reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Jak się bawić z dziećmi

Ja mam "Gry i zabawy z niemowlakami" Jackie Silberg nawet fajna, kilka zabaw wykorzystałam juz, reszta musi poczekac jak Kamilek dorośnie...
 
reklama
AsiaM ja ją dostałam i fajna jest i jestem zadowolona. Nie mam porównania jakie są inne, czy są i jakie są w nich zabawy. Są tam zabawy typowe dla niemowlaków do roku czasu. Może do 1,5 roku według mnie, sa zabawy na dobranoc, rozwijające słuch, motorykę, koordynację ruchów, umiejętnośc obserwowania i jest trochę gimnastyki itp. Kilka zabaw zastosowałam u Kamilka i się mu spodobały. :) :) :) :) :)

Wybór nalezy do Ciebie :)
 
To chyba kupię, bo ja nie jestem za bardzo kreatywna w wymyślaniu nowych zabaw. Dzięki!
 
Ostatnio najlepszą zabawką mojego synka jest strona z kolorowej gazety. Najpierw dokładnie ją ogląda (czyta :laugh:), a potem zaczyna gnieść i rwać. Ma przy tym dużo uciechy, a co się nagada albo nawścieka jak czegoś nie umie oderwać... ;)
 
Eg wcześniej Ala siedziała spokojnie na moich kolanach a ja mogłam nawet gazetę poczytać, albo książkę, a teraz... Jak tylko z nią usiądę i wezmę coś do ręki, to ona od razu wyciąga do tego rączkę i zaciska na tym swoje małe paluszki, potem ciągnie do siebie, jeśli jest to gazeta, ok, ale książki muszę jej zabierać siła, bo nie chcę mieć podartych, a jak jej zabiorę to się tak drze... Że muszę jej wtedy dać jakąś lepszą zabawkę

Elusia wczoraj pojechaliśmy z mężem do Tesco i wzięłam tę książkę. Może dziś trochę poczytam jak Ala się w południe trochę zdrzemnie i przygotuję jej na popołudnie zestaw zabaw żeby się z mamą nie nudziła :D
 
Mój mały bardzo lubi jak mu śpiewam. Ostatnio na tapecie jest kołysanka "Mały książę":

Gdzie jesteś, Mały Książę,
Gdzie odszedłeś z mej książeczki kart?
Czy po pustyni błądzisz snów,
Rozmawiasz z echem pośród skał?
Czy tam, gdzie świeci złoty wóz,
Oglądasz ziemię w swoich snach,
Gdzie pozostała z dawnych dni,
Niby wspomnienie, bajka ta?
W maleńkiej róży kochał się
Książę na jednej z wielu gwiazd.
Nie widział przedtem innych róż,
Kiedy w daleki poszedł świat.
Na ziemi zwątpił w miłość swą,
Tę najpiękniejszą z wszystkich snów;
Bo jak miał w jednej kochać się,
Gdy ujrzał park z tysiącem róż.
Nie wierz swym oczom, szepnął wiatr,
Jeżeli kochasz, sercem patrz.
Zrozumiał wtedy książę to,
Że tylko jedna w świecie jest –
Ta, którą kochał wszystkie dni
I wrócił znów do róży swej.
Gdzie jesteś Mały Książę, gdzie;
Odszedłeś z mej książeczki kart?
W świecie już nikt nie kocha róż,
Na zawsze ktoś pozostał sam.
 
AsiaM pisze:
Elusia wczoraj pojechaliśmy z mężem do Tesco i wzięłam tę książkę. Może dziś trochę poczytam jak Ala się w południe trochę zdrzemnie i przygotuję jej na popołudnie zestaw zabaw żeby się z mamą nie nudziła :D

AsiaM przyjemnej zabawy... ;D ;D ;D, mój mąz te książeczkę tez kupił w TESCO
 
eg16 pisze:
Mój mały bardzo lubi jak mu śpiewam. Ostatnio na tapecie jest kołysanka "Mały książę":

Gdzie jesteś, Mały Książę,
Gdzie odszedłeś z mej książeczki kart?
Czy po pustyni błądzisz snów,
Rozmawiasz z echem pośród skał?
Czy tam, gdzie świeci złoty wóz,
Oglądasz ziemię w swoich snach,
Gdzie pozostała z dawnych dni,
Niby wspomnienie, bajka ta?
W maleńkiej róży kochał się
Książę na jednej z wielu gwiazd.
Nie widział przedtem innych róż,
Kiedy w daleki poszedł świat.
Na ziemi zwątpił w miłość swą,
Tę najpiękniejszą z wszystkich snów;
Bo jak miał w jednej kochać się,
Gdy ujrzał park z tysiącem róż.
Nie wierz swym oczom, szepnął wiatr,
Jeżeli kochasz, sercem patrz.
Zrozumiał wtedy książę to,
Że tylko jedna w świecie jest –
Ta, którą kochał wszystkie dni
I wrócił znów do róży swej.
Gdzie jesteś Mały Książę, gdzie;
Odszedłeś z mej książeczki kart?
W świecie już nikt nie kocha róż,
Na zawsze ktoś pozostał sam.

Eg aż się wzruszyłam fajne, szkoda że ja tego nie znam....
 
reklama
To jest piosenka Katarzyny Sobczyk. Mama mi ją często nuciła w dzieciństwie. Jak to człowiekowi czasem coś zostaje w głowie... :)
 
Do góry