reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Jak się zabezpieczacie? Najlepsze środki antykoncepcyjne.

Zaszłam w ciążę...

  • stosując pigułki antykoncepcyjne

    Głosów: 6 4,5%
  • stosując prezerwatywy

    Głosów: 17 12,9%
  • przy stosunku przerywanym

    Głosów: 13 9,8%
  • przy innej antykoncepcji

    Głosów: 6 4,5%
  • nie zabezpieczałam się/planowałam ciążę

    Głosów: 92 69,7%

  • Wszystkich głosujących
    132
My z mężem poznawaliśmy tajniki tej wiedzy na kursie przedmałżeńskim a potem wiele czytaliśmy na ten temat, bo ważne jest aby i mężczyzna w tym wszystkim uczestniczył Przyznam, że wcześniej wyśmiewałam te metody ale kiedy zapoznałam się z nimi i poczytałam w różnych źródłach o antykoncepcji, to stwierdziła, że nie mam zamiaru ingerować w moją kobiecość.
 
reklama
za to mnie skłonił to tej metody strach przed pigułkami, teraz dobrze dobrane nie powodują skutków ubocznych podobno ale obawa gdzieś pozostała, nie chcę siebie faszerować chemią kiedy mogę inaczej. Z drugiej strony tabletka jest wygodna dla kogoś kto się do niej przekonał. My dwie jednak do nich nie należymy.
 
Wiesz ewan ja kiedyś byłam nawet skłonna stosować tabletki ale mąż, a wtedy jeszcze chłopak nie pozwolił mi. Teraz jak na to patrze z perspektywy to chyba niewiwlu jest takich facetów.
 
Hmmm...
Dziwne! Mnie w szkole średniej uczono o metodzie Billingsa na lekcjach BIOLOGII!!! I było to 10 lat temu! A zakładania prezerwatywy nie! Dzięki tej wieedzy zaszłam w ciążę. Mało tego! Mam nadzieję, że udało mi się własnie zaplanować płeć! Liczę na dziewczynkę, wkrótce się okaże na ile w moim przypadku to się sprawdziło! Tylko trzeba pamiętać, że wszystkie naturalne metody planowania rodziny oarte są o obserację cyklu u osób mających regularne miesiączki i cykle. Zwykle nie sprawdzają sie u nastolatek i młodych kobiet z nieregularnymi cyklami lub zaburzeniami chorobowymi - nawet najmniejszymi!
 
oczywiście Irlandia, masz rację, to nie dla młodych, nieregularnie miesiączkujących dziewcząt oni dla często podróżujących. Zresztą wiele jest tych co nie mogą bo i tak nic z tych metod nie wyjdzie, oprócz czasem ślicznego bobaska.
 
Hey dziewczyny! Ciesze się, ze jest jeszcze ktoś, kto pozytywnie ocenia NPL - metody naturalne:). Ja juz od początku z mężem je stosowałam, ale pojawił sie mały problem, gdy urodził sie pierwszy synek i karmiłam piersią - po 4 miesiącach zaszłam w ciążę, ponieważ nie potrafiłam określic swojej płodności właśnie w tym czasie. 3 miesiace temu urodził nam sie drugi synek, oczywiście upragniony i kochany, ale teraz troche się boję kolejnego zajścia w ciążę i zacęłam brać tabletki anty (pierwszy raz w życiu), nie jest to dla mnie łatwe, ponieważ jest sprzeczne z moim swiatopoglądem, ale nie widzę narazie innego wyjścia. Kiedy przestanę karmić piersią znów chcę powrócić do naturalnych metod -chyba będę musiała się jeszcze trochę podszkolić bo zapomniałam trochę - uczyłam sie o naturalnych metodach na studiach w teorii i praktyce:). Pozdrawiam Was:)
 
Aga przeciez sa jescze inne metody - np. prezerwatywa ...


a ja tak na marginesie mam do Ciebie pytanie ... przepraszam ze takie nie dyskretne (jak wolisz odpisz na priwa albo nie odpowiadaj) czy ta druga ciaza - jak nie umialas okreslic swojej plodnosci - i jak sie kochalas z mezem to bylo do konca .... interesuje mnie ten fakt, ze -(ja juz nie karmie) i wiem kiedy mam plodne a kiedy nie .... ale ja sie kocham teraz z mezem bez zadnego zabezpieczenia i chcialbym iwedziec czy nawet jesli stosunke jest przerywany to czy moge zajsc w dni przepuszcalnie niepolodne... ???
 
tuśka21-chyba jak masz dni płodne to czy karmisz czy nie-taka sama skuteczność stosunku przerywanego-jedne zachodzą inne nie. Teoretycznie możesz zajść-praktycznie nie koniecznie. jeśli zostanie trochę nasienia w pochwie lub jak pewnie wiesz, nawet przed wytryskiem może dojść do wydalenia pewnej ilości plemników to może być następna dzidzia. To jest niestety wada metod naturalnych, że przy karmieniu nie są skuteczne.
 
tuśka21 pisze:
. ale ja sie kocham teraz z mezem bez zadnego zabezpieczenia i chcialbym iwedziec czy nawet jesli stosunke jest przerywany to czy moge zajsc w dni przepuszcalnie niepolodne... ???

moja mała była właśnie wynikiem takiego seksu przerywanego :) ale sentyment ;)
 
reklama
Do góry