reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Jak się zabezpieczacie? Najlepsze środki antykoncepcyjne.

Zaszłam w ciążę...

  • stosując pigułki antykoncepcyjne

    Głosów: 6 4,5%
  • stosując prezerwatywy

    Głosów: 17 12,9%
  • przy stosunku przerywanym

    Głosów: 13 9,8%
  • przy innej antykoncepcji

    Głosów: 6 4,5%
  • nie zabezpieczałam się/planowałam ciążę

    Głosów: 92 69,7%

  • Wszystkich głosujących
    132

Basia

Majowa mamusia 2005
Dołączył(a)
31 Styczeń 2005
Postów
1 833
Czy ktoras z was stosowala metode naturalne zapobiegania ciazy po porodzie i w trakcie karmienia?. czy moze podzielic sie doswiadczeniami? czy to w ogole dziala i jest skuteczne?
 
reklama
Sama nie stosowalam metod naturalnych, ale wiem ze jest to ryzykowne. Zanim nie wystapi pierwsza miesiaczka juz mozesz zajsc w ciaze pnownie, a potem cykle moga byc nieregularne. Ja bym nie polecala, ale niech sie wypowiedza inne mamy. A tak poza tym jest duzo innych sposobow zaobiegania ciazy dla karmiacych mam.
 
No, a nam przez półtora roku nic się nie udało "zmajstrować". Metoda objawowo-termiczna. Bez otoczki religijnej; po prostu środki hormonalne mi szkodzą.
 
ja rowniez mam w planie metody naturalne, to znaczy badanie sluzu i temperatury. przy regularnych miesiaczkach ta metoda jest naprawde skuteczna. mysle, ze wiecej jest dzieciakow z peknietych prezerwatyw, niz z madrze stosowanych metod naturalnych. ja w kazdym razie zanm ludzi, ktorzy z powodzeniem te metode stosuja. wymaganieco samozaparcia, ale ja nie zamierzam zatruwac sobie organizmu hormonami. zreszta seks od wiekow zwiazany jest z plodnoscia, wiec jesli przyjdzie drugie dziecko - przyjmiemy je z radoscia.
buziaki
m
 
Bardzo duzo mozna poczytac o naturalnym planowaniu rodziny na stronie www.lmm.pl Na forum lmm wiekszosc kobiet stosuje te metody i moze podzielic sie doswiadczeniami. Fakt trzeba miec sporo samozaparcia i umiec przeczekac bez sexu okresy plodnosci, jesli oczywiscie nie planuje sie dziecka.
 
Właśnie dziewczyny, ja nie sotałam jeszcz eokresu, robiłam test, ale nie jestem w ciąży. Chciałabym stosować dobra metodę, przed ciążą miałam nir egularną miesiączkę, nie wiem co robić. Teraz stosuję z mężem st. orzerywany, ale jak długo można?Nie wiem co robic, nie chiałabym stosować pigułek ani gumki ...sama nie wiem.....
 
hanusia uważaj na stosunek przerywany :) bo ja dzięki temu noszę 24 tydz moje maleństwo w brzuszku,ale nie żałuję :) moja koleżanka ze dwa lata temu też tak wpadła :)
 
reklama
Do góry