reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Jak się zabezpieczacie? Najlepsze środki antykoncepcyjne.

Zaszłam w ciążę...

  • stosując pigułki antykoncepcyjne

    Głosów: 6 4,5%
  • stosując prezerwatywy

    Głosów: 17 12,9%
  • przy stosunku przerywanym

    Głosów: 13 9,8%
  • przy innej antykoncepcji

    Głosów: 6 4,5%
  • nie zabezpieczałam się/planowałam ciążę

    Głosów: 92 69,7%

  • Wszystkich głosujących
    132
Ogolnie mowiac, czulam sie bardzo zle. Dokladnie juz nie pamietam objawow, ale dotyczyly one mojego "stanu ogolnego". Walilo mi serce, od pierwszej tabletki do ostatniej przelezalam w lozku. Czulam sie jakbym byla bardzo ciezko chora a moj stan przypominal nieco ciaze (mdlosci, zawroty glowy). Przerwalam ich przyjmowanie po 2 tygodniach. Wiem, iz to nierozsadne, ale nie moglam juz brac ani tabletki wiecej. W ulotce bylo napisane, iz na poczatku moze byc zle samopoczucie, ale bez przesady...

Zdaje sobie sprawe z tego, iz byly to byc moze jedyne tabletki, ktore by mi odpowiadaly i jest mi tym bardziej smutno, bo z tego wynika, iz na inne moge reagowac jeszcze gorzej.

Wiem, iz sa dziewczyny, ktorym Yasmin odpowiada, wiec jesli ktos bylby zainteresowany, prosze o kontakt. Szkoda byloby wyrzucic.

pozdrawiam, magda
 
reklama
Ja brałam Diane 35 przez pół roku po tym okresie próby wątrobowe miałam przekroczone o 300 % - nie wiadomo od jak dawna. PÓŁ roku później miałam kamień w woreczku żółciowym. Nie wpadłam ale jakim kosztem.
 
agawa1 pisze:
Ja brałam Diane 35 przez pół roku po tym okresie próby wątrobowe miałam przekroczone o 300 % - nie wiadomo od jak dawna. PÓŁ roku później miałam kamień w woreczku żółciowym. Nie wpadłam ale jakim kosztem.

Kurczę to chyba ja powinnam się zbadać. Ja brałam diane przez ok pół roku czasu i musze powiedzieć, że jako środek do leczenia trądziku jest świetny!!! Muszę polecić. niestety minusem jest to, że bardzo kiepsko się po nich czułam :( Używałam ich również również jako środek anty i nie wpadłam. Natomiast mniej więcej po pół roku brania zaczęły mi się robić przebarwienia na skórze :( Także skończyłam z nimi.
 
Jestem zaskoczona tym, że kalendarzyk małżeński zaczyna mieć większą skuteczność niż prezerwatywa. Tego to ja nie wiedziałam :(
 
Może wyda się Wam, że jestem staroświecka ale powiem tylko tyle, że nie stosujemy żadnej antykoncepcji, a korzystamy z wiedzy o naturalnym planowaniu rodziny.
W ten sposób zaplanowaliśmy z mężem termin poczęcia dziecka oraz jego płec i udało sie nam to bezbłędnie zrealizować.
A to, że nie możemy kochac się codziennie wcale nam nie przeszkadza, a mąż uważa nawet (ja również), że taka przerwa we współżyciu jest potrzebna, gdyż bardziej przeżywamy każde zbliżenie i oboje jesteśmy usatysfakcjonowani.
 
megi80-nie jesteś staroświecka, tylko pozazdrościć znajomości swego organizmu. Ja robię tak samo-doskonale znam organizm i od kilkunastu lat stosuję naturalne metody-i tak jak Wy, zaplanowałam poczęcie, zaplanowałam, że dziecko będzie rakiem jak my. Jedna rzecz przegapił mój facet bo się nie postarał dzień dłużej więc nie wiem, czy załapałam się jeszcze na chłopca czy się nie udało. A to, że się nie współzżyje codziennie to akurat dla mnie nie ma aż takiego znaczenia, a mój facet jest typem inteligenta-akurat on nie ma ochoty na codzienny seks, więc jest idealnie.
pozdrowionka
 
Megi80 podaj jak zaplanowaliscie naturalnie plec i jak wyglada ta wasza naturalna metoda - chetnie skorzytam przy nastepnej dzidzi :)
 
tuśka21 moją metodą jest:
Metoda owulacji (Billings’a) polega na obserwacji śluzu szyjkowego. Z obserwacją śluzu związany jest wygląd i odczucie. Podkreślić należy, iż zawsze pierwszeństwo ma odczucie. Przykładowo dzień śluzu gęstego, ale z odczuciem mokrym, będzie odnotowany jako dzień płodny. Początek fazy płodności wyznacza pierwszy dzień wystąpienia śluzu lub zmiany odczucia z suchego na wilgotne. Natomiast jej koniec określa czwarty dzień po szczycie śluzu wieczorem. Szczyt objawu śluzu to ostatni dzień śluzu o cechach płodnych. Kobieta prowadzi obserwacje kilka razy w ciągu dnia, przed skorzystaniem z toalety, higienicznie na papierze toaletowym

Większa szansa na chłopca jest wtedy, gdy współżycie wypada najbliżej terminu owulacji (czyli pod koniec fazy najlepszego śluzu - postaci kurzego białka), na dziewczynkę, gdy współżycie jest kilka dni przed owu (na początku fazy najlepszego śluzu).

Jeśli chcesz dowiedzieć się wiecej w Google wpisz naturalne planowanie rodziny - miłego czytania
 
reklama
megi80-wszystko to co opisałaś to racja, sporo kobietek może do tego podejść jednak bardzo sceptycznie i chociaż jesteśmy przykładem, że można to stosować to raczej na szerszą skalę tego się nie stosuje, a moim zdaniem w średnich szkołach powinno się tego uczyć a nie tylko jak zakładać prezerwatywę.
 
Do góry