reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Jak skutecznie obniżyć rachunki za prąd

reklama
W sypialni zmieniliśmy żarówki na mniejsze.
A w nocy do karmienia czy przewijania mamy włączoną taką malutką żaróweczkę-czujkę w kontakcie, od tak żeby było coś tylko widać w nocy.
Jeśli nikt nie ogląda tv to go wyłączamy, wcześniej jednak leciał prawie cały czas 🤔 a to programy dokumentalne leciały albo wiadomości różne ...
Zwracam uwagę na to ile wody grzeję w czajniku np do zrobienia kawy a jeśli coś zostaje to przelewam do termosa gdzie mam gorącą wodę do zrobienia mleka.
Odkurzacz włączam gdy chcę odkurzyć np pod kanapą, zza komody, a na codzień w ruch poszła po prostu miotła i zamiatam.
Suszarka do włosów jest używana tylko wtedy gdy chcę dobrze ułożyć włosy bo wiem mamy jakiś wyjazd lub gości, na co dzień pozwalam im wyschnąć naturalnie, nie używam suszarki po każdym myciu, mam taki ... artystyczny nieład wtedy na głowie ale skoro siedzę w domu ? Wystarczy że je zbiorę i upnę klamrą w kok i ujdzie.
Mąż gdy chce coś poprzeglądać w internecie to nie włącza komputera tylko szuka w telefonie.
Staramy się jadać posiłki razem, żeby nie odgrzewać.
W pogodne ciepłe dni nie używam okapu kuchennego tylko otwieram całe okno.
 
Do góry