reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Jak rozwijaja sie nasze maluszki?

No to teraz my sie chawalimy co potrafimy mając 5 miesięcy:-):tak::
-leżąc na brzuszku wysoko podnosi głowkę jak foczka:-D
-umie przekręcic się na boczek z brzuszka
-z plecków na boki ,może juz niedługo na brzuch...
Robi mostek,strasznie odchyla głoę do tyłu jakby chciła na niej stanąć:-D
-Chwyta zabawki leżąc na brzuszku
-podciąga się gdy tylko ma za co złapać
-próbuje "siadać" dzwiga głowe odrywa plecki od podłoża
-chwytana za palce podnosi sie do siadu
-sama i oparta chwile posiedzi ale ma na to sporo czasu a ja tymbardzie j nie bede jej kregosłupa obciązała -jeszcze się nasiedzi :tak:
-umie piszczec z zachwytu na widok kogoś:-D
-położona na macie przesuwa sie w inne miejsce nie wiem jakim cudem???
Wyma****e rączkami nózkami kopie i wogóle ruchliwa dziewczynka z niej -ogólnie rozwój ksiązkowy także nie martw mnie nic :no::no::no:
 
reklama
A wiecie co moja albo jeszce tego nie odkryła albo coś jest nie tak -ale ona nie bawi się wogóle nóżkami -tak jk większośc dzieci jak widze i słyszę:szok::szok::szok:
Mam się obawiać cy ona nie zajarzyła jeszcze ,że nogi ma??????????
 
Moj maly tez jez jeszcze nie zajarzyl co jest piec z nogami czasami jak wysoko podniesie to ja oglada ale ona zaraz mu ucieka a on sie nie domysla zeby ja przytrzymac sobie a poza tym to:

-Je sam z butli
-podnosi sie do siadujak sie zlapie go za raczki
-potrafi lezac sie przemieszczac
- lapie gryzak w obie raczki i trafia do buzki (ogolnie to wszystko laduje w buzi)
-siedzi stabilnie gdy jest oparty( z regoly tylko chwila na fotke :))
-siedzac w foteliku samochodowym wygina sie tak do przodu ze plecki odrywa od fotelika jakby chcial sam bez oparcia siedziec
-przekreca sie na boki i na brzuszek z pleckoe
-smieje sie bardzo glosno i piszczy oraz nuci gdy zasypia ja mu aAaAaAa a on mruszy MmMmMm smieszny taki jest
-wystawia jezyk i robi pffff przy jego produkcji sliny efekt jest jeden :)
-acha i lezac na brzuchu pelza ostatnio u pediatry przewijak mu sie skonczyl dobrze ze jest z miekkim obiciem bo by sobie guza nabil :)
 
A moja maluśka w końcu dzisiaj pierwszy raz przekręciła się z plecków na brzuszek:tak::-):-) A ja nawet tego nie widziałam bo poszłam nalac wody na kąpanie, przychodzę a ona na brzuszku leży:tak:
 
Moj Adas juz potrafi
- przekrecac sie z brzucha na plecy
- z plecow na brzuch
- siedzi juz trzymajac sie
-na brzuszku robi foczke- czyli na prostych raczkach sie podtrzymuje
- umie nurkowac( na basenie)
 
Brawa dla malych odkrywcow :-)

Moje sloneczko male
- lapie zabawki i przeklada je sobie z reki do reki
-siada trzymajac sie moich palcy,sama sie tez zrywa do siedzenia i tak na w pol jej wychodzi.Raz podparla sie reka i mozna powiedziec ze na sekunde usiadla ale odrazu byla wywrotka na bok :-)
-przekreca sie z plecow na brzuch i odwrotnie i z boku na bok
-dzis zaczela lezac na brzuchu siegac po zabawki
- ciagle sie smieje a szczegolnie w glos :-)
-bardzo lubi ogladac rozne obrazki z ksiazeczek,na pieluszkach czy na klockach(ma takie miekie kolorowe )
-a i robi drapu-drapu o tapicerke.Jak jej mowie zrob drapu drapu to odrazu paluszkami drapie w tapicerke i wslu****e sie odglosy :-) Czasami daje CZEŚĆ tak mi pediatra moja polecila ze dzieci takie szybko sie ucza i takie triki szybko zalapuja.
- na slowo TATA ? Gdzie jest TATA? szybko wodzi wzrokiem i jak go zobaczy to odrazu usmiech(zreszta wogole w niego wpatrzona jak w obrazek)

Poza tym ma bardzo wysokie tony i chyba zostanie spiewaczka :-) ;-)
 
Ostatnia edycja:
reklama
Do góry