reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Jak rozpoznać, że zbliża się poród

Miasto
Maków Mazowiecki
Rozwiązania
0
Witam !
Może zacznę od tego ,że pisze tu z takim pytaniem , poniewaz jestem w pierwszej swojej ciąży dodatkowo jestem młodą przyszłą mamą... niedawno zaczął się u mnie 3 trymestr i od jakiegoś czasu bardzo często wyobrażam sobie jak będzie wyglądał ten moment kiedy Mój Syneczek się bedzie wybierał na świat..
Dlatego mam pytanie dotyczące porodu a dokładniej jak wygląda ten moment przed przyjściem maleństwa na świat ?. Obawiam się ,że nie wyczuje kiedy przyjdzie ten moment.. kiedy dzidziuś bedzie pchał już się na świat i zrobię maleństwu krzywdę 🥺 Ostatnio w mojej miejscowości wydarzyła się właśnie taką sytuacja ,że młoda dziewczyna również w pierwszej ciąży nie czuła żadnych bóli, skurczy i kiedy poszła skorzystać z toalety odeszły Jej wody o czym też nie miała pojęcia i maleństwo udusiło się w brzuszku 😓 Nie mam pojęcia jak to się stało ,że nie wyczuła tej chwili .. jak to możliwe..proszę pomozcie...

reklama

Elencza

Fanka BB :)
Rozwiązania
0
Ja do samego końca byłam aktywna - praca, przeprowadzka itp. Rodzilam w lipcu, w czerwcu temperatury byle wysokie.. Ale, że nic mi nie było w ciąży, to nie ograniczałam się jakoś specjalnie. Choć upałów trzeba unikać, bo może się zrobić słabo.
Wieczór przed porodem jeździłam po całym mieście autobusem (dużo miałam spraw do zalatwienia, piekłam ciasto, obcinalam męża i robiłam hybrydy na paznokciach, więc w efekcie położyłam się o 2, a wody chlusnelh 15 po:)
Nie polecam żyć tak aaktywnie. Tym bardziej,że mój syn jest high need baby - podobno częściowo ciąż a miała na to wpływ.. Nie wierzę, ale jesli będę mieć kolejne dziecko- nie będę ryzykować.
Kochasz swoje maleństwo, będziesz jego najlepsza mama na świecie! Uwierz w swoje kompetencje!
Ale też daj sobie pole do błędów- pierwszy raz będziesz ogarniać maleństwo, nie wszystko misi bym idealne.

Søde85

Rozwiązania
0
Witam !
Może zacznę od tego ,że pisze tu z takim pytaniem , poniewaz jestem w pierwszej swojej ciąży dodatkowo jestem młodą przyszłą mamą... niedawno zaczął się u mnie 3 trymestr i od jakiegoś czasu bardzo często wyobrażam sobie jak będzie wyglądał ten moment kiedy Mój Syneczek się bedzie wybierał na świat..
Dlatego mam pytanie dotyczące porodu a dokładniej jak wygląda ten moment przed przyjściem maleństwa na świat ?. Obawiam się ,że nie wyczuje kiedy przyjdzie ten moment.. kiedy dzidziuś bedzie pchał już się na świat i zrobię maleństwu krzywdę 🥺 Ostatnio w mojej miejscowości wydarzyła się właśnie taką sytuacja ,że młoda dziewczyna również w pierwszej ciąży nie czuła żadnych bóli, skurczy i kiedy poszła skorzystać z toalety odeszły Jej wody o czym też nie miała pojęcia i maleństwo udusiło się w brzuszku 😓 Nie mam pojęcia jak to się stało ,że nie wyczuła tej chwili .. jak to możliwe..proszę pomozcie...
Szczerze, to też nie mam pojęcia, jak tego nie wyczula🤔 u mnie zaczęło się od odejścia wód, i niby nie wylalo się ze mnie nie wiadomo ile, ale wyraźnie czułam, że to nie siusiu. Wody odeszły rano, a skurcze zaczęły się dopiero wieczorem. Całość trwała 23 godziny i dzidzi nic się nie stało- podali mi tylko podczas porodu antybiotyk po 18h od odejścia wód. Wody produkują się nowe na bieżąco, mi odchodzily cały porod. Uzupełniają je (chyba dają kroplowke po prostu wtedy) gdy są komplikacje ale normalnie organizm produkuje wody cały czas. Sytuacja w Twojej miejscowości to na prawdę ekstremalna, nie rozmyślaj o tym. A w większości przypadków porod zaczyna się od skurczy, nie odejścia wód, a skurcze ciężko przegapić;)

Patrycja35

Rozwiązania
0
Ja ur w 35 tyg od 31bralam 6 nosp dziennie 6 magnezow i lezalam rano ktg w szpitalu bylo ok...o 17 pokazaly sie skurcze ktorych nie odczuwalam jako skurcz..jedynie vo to bardzo mnie bolal krzyz i mialam uczucie szpilek w pochwie...34 tydz.to już dobry tydz.oszczedzaj sie ile...mozesz..jezeli cos Cie nie pokoji jedz do szpitala...:) dzidzia moz4 byc nisko nawet do 38tyg:)

