reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Jak się zabezpieczacie? Najlepsze środki antykoncepcyjne.

Zaszłam w ciążę...

  • stosując pigułki antykoncepcyjne

    Głosów: 6 4,5%
  • stosując prezerwatywy

    Głosów: 17 12,9%
  • przy stosunku przerywanym

    Głosów: 13 9,8%
  • przy innej antykoncepcji

    Głosów: 6 4,5%
  • nie zabezpieczałam się/planowałam ciążę

    Głosów: 92 69,7%

  • Wszystkich głosujących
    132
A stosowałaś, ze wypowiadasz się tak autorytatywnie? Masz doświadczenie w NPR? Znasz kogoś komu zdarzyło sie nieplanowane poczęcie przy stosowaniu LAM zgodnie z zasadami? Wiesz co to wogóle jest LAM?
 
reklama
Wiem co to znaczy, sama karmię i nie miesiączkuje już 6 miesięcy ale o współżyciu bez zabezpieczenia nie ma mowy. Przykładem jest moja kuzynka, która w styczniu 5 lat temu urodziła córeczkę i nie miesiączkowała była pewna że nie zajdzie w ciąże dziwnym trafem w grudniu tego samego roku urodziła bliźniaczki. Z resztą lekarz mi też odradził współżycie bez zabezpieczenia.
 
A znasz zasady LAM? Jasne jest, ze jesli nie postepuje się zgodnie z regułami metody i współżyje wtedy kiedy istnieje prawdopodobieństwo poczęcia to do ciąży może dojść. LAM rządzi się specyficznymi regułami. Samoobserwacja ma tę zaletę, ze podczas karmienia organizm sam pokazuje kiedy wraca płodnośc i odpowiednio wczesniej mozna zareagować. Widać, ze nie znasz zasad LAMu i nawet nie pofatygowałaś się ,zeby przeczytać link do strony o tej metodzie regulowania poczęć, skoro twierdzisz, ze brak miesiączki daje pewność, ze w ciążę się nie zajdzie. każda dziewczyna po porodzie powie ci, ze zanim dojdzie do miesiączki musi dojść do owulacji. Skąd będziesz o tym wiedzieć jesli nie prowadzisz regularnych obserwacji?
 
wiesz co znam swój organizm już bardzo dobrze, wiem kiedy następuje owulacja ,znam zasady LAM-u tego akurat nie musisz mnie uczyć. Dopóki nie planowałam ciąży sama praktykowałam metodę naturalną.
 
Skoro znasz NPR czemu twierdzisz, ze LAM jest nieskuteczny? Skoro w normalnym cyklu NPR jest bezpieczny, potrafisz rozpoznac płodność, to czemu negujesz skuteczność LAM?
Potrafisz to wyjaśnic, czy tylko powołujesz się na lekarskie zalecenie?
 
Witam,

Jestem zainteresowana naturanymi metodami planowania rodziny, od jakiegos dużo na ten temat czytam. Na początek czytam, działac zacznę później:tak:

Chciałabym poznać forumowiczki, które z powodzeniem stosują jedną z metod naturalnych przez conajmniej kilka lat.

Irlandia, jesli bedę już miała swój pierwszy wykres to gdzie mogę się zwrócić z prosbą o pomoć w interpretacji, może coś wiesz na ten temat?

Może są gdzieś w necie fachowe ksiązki do sciagnięcia na ten temat, mogę tez taką książkę kupić, tylko chciałabym żeby mi ktoś polecił konkretną pozycję.
 
Znam dziewczyny,które zaszły w ten sposób w ciąże. Ja nam już dwoje dzieci, które planowaliśmy i prawdę powiedziawszy nie planowanego bym nie chciała. Nigdy nie stosowałam hormonalnej antykoncepcji.
 
Napisalam Ci PW.
Joannatop ja nie namawiam do niczego, tylko skoro znasz juz metodę to czemu z niej nie korzystać. Jest skuteczna jeśli prawidlowo zastosowana. Fakt, ze lekarz zalecił nie oznacza przymusu. Jeśli nie interesuja cię hormony to spróbowac nie zaszkodzi. Nic przecież nie tracisz. Pozdrawiam!
Pamiętaj, decyzja i tak nalezy do ciebie i twojego partnera.
 
Asia juz po zalozeniu jestes zabezpieczona:tak: ale mnie poinformowano zeby poczekac bo mialam plamienie po samym zalozeniu wkladki, poza tym jesli chodzi i czucie to jej sie nie czuje i nie mysle zeby jakas kobieta mogla ja wyczuc, aczkolwiek istnieje mozliwosc ze wkladka moze sie wysowac badz nawet wypasc ale na pewno lekarz powie ci jak sie sprawdza czy wszystko jest w porzadku;-). Jesli chodzi o samo zakladanie to trwalo to nie dluzej niz 20minut i czulam sie okey po tym takze zycze powodzenia:-)
 
reklama
Do góry