reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

jak sobie radzic z dolegliwosciami Maluszków

Sorga

Dobra Ciocia Samo Zło
Dołączył(a)
14 Listopad 2006
Postów
2 124
Miasto
Szczecin
tu mozemy pisac o problemach jakie mamy ze zdrowiem czy zachowaniem naszych dzieci, o tym co nas niepokoi i wymieniac sie sposobami radzenia sobie z nimi:)
 
reklama
Jako pierwsza moge pochwalić sudokrem, który przegonił zaczerwienienie wokół odbytu Ziomka:)
Jesli któraś z was ma problemy z łuszcząca się skórka- problem właściwy dzieiom przenoszonym i wczesniakom, to polecam paszki i okolice intymne traktowac talkiem, zapobiega poceniu i ewentualnym infekcjom, u nas wyglada to pieknie juz po dwuch dniach stosowania:)
 
Umieściłam tego posta na głównym, ale przenoszę go tu -
Sorga super wątek.


U mnie znów Zuzia wieczorami zaczyna bardzo płakać bo nie może się wypróżnić.....kolka to to na pewno jeszcze nie jest... z moją dietą bardzo uważam i na 100% nie jem niczego co mogło by jej zaszkodzić ....tłumaczę sobie to tak jak mi powiedziała lekarka, że to przez niedojrzałość przewodu pokarmowego i, że się unormuje....ale nie wiem jak będzie....

W dodatku Zuzi kupkę najlepiej robi się przy cycku - niekoniecznie musi jeść - wystarczy, że trzyma....

Kochane Czy Wasze maleństwa nie mają problemów z wypróżnieniem ????
 
u nas problemów z wypróżnianiem nie ma ale w szpitalu dowiedziałam się że naturalnym masazem wspomagajacym jest kładzenie na brzuszku i my tak sobie walczymy na brzuszku profilaktycznie codziennie w czasie zabawy. Gwoli wyjasnienia to oczywiscie nie jest lezenie na plask tylko nóżki sa podkulone i dzidzia próbuje sobie radzic, próbuje unosic główke, aha i mieszam 2 łyżeczki rumiankowego hippa i 2 łyżeczki koperkowego do kubka i pije codziennie, polozna poradzila profilaktycznie.
 
Kladzenie na brzuszku jest bardzo dobre ...Jak moja kladlam to zaraz "slodko pierdziala":-D mozna tez masowac brzuszek okreznymi ruchami i zawsze wedlug wskazowek zegara....
 
Jako pierwsza moge pochwalić sudokrem, który przegonił zaczerwienienie wokół odbytu Ziomka:)
Jesli któraś z was ma problemy z łuszcząca się skórka- problem właściwy dzieiom przenoszonym i wczesniakom, to polecam paszki i okolice intymne traktowac talkiem, zapobiega poceniu i ewentualnym infekcjom, u nas wyglada to pieknie juz po dwuch dniach stosowania:)

ja uzywam pentacrem na okolice odbytu i linomag--zalecenia poloznej
talku nie kazala uzywac bo podobno uczula
dopiero okolo 3 miesiecy jest dobrze
 
mam za to inny problem i nie wiem jak sobie poradzic
mala juz druga dobe nie spi w nocy miedzy 22 a 4
cycki pelne ale mam wrazenie ze sie nie najada nim
bo ssie i wypluwa cyca,ssie i wypluwa
dzwonilam do poloznej
kazala na wieczor dac 90 ml nan 1 i zobaczyc ile zje i jak dlugo bedzie spac
i jutro lub pojutrze ma podjechac pediatra
co zrobic czy tez tak mialyscie
 
Dorotka nie bardzo wiem czemu sypia,ale na samym poczatku jak mialam wrazenie ze sie nie najada to najpierw kazali mi przed kazdym karmieniem wazyc mala a potem po jedzeniu i zapisywac...No i jak juz pisalam gdy byly problemy ze spaniem itd. to do mojego mleka musialam dosypywac jedna miarke mleka...Nie kazali od razu przechodzic na modyfikowane...A niunia w tych godzinach placze czy tylko poprostu nie spi...????
moze tez ta pogoda tak dziala...:confused:
 
dorotko u mnie jest podobnie, tyle że mały najpierw ściągnie sobie to, co zleci, a potem "walka z cyckami" (i to nie tylko w nocy). martwiłam się, że się nie najada, ale lekarka dzisiaj powiedziała, że w każdej chwili mogę podejść do przychodni i go zważyć (do przychodni mamy jakieś 100 m, a gdyby przez okno, to szerokość jezdni+2 wąziutkie chodniki+2 trawniczki). a w ogóle to czy 60g na plusie przez tydzień to nie jest za mało?
Luka Michał wypróżnić się może, ale czasem ma problem z pierdzeniem. i to nie to, że nie może, bo puszcza bąki dość często, ale chwilami wydaje mi się, że ma aż za dużo tych gazów (no i nie wiem, czy to nie czasem przez te herbatki mlekopędne) i strasznie się pręży i płacze. położna mi powiedziała, że ma prawo, bo jak mu coś przeszkadza, to inaczej nie powie, a zębów też nie zaciśnie
ale zastanawia mnie inna rzecz, jak mały jest bez pieluszki i ma zamiar się wysiusiać, często stasznie płacze (w pieluszce czasem też)
 
reklama
Dorotka ja mam dokladnie ten sam problem ,mala w ciagu dnia spi jak zabita po kazdym karmieniu a w nocy ,czyli jak u Ciebie kolo 22 zaczyna buszowac,tzn ze nie zmrozy oka i kweka,przy cycku caly czas lezy i tak go mamla.Ja co prawda jeszcze pokarmu jako takiego nie mam (caly czas siara-zalamka,mowie wam... :( ) ale skoro w ciagu dnia mala nie placze to znaczy ze sie najada,no i dzisiaj o 2 nad ranem nie wytrzymalam i dalam Amelce 60 ml sztucznego pokarmu (wypila 40) i tak mi spala do 5.30 nad ranem,potem cycus i kimonko!
Tak mi poradzila polozna wiec chyba wielkiej krzywdy malej nie robie...
mozesz sprobowac raz Dorotko i zobaczysz jak mala zareaguje,ale u mnie to troche inaczej bo tak jak pisalam moja mleczarnia jeszcze nie obfituje...

A jak wasze sutki...u nie masakra.
Ja wszystko zniose nawet wiszenie bobasa na cycu 24h ale ten bol...ojej...zniecheca mnie na maxa!!!!!!!!!!!!!
 
Do góry