reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Jak schudnąć po porodzie?

reklama
Jeśli kp to wszystkie diety detox są zabronione przez to, że toksyny których organizm się pozbywa mogą przeniknąć do pokarmu. Jedyna skuteczna dieta jaką znam to po prostu bogata, pełnowartościowa i z odpowiednim bilansem energetycznym. Musisz przyswajać mniej kalorii niż potrzebujesz. Wtedy się chudnie. Pozatym ruch. Ja nie jestem fanką ostrych sportów, nie lubię się pocić. Znajdź coś, co sprawia Ci przyjemność.
 
Jeśli kp to wszystkie diety detox są zabronione przez to, że toksyny których organizm się pozbywa mogą przeniknąć do pokarmu. Jedyna skuteczna dieta jaką znam to po prostu bogata, pełnowartościowa i z odpowiednim bilansem energetycznym. Musisz przyswajać mniej kalorii niż potrzebujesz. Wtedy się chudnie. Pozatym ruch. Ja nie jestem fanką ostrych sportów, nie lubię się pocić. Znajdź coś, co sprawia Ci przyjemność.
Zapomniałaś dodać że jeżeli autorka karmi piersią to "sama w sobie" schudnie. Dieta jest bardzo ważna przy odchudzaniu lecz ćwiczenia również są ważne. Sama dość nie dawno z wagi 58 kg przeszłam (obecnie) 48.5 kg w dwa miesiące. Nie oszczędzałam siebie ćwiczenia rano wieczorem po godzinie. Teraz już jestem uzależniona od sportu.
 
Ja jestem już 5 miesiący po porodzie i powiem szczerze, że przy małym dziecku mając na głowie jeszcze dom plus studia nie mam kiedy ćwiczyć. A przytyłam w ciąży na prawdę dużo. Trzy dni po porodzie miałam 10 kg na plusie. Aktualnie już 12 kg straciłam. I tak jak pisałam nie ćwiczę i nie stosuję diety. Staram się jeść zdrowo, 5 posiłków dziennie do tego często wychodzę z dzieckiem na spacery zazwyczaj dwa razy dziennie więc jakieś 4/5 godzin szybkiego spaceru z wózkiem mam. No i karmię piersią to też pomagam na wagę. ;)
 
Hej ☺️ ja długo walczyłam o dawną wagę. Zdrowa dieta plus ruch. W niecałe pół roku 10kg udało mi się zrzucić ☺️ ale niestety po ciąży został obwisły brzuch rozstępy i żylaki. Z polecenia koleżanki zastosowałam serum. Jestem teraz mega zadowolona. Jeśli chcecie szczegóły i zdjęcia przed i po zapraszam na Priv. Chętnie pomogę ☺️
Długo Tobie to zajęło. Wiadomo każdy jest inny. Nie stosowałaś żadnych wspomagaczy?
 
No to zależy jak kto rozumie pół roku. Dla mnie to 10 kg w pół roku to było szybko ale każdy jest inny i inaczej reaguje na dietę czy ruch. Wspomagacza nie stosowałam. Teraz się skupiłam na rozstepach i obwisłej skórze po ciążach. Tu już mam szybsze i lepsze efekty ☺️☺️☺️
Jak czytałam artykuły o kobietach które schudły w pół roku. Powiedziałam sobie o nie, nie mogę tyle czekać. Również schudłam 10 kg ale w dwa miesiące. Do tego odżywki, dieta 1000 kcal i ćwiczenia rano i wieczorem po 1h turbo spalanie z Chodakowską
 
Zapomniałaś dodać że jeżeli autorka karmi piersią to "sama w sobie" schudnie. Dieta jest bardzo ważna przy odchudzaniu lecz ćwiczenia również są ważne. Sama dość nie dawno z wagi 58 kg przeszłam (obecnie) 48.5 kg w dwa miesiące. Nie oszczędzałam siebie ćwiczenia rano wieczorem po godzinie. Teraz już jestem uzależniona od sportu.
Karmienie piersią nie odchudza :)
 
reklama
Przybieralam w ciazach ponad 20kg. Po ok 6-10m miałam wagę nawet niższa niż przed ciążą. Właściwie nie robiłam nic poza kp, zdrowa dieta i ruchem (spacery).
Prawda jest taka ze organizm potrzebuje nawrt około roku by dojść do stanu sprzed ciąży. Można i warto temu pomoc (ruch zdrowa dieta) po połogu ale trzeba mieć na uwadze ze taka biologia i nagle zmiany nie zawsze są korzystne ;)
 
reklama
Do góry