reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Jak skrocic czas przygotowania mleczka w butli?

Dołączył(a)
1 Sierpień 2009
Postów
14
Hej.
Karmie mojego 3 tyg synka mlekiem modyfikowanym, mialam bardzo malo swojego pokarmu i z wielkim zalem musialam przejsc na butle. Synek je teraz co 2h 120ml i nawet nie ma mowy ze zmniejsze mu porcje, bardzo glosno protestuje. Moj problem polega na tym,ze nie do konca mam pomysl na to,jak skrocic czas przygotowania mleczka, dziubek jak jest glodny to kazda min jest na wage zlota, drze sie w nieboglosy i nie mozna go w zaden sposob uspokoic. Wiem ze woda musi byc za kazdym razem swiezo przegotowana i nie byc gotowana po raz drugi. Mam pytanie, czy moge przegotowac wode w wolnej chwili ( niekoniecznie zaraz przed podaniem), wlac ja do butli, wlozyc do podgrzewacza i tak trzymac az do nastepnego karmienia? Czy koniecznie musze gotowac nowa wode za kazdym razem i czekac az z wrzatku zejdzie do temp odpowiedniej? Czy moge zagotowac np 1l wody i po kazdym karmieniu wlewac ta schlodzona wode do butli i podgrzac w podgrzewaczu? Zaznaczam ze nie chce podgrzewac tak mleka, nie ma problemu zeby wsypac do takiej cieplej wody proszku zaraz przed podaniem, mam tylko watpliwosci co do tej wody,a ciezko nam czekac, szczegolnie w nocy,az woda sie zagotuje i schlodzi. Chyba z woda nic nie powinno sie stac przez kilka godzin w podgrzewaczu, w sumie to tylko woda.. Prosze pomozcie! wiem ze to moze banalne dla niketorych mam, ale ja nowicjuszka naprawde sie nad tym zastanawiam :) pozdrawiam
 
reklama
Ja trzymlam wode w termosie. Potme dolewalam zimnej do butlli i z termosu,mleczko hop do wody i gotowe, po kilku razach juz bdziesz wiedziala ile zimnje ile cieplej.Podgrzewacz tez fajan sparawa.Ja mialam to i to i wolalam termos....rzecz upodobanaia.
Spokojnie mozesz sobie trzymac wode w termosie lub podgrzewczaku kilka godzin,jak wolisz
 
Oczywiście że woda może stać. U nas mój synek ma swój własny dzbanuszek 1l i stoi sobie zakryty jak robię mleczko to wlewam wody na 20sec do mikrofali i juz gotowe. a kiedys jak byl jeszcze maly to szykowalam na noc 3 butle z woda po 120ml i podgrzewacz w pokoiku(jedna butla stala zawsze w wlaczonym podgrzewaczu i zawsze byla akorat temperatura). Jak nie mam czasem zagotowanej wody to uzywam mineralnej i tez jest ok.
 
Ja też w mikrofali podgrzewam. Wieczorem nalewam sobie już do butli i jak jest potrzeba to podgrzewam, mleko też można już sobie odmierzyć w jakimś pojemniczku, wsypać i w minutę gotowe.

Wiem, że niektóre mamy mają przygotowaną zimną wodę, ciepłą zagotowują na bieżąco. Potem mieszasz i też masz odpowiednią temperaturę.

Ja używam też wody mineralnej bez gotowania, ale tutaj zdania są podzielone. Tylko że moje dziecko ma już prawie rok, więc nie przejmuję się sterylnością.
 
Witaj :) Ja tak jak poprzedniczki podgrzewam wode w mikrofali, przegotuję ją rano, wlewam do dzbanuszka wydzielonego specjalnie dla malutkiej, a jak jest głodna to na 25-30 sekund do mikrofali i sypię mleczko. Teraz już nawet nie sprawdzam temperatury wody ;) kwestia wprawy. Tak wg mnie jest najszybciej :) Powodzonka :)
 
Ja stosuje podgrzewacz. Jestem bardzo zadowolona. Temperaturę na nim ustawiłam na akuratna do picia maluszka, tak wiec jak przychodzi czas karmienia, to wsypuje tylko mleko i gotowe.
Poza tym w czajniku mam zawsze przegotowana wodę i niekoniecznie ciepłą - po to mam podgrzewacz, który nie dość, ze wodę mi do odpowiedniej temp. podgrzeje, to jeszcze utrzyma ją. Zaraz po wyjęciu jednej butelki z podgrzewacza, kiedy mieszam mleko w butelce, wlewam wodę do następnej butelki, wstawiam od razu do podgrzewacza, żeby woda była gotowa na następne karmienie.
 
a ja mam osobny garnusek dla Maksa i tam ma zawsze przegotowaną wodę- podgrzewam normalnie na gazie- wlewam do butli i gotowe:tak:
 
witam wszystkie mamusie.ja w dzbanuszku mam zimna przegotowana wode ,a w termosie goraca i mieszam,dodaje mleczzko i gotowe.
 
reklama
Wiele metod próbowałam ale termos jest najlepszym rozwiązaniem. Szybko, sprawnie i w kilka sekund mleko gotowe jest.
Sprawdzony sposób na długiej 12-godzinnej trasie. Mieszankę byłam w stanie przygotować bez zatrzymywania się i bez zapalania światła w aucie.
 
Do góry