reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Jak się zabezpieczacie? Najlepsze środki antykoncepcyjne.

Zaszłam w ciążę...

  • stosując pigułki antykoncepcyjne

    Głosów: 6 4,5%
  • stosując prezerwatywy

    Głosów: 17 12,9%
  • przy stosunku przerywanym

    Głosów: 13 9,8%
  • przy innej antykoncepcji

    Głosów: 6 4,5%
  • nie zabezpieczałam się/planowałam ciążę

    Głosów: 92 69,7%

  • Wszystkich głosujących
    132
reklama
Ja uzywam tabletek. Tu jest spory wybor i wszystko za darmo pierwszy rok po porodzie. :tak: Dobrze wtrafilam w te tabletki, bo ani od nich nie tyje, ani sie zle nie czuje i jak narazie dzialaja! :-) Pozdrawiam.
 
ja używałam plastrów ale według mnie są nie wygodne i po kilku dniach nie ładnie wyglądają .
Ja używam tabletek novynette i jestem bardzo zadowolona nie przytyłam po nich nawet 1 kg i wystarczy nastawić codziennie zegarek i nie da się o nich zapomnieć ;)
 
natusa1988 ja też używam Evre i jestem bardzo zadowolona. Tak jak piszesz, raz w tygodniu i świety spokój. A jak przeszkadza komus że klej się brudzi to można przyklejać na łopatce i wtedy nikt nie widzi. Ja polecam ale wiem że to wszystko zależy od organizmu kobiety.
 
witajcie ja z uwagi na to ,że po tabletkach anty sie źle czułam odstawiłam po 10 dniach i okazało sie ,że dobrze zrobiłam , bo w moim przypadku stosowanie hormonów grozi nowotworem wątroby ,a nawet zapaścią , moja babcia ma chorobę wieńcową i zakrzepową , stąd ryzyko choroby zakrzepowej u mnie , a jak wiadomo dłuogtrwałe sotosowanie pogułek przyczynia sie do powstawania zakrzepów , ja znam swój organizm sprawe ułatwia mi bolesna owulacja , moja metoda wygląda tak do 8 dnia cyklu chulaj dusza , potem do 18 dnia cyklu prezerwatywy ,a potem znowu chulaj dusza i jak narazie od 5 lat to działa ,ale tak jak napisałam aby opierać sie na kalendarzykach trzeba poznać swój organizm, ogólne zdanie mojego obecnego lekarza jest takie, że anty tylko wtedy kiedy nie planuje sie już dzieci , bo niewiedzieć czemu niby anty nie są szkodliwe ,ale wiele pacjentek potem nabawia sie endometriozy.Lekarze mają podpisane umowy z koncernami farmaceutycznymi i nawet jeśli pigułki mogą powodować jakieś szkody to nam nie powiedzą, dlatego warto dla samej siebie czasem odstawić pigułki co jakiś czas i pozowlić organizmowi iść swoim rytmem,ale to jest tylko moje zdanie.
 
moja metoda wygląda tak do 8 dnia cyklu chulaj dusza , potem do 18 dnia cyklu prezerwatywy ,a potem znowu chulaj dusza i jak narazie od 5 lat to działa ,ale tak jak napisałam aby opierać sie na kalendarzykach trzeba poznać swój organizm,
Kobietka lepiej nie pisz takich "przepisów", bo jakaś kobieta mająca krótkie 24 dniowe cykle stosując się do twojej metody może zajść w 100% w ciążę.
Jeśli kobieta chce poznać dobrze swój organizm to zachęcam zapoznać się z tymi stronkami:http://www.npr.prolife.org.pl/metoda_podwojnego_wskaznika.htm
http://www.iner.pl/?x=1
 
reklama
witajcie ja z uwagi na to ,że po tabletkach anty sie źle czułam odstawiłam po 10 dniach i okazało sie ,że dobrze zrobiłam , bo w moim przypadku stosowanie hormonów grozi nowotworem wątroby ,a nawet zapaścią , moja babcia ma chorobę wieńcową i zakrzepową , stąd ryzyko choroby zakrzepowej u mnie , a jak wiadomo dłuogtrwałe sotosowanie pogułek przyczynia sie do powstawania zakrzepów , ja znam swój organizm sprawe ułatwia mi bolesna owulacja , moja metoda wygląda tak do 8 dnia cyklu chulaj dusza , potem do 18 dnia cyklu prezerwatywy ,a potem znowu chulaj dusza i jak narazie od 5 lat to działa ,ale tak jak napisałam aby opierać sie na kalendarzykach trzeba poznać swój organizm, ogólne zdanie mojego obecnego lekarza jest takie, że anty tylko wtedy kiedy nie planuje sie już dzieci , bo niewiedzieć czemu niby anty nie są szkodliwe ,ale wiele pacjentek potem nabawia sie endometriozy.Lekarze mają podpisane umowy z koncernami farmaceutycznymi i nawet jeśli pigułki mogą powodować jakieś szkody to nam nie powiedzą, dlatego warto dla samej siebie czasem odstawić pigułki co jakiś czas i pozowlić organizmowi iść swoim rytmem,ale to jest tylko moje zdanie.


No proszę:) fajnie ale chyba bym się nie odważyła tak chlaj dusza hahaha no ja dzieci wiecej nie planuje:) a prezwrwatyw nie lubie:) no nie znam tak swojego organizmu alr brawo dla ciebie że tak sie znasz:)
 
Do góry