reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Jak się zabezpieczacie? Najlepsze środki antykoncepcyjne.

Zaszłam w ciążę...

  • stosując pigułki antykoncepcyjne

    Głosów: 6 4,5%
  • stosując prezerwatywy

    Głosów: 17 12,9%
  • przy stosunku przerywanym

    Głosów: 13 9,8%
  • przy innej antykoncepcji

    Głosów: 6 4,5%
  • nie zabezpieczałam się/planowałam ciążę

    Głosów: 92 69,7%

  • Wszystkich głosujących
    132
reklama
podepnę się pod wątek...chciałabym zapytać o wkładki,ale również te bez hormonów...bardzo boję sie mireny gdyz w ogole nie toleruje hormonów,jestem agresywna,badz płaczliwa,ciągle depresyjna,mam nerwy nie do opanowania,a libido....co to jest libido?po woli załamuję sie,na prezerwatywach biegam po test co 2 tygodnie,a to jedyna metoda na której miałam jaką taką ochote na zbliżenie,po krązkach tabletkach i plastrach,które stosowałam równiez przed ciąża,ajk i po mam dosc,wiem ze mój organizm nie toleruje ich i juz:(pomocy...
 
po woli załamuję sie,na prezerwatywach biegam po test co 2 tygodnie,a to jedyna metoda na której miałam jaką taką ochote na zbliżenie,po krązkach tabletkach i plastrach,które stosowałam równiez przed ciąża,ajk i po mam dosc,wiem ze mój organizm nie toleruje ich i juz:(pomocy...
Może tu znajdziesz coś dla siebie.
Na prawdę polecam:tak:.
 
W Mirenie akurat są naprawde mikrodawki hormonów, dużo dużo mniejsze niż np w tabletkach anty, sa to dawki na poziomie hormonów wytwarzanych przez organizm, więc osoby, które mają problemy np. z żylakami, lub źle tolerują inne hormony, moga śmiało się na nią zdecydować. Ona nie wpływa w ogóle na cykl miesiączkowy, nie zaburza go (więc jak ktos ma problemy z tym związane, to tutaj tego nie ma), jedynie wpływa na śluzówkę macicy i zapobiega zagnieżdżaniu się zarodka.
Przy zwykłej wkałdce jest inny mechanizm działania, mogą być silne krwawienia, sprzyja ona stanom zapalnym w obrębie narządu rodnego, poza tym często zawodzi. Natomiast Mirena przeciwnie, można nie mieć w ogóle okresu lub mieć tylko mierne krawaienia, a krew jest główną pożywką bakteryją, w związku z czym minimalizuje też ryzyko upławów, infekcji.

Ja osobiście mam Mirenę od 10 miesięcy i jestem mega zadowolona. Miaąłm do tej pory jedynie dwa jednodniowe plamienia i przede wszystkim luz, zero pamiętania o tabletkach, zero efektów ubocznych, które miaąłm po tabletkach. Z mojej strony polecam.
No i czynnik finansowy, Mirenka wychodzi duzo duzo taniej niż tabletki.
 
aha, a dla plamiących po Mirenie polecam lek Cyclo3Fort...bez recepty, specjalnie dla kobiet plamiących przy wkałdakch.
 
Ja mam Mirenę od 3 tygodni (dziś minęło dokładnie). Ogólnie jest Ok, pierwsze dni trochę mnie ciągnęło jak przy miesiączce, teraz plamię ok tygodnia. Mam nadzieję, ze to minie, ale nie wiem czy brac te leki na własną rękę..
No i miałam zakładaną w znieczuleniu ogólnym właśnie dlatego, że 2x NIE rodziłam naturalnie.
 
Ja brałam Mercilon i osobiście nie miałam żadnych powodów do narzekania. Nie przytyłam ani kg, chociaż mam "rodzinne" skłonności do tycia :-) Poza tym ja mam ogólnie problem z cerą a tabletki trochę mi poprawiły cerę, ale po odstawieniu to samo wróciło. Tylko że teraz tak się tym nie przejmuję i nie stosuję żadnych leków, bo jestem zafasolkowana i czego się nie robi dla dzidzi :-)W sumie po odstawieniu w 3 normalnym cyklu zaszłam w ciążę, więc jak widać z tym też nie było problemów :-D
 
Witam :) ja tez je brałam ale musiałam szybko zrezygnować bo czułam sie fatalnie po nich.Ochoty na seks zero, do tego ciągłe rozdrażnienie. Jedyny plus to to, że nie tyłam po nich
 
reklama
chcialabym po porodzie zalozyc sobie spirale czy ktos moze wie kiedy najwczesniej mozna ja zalozyc i jaka jest najlepsza?slysalam dobre opinie na temat miedzianej.
Martwi mnie tylko to ze slysaalam ze spirale lubia wrastac w cialo lub przy wadliwym zalozeniu prze lekarza mozna uszkodzic macice i nie miec wicej dzieci.
czy ktoras z was ma moze doswiadczenie lub wiedze na ten temat???

ja spirale nosiłam przez dokładnie ( raz miałam na 3 lata, później miałam na 5 lat)
i bardzo ja chwale nie miałam żadnych infekcji ani bólów...ja miałam założona po porodzie jak przyszła normalna miesiączka czyli nie te pierwsze krwawienie tylko kolejne normalne...i również mialam miedziana...po wyjeciu ostatniej spirali zaszlam od razu w ciaze...

ja bym sie nie zdecydowala na spirale tabletki zastrzyki i plastry prędzej ale spirala nie według mnie to jest juz aborcja jakby nie patrzac

TOTALNA BZDURA i tyle !!!
 
Do góry