reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Jak się zabezpieczacie? Najlepsze środki antykoncepcyjne.

Zaszłam w ciążę...

  • stosując pigułki antykoncepcyjne

    Głosów: 6 4,5%
  • stosując prezerwatywy

    Głosów: 17 12,9%
  • przy stosunku przerywanym

    Głosów: 13 9,8%
  • przy innej antykoncepcji

    Głosów: 6 4,5%
  • nie zabezpieczałam się/planowałam ciążę

    Głosów: 92 69,7%

  • Wszystkich głosujących
    132
reklama
:-)Witajcie kobitki.Zwracam sie do Was z ogromną prośbą.Proszę powiedzcie mi czy po tebletkach antykoncepcycjnych YASMINELLE waga ciała wzrasta czy maleje?Chodz mój lekarz zapewniał mnie że nie przytyje ,a wręcz przeciwnie,schudne to mam pewne obawy,bo inne źródła podaja zupełnie cos innego.Więc zwracam sie do Was.Buźka i czekam na wasze opinie.
 
wiesz jeżeli są dobrze dobrane tabletki to waga będzie ta sama,jeżeli są źle dobrane to będziesz chudła lub tyła,ja akurat yasminelle nie brałam ale miałam 3 różne rodzaje tabletek i 2 rodzaje to strasznie tyłam a 3 rodzaj okazał się ok,wiesz wszystko zależy jak twój organizm przyjmie te tabletki
 
Mam pytanko czy ktoras z was stosuje moze wlasnie taka antykoncepcje?? Ja sie wlasnie zastanawiam nad jej zalozeniem i troche sie obawiam wiec prosze podzielcie sie swoimi doswiadczeniami:blink:
 
ja właśnie sobie dzisiaj założyłam - rozważyłam wszystkie za i przeciw :)
Nie musisz pilnować pigułki - ta dla karmiących ma duuuże restrykcje co do godzin brania, nie można mieć pomyłki większej niż godzinę, potem antykoncepcja zmniejsza się.
No i po przeliczeniu koszt wychodzi niższy niż przy tabletkach.
Wiadomo - pełen komfort - nie trzeba o niczym pamiętać :)
Założenie trwa chwilkę, prawie nic nie czuć.
A zaczęłam się zastanawiać nas wkładką jeszcze w ciąży i jednak to jest jedno z lepszych wyjść :)
 
Witam! Ja używałam plastrerków przez ponad rok.Jak dla mnie była to najlepsza antykoncepcyjna metoda jaką dotychczas stosowałam,wcześniej brałam różne pigułki. Muszę przyznać, że pod koniec tygodnia plaster nie wygląda estetycznie ,ale wystarczy pobrudzone końcówki przetrzeć wacikiem nasączonym spirytusem i zabrudzenia znikają.Zalecam też naklejanie plastrów w mało widocznych miejscach,wtedy zabrudzenia nie są aż tak widoczne(ja naklejałam na brzuchu).Zdarzało mi się również dosyć często ,że plaster się odkleił podczas kąpieli,ale wystarczyło wytrzeć skórę i z powrotem nakleić ten sam plaster (może się na początku słabo trzymać ,ale gdy wyschnie znów jest mocno przyklejony i ma to samo działanie).Poleciłam plastry juz kilku swoim koleżankom i są naprawdę zadowolone. Pozdrawiam.
 
Mi się boki nigdy nie odklejały i nie brudziły się, może to zależy w jakim miejscu się przykleja, jeśli w takim ze ubranie obciera to będzie się odklejać.Ja w tamtym roku w grudniu byłam na gorących źródłach i po kila godzin w wodzie się moczyłam i się nie odkleił.
Ale to już zależy od organizmu jak to toleruje.Najlepiej jest po prosu spróbować
 
Ja zalozylam Mirene dwa miesiace po porodzie.
Przez rok karmilam corke piersia i nie bylo zadnych problemow.
Zalozenie bylo niezbyt przyjemne, ale za to pozbylam sie okresu na prawie dwa lata.
Teraz zaczelam miesiaczkowac, ale bardzo slabo, takze spokojnie wystarczaja mi wkladki.
Ja jestem bardzo zadowolona z Mireny i polecam:tak::-)
 
reklama
Dziewczyny spróbowałam plastrów mam naklejony teraz drugi plasterek trzeci dzien i chciałabym przejść na tabletki i tak sie zastanawiam czy moge przerwać teraz stosowanie tych plastrów??czy musze zakończyc cykl czyli trzy plastry przez 3 tyg i doopiero wtedy zaprzestać?
 
Do góry