reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Jak schudnąć po porodzie?

reklama
U mnie po ciąży był dramat.. przytyłam w trakcie około 25kg a po ciąży zostało nieszczęsne 15… Starałam się oczywiście ruszać, być aktywna, nie ulegac pokusom na słodycze ale jak widać nic z tych rzeczy nie wplynelo pozytywnie. :/ Zdecydowalam się ostatecznie na diete 1:1 i na pewno nie prędko się z nią rozstanę  Czuje się o wiele lepiej, stracilam nadmierne kilogramy i nawet tłuszczyk z brzucha ;)
 
reklama
Przede wszystkim lepiej chudnąć stopniowo i zdrowo. Wiem to z doświadczenia, za mną są Głodówki, katowanie siebie ciężkimi ćwiczeniami...Co mi z tego przyszlo? Efekt jojo, napady głodu i zniechęcenie do diet lub ćwiczeń. Od pewnego czasu postanowiłam coś zmienić, zmieniłam nawyki żywieniowe, treningi zaczęłam robić stopniowo. Tak jak dziewczyny piszą zacznij od cardio, ogranicz słodycze, słodkie napoje i wszelakie fastfoody. Naucz stopniowo organizm picia wody, bo woda jest kluczowym elementem w procesie oczyszczania i chudnięcia, wstyd przyznać ale wcześniej nawet o tym nie wiedziałam.

https://bielskirynek.pl/pl/902_biznes-plus/9004_na-czym-polega-dieta-sokowa.html

Co jakiś czas warto jest przeprowadzić sboie również detoks sokowy.
 
Ostatnia edycja:
N
Witam, mam pytanie. Po urodzeniu dziecka przytyłam niestety ponad 9kg. Jakie są najlepsze sposoby lub porady, aby zrzucić te kilogramy?
niestety ja 20kg przytyłam włącznie po dwóch córkach, biorę różne tabletkach hormonalne i to też mi utrudnia zrzucenie wagi, a że jestem wysoka osoba i kiedyś byłam chudzina to w ogóle nie rzuca się to w oczy. Powiem tak, ja próbowałam wszystkiego, przy dzieciach dieta to w ogóle hardcore, nie da się nic regularnie robić, siłownia odpada,bo sama tam nie schudne a personalny kosztuje sporo kasy, zostawiam już to, pogodziłam się z tą waga. Pociesza mnie fakt że zrobi się cieplej i zacznę jeździć na rowerze, także robię też to polecam.
 
Ja też skomentowałem bo ktoś podbił, już nie będę usuwac🤣
😂😂 to przy okazji poradzę, etykiety i liczenie kalorii. Sprawdz na liczniku ( wszędzie w necie) kalorii jaki masz deficyt kaloryczny ( kalkulator kcal) i trzymaj się deficytu kalorycznego, zmiana paru składników np mleko 0,5 do kawy, zamiast cukru słodzik, zamiast coca coli zwykłej to zero a zamiast fast fooda zrób go sama, dużo wody. Plus 3/4 razy w tyg 30 min ćwiczeń interwałowych przed tv z youtube np. Kołakowska . Powinno pomóc:)
 
😂😂 to przy okazji poradzę, etykiety i liczenie kalorii. Sprawdz na liczniku ( wszędzie w necie) kalorii jaki masz deficyt kaloryczny ( kalkulator kcal) i trzymaj się deficytu kalorycznego, zmiana paru składników np mleko 0,5 do kawy, zamiast cukru słodzik, zamiast coca coli zwykłej to zero a zamiast fast fooda zrób go sama, dużo wody. Plus 3/4 razy w tyg 30 min ćwiczeń interwałowych przed tv z youtube np. Kołakowska . Powinno pomóc:)
Prosta droga do zaburzeń odżywiania 🤦🏽‍♀️
 
Prosta droga do zaburzeń odżywiania 🤦🏽‍♀️
Ja się nie zgodzę ;) znaczy nie zalecam nikomu kompulsywnego sprawdzania etykiet, ale po jakimś czasie już się nie liczy kalorii tylko orientacyjnie widzi się mniej wiecej, jak wygląda porcja. Wchodzi w krew.
ja bylam leniwa i wolalam, żeby zrobil to za mnie dietetyk, ale jak mialam rozpisane gramowo porcje, to bardzo pilnowałam.
Schudlam 30kg i trzymam wagę od 2 lat pomimo w ciąż przez ten czas.
 
Ja się nie zgodzę ;) znaczy nie zalecam nikomu kompulsywnego sprawdzania etykiet, ale po jakimś czasie już się nie liczy kalorii tylko orientacyjnie widzi się mniej wiecej, jak wygląda porcja. Wchodzi w krew.
ja bylam leniwa i wolalam, żeby zrobil to za mnie dietetyk, ale jak mialam rozpisane gramowo porcje, to bardzo pilnowałam.
Schudlam 30kg i trzymam wagę od 2 lat pomimo w ciąż przez ten czas.
Widzisz a u mnie ważenie i czytanie etykiet, sprawdzanie składu tylko wzmocniło ortoreksję. Ale bardziej mam na myśli zastępowanie produktów z cukrem produktami ze słodzikami etc. etc.

Serio… wystarczy m. (I racjonalnie) ż. I nie trzeba liczyć kalorii. Plus ruch.
 
reklama
Serio… wystarczy m. (I racjonalnie) ż. I nie trzeba liczyć kalorii. Plus ruch.
Kiedyś też tak uważałam, ba! Nadal uważam, że mniej jedzenka i ruch to najlepsze połączenie. Dziś mija 8 miesięcy od porodu. Zostało mi 6-8kg. Od dwóch tygodni bardzo pilnuję tego co i ile jem, ćwiczę na biezni plus codzienny ruch przy dziecku. Po twarzy, dekolcie widze różnice, staje na wagę a tam ani drgnie.. biorę minipigulki antykoncepcyjne. Zastanawiam się czy to one mają wpływ. Nie mogę a raczej nie chcę ich odstawiać, bo nie mogę i nie chcę zajść w ciążę. Pytanie czy to rzeczywiście tabletki blokują odchudzanie czy ja mam zaburzenia widzenia i jem za dużo 😅
 
Do góry