reklama

jak się zwracamy do teściowej/ teścia?

Temat na forum 'Dzieci urodzone w czerwcu 2010' rozpoczęty przez Kasiula1982, 28 Październik 2010.

?

jak się zwracamy do teściów?

1. mamo/tato

głosów: 16
    35,6%
  2. proszę pani/ pana

głosów: 10
    22,2%
  3. po imieniu

głosów: 3
    6,7%
  4. inaczej

głosów: 18
    40,0%
  1. Kasiula1982

Kasiula1982 Fanka BB :)

no właśnie dziewczyny, jak się zwracacie do teściów?

2. Kasiula1982

ja do tej pory bezosobowo sie do nich zwracałam, ale do teściowej postanowiłam na pani mówić ostatnio, bez kombinowania

3. reklama
  4. Asnecja

Asnecja Fanka BB :)

Dobry temat :) Ja cały czas mam problem z powiedzeniem "mamo", "tato". Chociaż jak mówie do męża, to w sposób "zadzwoniłeś do mamy?". Ogólnie staram sie bezosobowo...nawet tak głupio, bo jak nie umiem zadać pytania bezosobowo, to nic nie mówie :p

5. Kasiula1982

ja tak samo mam, jak moge to sie ratuje bartkiem i proszę żeby zapytał o coś a jak nie mogę to się nie odzywam :p

6. agnieszka 27

agnieszka 27 Fanka BB :)

Ja się zwracam od kiedy jest córcia "babciu", "dziadku":-D
    Próbowałam na początku mamo, tato, na prośbę teściowej, ale męczyłam się z tym.

7. _avena_

_avena_ mama Igi

ja bezosobowo i inaczej nie będę, chociaż nic do nich nie mam, a mój mąż do moich rodziców mamo-tato

8. koriander

koriander Fanka BB :)

Ja po imieniu sie zwracam do tesciow, moj maz do mojej mamy tez po imieniu :tak:

9. Maliina

Maliina Moderator

Wbije sie bo ankieta bardzo fajna:D
    u mnie Pan i Pani niestety nie dam rady si eprzelamac moze dlatego ze mam tesciow nie zaciekawych!

10. reklama
  11. emalia82

emalia82 Fanka BB :)

Ja mam tylko teściową , i w sumie po miesiącu znajomości z moim obecnie mężem mówiłam " mamo". Szybko jej zaufałam i mam do niej szacunek. Zasłużyła sobie u mnie żeby ją tak tytułować. Za to mój mąż do mojej mamy mówi Pani a z ojcem jest na ty- Dobre kumple z nich :)

12. anecznik

anecznik Fanka BB :)

_avena_ - u mnie jest tak samo :-) nie potrafię się przełamać, bardzo rzadko zdarza mi się powiedzieć mamo, ale nigdy w obecności mojej mamy nawet sobie tego nie wyobrażam. Mój mąż niema z tym żadnych problemów.

Poleć forum