Maxime

Rozwiązania
0
Mnie zaczęły się skurcze regularne co 7min i poszłam pod prysznic, tam odeszła część wód, szczerze to nie wiem jak można tego nie zauważyć bo to takie uczucie jakby Ci pękł balon z wodą i chlusta mimowolnie. Urodziłam 20 godzin później, reszta wód (już w bardzo konkretnej ilości) odeszła jakieś 30min przez urodzeniem córki. Skurcze bolą okropnie, przy pierwszym dziecku najczęściej poród trwa dłużej. W razie jakichkolwiek wątpliwości zawsze możesz jechać na IP, najwyżej Cię odeślą. Lepiej jechać dwa razy za dużo niż raz za mało. Dodatkowo u części kobiet odchodzi czop śluzowy (też bardzo charakterystyczny) - mnie odchodził tydzień przez porodem. Ale pamiętaj że jak odejdą wody to spokojnie do 2 godzin jedź do szpitala, chyba że mają one zielone lub czerwone zabarwienie wtedy bardzo szybko musisz się zebrać

Autor Podobne tematy Forum Odpowiedzi Data
C Jak rozpoznać chorobę u niemowlaka ?? Potrzebuję porady 4
kasia.zosia Jak rozpoznać ze rozpoczął się porod i kiedy wyjechać do szpitala? BB położna radzi mamom 3
M jak rozpoznać alergie u noworodka Porady położnej 1
Kamuzo Zdrowie psychiczne - czyli jak rozpoznać, czy dziecko jest molestowane seksualnie ? Porady - rozwój i zdrowie dzieci 2
A Czy zbliża się poród? Ciąża, poród, połóg 11
P Czy to już się zbliża ? Potrzebuję porady 2
M zbliża się 5 miesięcy- dziwne zachowanie przy jedzeniu Żywienie 7
MamaAnuszka Dziecko zbliża czy oddała od siebie? Jak to jest? Rozmowy o seksie 76
Antylopka zbliża sie czas porodu... Dzieci urodzone w sierpniu 2007 52
A Napinanie się dziecka Potrzebuję porady 7
T Kiedy pierwszy raz się umówić do ginekologa Potrzebuję porady 3
8 Zanim się zdecyduje Adopcja 5
M Trzęsącą się Brodka, warga u niemowlaka Potrzebuję porady 2
L Jak można zarazić się cytomegalią Ciąża, poród, połóg 8
E Pochwalcie się swoimi brzuszkami mamy grudniowe i usg pociechy Galeria brzuszków 0
Ewela1990 Cukrzyca ciążowa. Ktoś może podzielić się doświadczeniem? Ciąża, poród, połóg 94
M Roczne dziecko zachłysnęło się wodą w wannie. Potrzebuję porady 3
W Płeć dziecka z USG w 20tc - czy lekarz mógł się pomylić ? Ciąża, poród, połóg 19
Magdalena999666 Plamienia w środku Cyklu Staramy się 3
Rumiankowa Przedstawmy się Forum 91
Domi9534 Kiedy się starać? Ciąża, poród, połóg 16
Domi9534 Staranie się Ciąża, poród, połóg 33
L Gdzie wybrać się nad morze? Pytanie tygodnia 4
A jak golić się w ciazy BB położna radzi mamom 23
majtaj89 Udało się znowu jestem w ciąży Ciąża po poronieniu 15
Y Wstydzę się karmić piersią Potrzebuję porady 12
Alicja z Krainy Czarów witamy się po drugiej stronie brzuszka Czerwcówczki 2020 37
P Cykle bezowulacyjne. Po jakim czasie udało Wam się je wyleczyć i zajść? Staramy się 14
aniaslu Kiedy starania o dziecko wydają się bezskuteczne. Temat tygodnia 0
P Po jakim czasie po uregulowaniu progesteronu udało Wam się zajść w ciążę? Staramy się 23
O Czy ja mam jakies przewidzenia czy tam pokazała się jakaś mała kreska? Ciąża, poród, połóg 12
T Jak powiedzieć? Kiedy oswoje się z myślą? Potrzebuję porady 91
M Czy testy się mylą? Potrzebuję porady 2
A Czy zdarzyło wam się zjeść coś nieswiezego w ciąży! Potrzebuję porady 4
Motylekkk Staramy się o dzidziusia Staramy się 16
L Ruszający się Mleczak. Potrzebuję porady 13
D Obracanie się na brzuszek Potrzebuję porady 9
A Biały śluz a spóźniająca się miesiączka Potrzebuję porady 4
O Czy powinnam zaczać się martwić? Potrzebuję porady 20
Magdaa..K123 Jak wspominacie staranie się o ciąże ? Potrzebuję porady 8
M Luteina podczas starania się o ciążę Potrzebuję porady 4
Kwiat026 Potrzebuję porady - spóźniający się okres Potrzebuję porady 26
M Zarodek nie rozwija się pomimo rosnącej bety Potrzebuję porady 18
M Jak się czujecie Listopadowe Mamy? Listopadowe mamy 2020 10
SuperMama321 Mój syn nie chcę się myć bo ogląda jutubera "friza" Potrzebuję porady 9
SilveerEye Poznajmy się Mamy będące w domu 4
H Ocieranie się, a ciąża Potrzebuję porady 8
M Kiedy najlepiej się kochać z mężczyzna by zajść w ciążę? Potrzebuję porady 41
Elencza Prawie 8-miesieczniak nie przekręca się z brzucha Potrzebuję porady 16
Elencza 8-miesiecy- nie przekręca się z brzucha na plecy BB położna radzi mamom 2