reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Jak się zabezpieczacie? Najlepsze środki antykoncepcyjne.

Zaszłam w ciążę...

  • stosując pigułki antykoncepcyjne

    Głosów: 6 4,5%
  • stosując prezerwatywy

    Głosów: 17 12,9%
  • przy stosunku przerywanym

    Głosów: 13 9,8%
  • przy innej antykoncepcji

    Głosów: 6 4,5%
  • nie zabezpieczałam się/planowałam ciążę

    Głosów: 92 69,7%

  • Wszystkich głosujących
    132
To dotyczy kobiet, które nie rodziły. Kobiety po porodzie nie muszą być koniecznie w trakcie miesiączki ponieważ mają już poszerzoną szyjkę macicy. Ja miałam zakładaną bez miesiączki. Płaciłam wraz z założeniem i znieczuleniem 950zł. Na opakowaniu widziałam cenę 634zł czy jakoś tak, więc gin wziął za robociznę około 300zł.

to dla mnie pocieszająca nowina bo mieszkam zagranicą i jak bede w PL to chcialabym sobie spirale zalozyc,no a watpie czy bym trafila akurat z miesiaczka na czas wizyty w kraju


dziekuje bardzo wszystkim za odpowiedz:happy2:
myslalam ze tak do 500zł sama Mirena
no ale coz...ma sie spokoj na 5 lat
oby tylko nie wyleciala jak u mojej kolezanki

pozdrawiam
 
reklama
Wyleciała jej? Znasz okoliczności?:-p
Wiem, że to się może zdarzyć, ale ponoć niezwykle rzadko i właśnie dlatego wskazana jest kontrola co pół roku.


tak,mojej kolezance wyleciala spirala
nie pamietam dokladnie,bo to bylo 4 lata temu,ale po porodzie poszla sobie zalozyc spiralke
gin kazal jej przyjsc w jakims dniu @

pamietam ze ta spirala szybko jej wyleciala po zalozeniu
ponoc sie nie przyjela,do tego kolezanka dostala przez nią jakies zapalenie i byla na antybiotyku przez dobry tydzien -pamietam to akurat bo karmila jeszcze piersia i na ten czas musiala synka przelozyc na modyfikowane i potem on juz nie chcial piersi

takze wyrąbać taką kase a jeszcze ci wyleci to porazka :sorry2:
ale trzeba wierzyc ze nie nas to spotka :happy2:;-)
 
Wiem, że stosuje sie ten preparat do leczenia endometriozy,z która sie borykam. Biore Yasmin poki co, ale dolegliwosci mam rownie nie mile jak te co opisujecie. widze ze ten zastrzyk jest jeszcze gorszy - koszmar. i podobno po nim ciezko zajsc w ciaze jesli ktos by jeszcze chcial mieć dzidziunie.
 
Jak dla mnie to w porządku,cena 37,50,żednych skutków ubocznych nie mialam.Po dwóch tygodniach miałam niewielkie krwawienie,dwa tydodnie przed kolejnym zastrzykiem też.W sobotę zrobiłam kolejny i jest super:tak:.
 
Najgorsze w zastrzykach jest to, że nie można środka z organizmu usunąć, tak jak np pigułki - odstawiam i tyle!

Po 4 latach brania pigułek zmieniło się moje nastawienie co do antykoncepcji hormonalnej - teraz jest 'anty'!
 
Ja też o Tym zastrzyku myślałam ale mój lekarz mi odradził przez wzgląd na dużą liczbe skutków ubocznych u pacjentek którym to podał.
 
Moja psiapsióła wzięła ten zastrzyk i bardzo żałuje.Czuje się po nim kropnie, w 2 miesiące przytyła 5 kg, ma silne bóle głowy, piersi ja bolą.Ale jescze misciąc musi się przemęczyć.Ona odradza.
Mój ginek też odradza, bo to jest za duża jednorazowa dawka dla organizmu
Ale każdy z nas reaguje inaczej...........ale ogólnie ma większość złych opoinii
 
reklama
Ja miałam 3 dawki zastrzyku i nie polecam nikomu !
Na początku było ok, a potem przyszły : skurcze nóg, przebarwienia na dłonaich, przytycie (około 5 kg) i ogólnie złe samopoczucie. Ja w ogóle mam cięzko cokolwiek dobrać po ciąży, żadne tabletki mi nie pasują (libido spada ponizej zera...). Teraz przez dwa miesiące miałam przerwę - antykoncepcja pt. "na refleks" i libido wzrosło niewiarygodnie, więc wiem, ze to przez tabletki. Wczoraj przykleiłam sobie plaster. Fakt, ze jest drogi, bo najtaniej można go kupić za 50 zł, ale mam nadzieję, ze to pomoże.
 
Do góry