reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

jak sobie radzić z dolegliwościami Maluszków

witam,
mam prośbę bo mam które umią odczytywac wyniki z krwi bo ja zielona jestem jak się ta norma ma do dzieci ... bo widzę że młody ma 2 za wysokie a 2 za niskie ... a do lekarza dopiero w ptk.:-(może któaś pomóc ??
przepraszam że na tym wątku.
Zobacz załącznik 331851

Ksiulka - za małe to zdjątko jak dla mnie - nic nie widzę. Spróbowałam zapisać i powiększyć, ale zrobiło się bardzo rozmazane.

Może mogłabyś ręcznie przepisać wyniki!
 
reklama
Ja tez nie mogę odczytać. Ale luknij w internecie. Ja tak ostatnio zrobiłam. I wyszło ze ma infekcje wirusową. Więc może i ty coś znajdziesz. A jak coś poważnego wyszukasz to biegnij na dyżur.
Mam nadzieje, że to błahostka.
3mam kciuki
 
witam
u mnie zdjęcie normalne po otwarciu z forum... te ma złe reszta w normie tyle że norma podana dla dorosłych a dzieciom tak samo się sprawdza??


średnia obj. krwiknki czerwonej MCV 71,8fl norma 80-100
średnia zawartość hemoglobiny w krwince czerwonej MCH 23,8 norma 26-34
odsetek limfocytów LYM% 62 norma 25-50
odsetek granulocytów GRA% 30.2 norma 50-80
 
średnia obj. krwiknki czerwonej MCV 71,8fl norma 80-100
MCV - średnia objętość krwinki czerwonej. U zdrowego dziecka jest to ok. 80 fl. Jeśli MCV spada poniżej 70 fl, dzieje się tak najczęściej z powodu niedoboru żelaza, wartości wyższe od 110 fl mogą świadczyć o niedoborze witaminy B12 lub kwasu foliowego.

średnia zawartość hemoglobiny w krwince czerwonej MCH 23,8 norma 26-34
MCH - średnia masa hemoglobiny w krwince. Norma dla zdrowego dziecka to 23-35 pg na krwinkę.

odsetek limfocytów LYM% 62 norma 25-50
Limfocyty (Lymph) - podwyższenie ich liczby świadczy zwykle o infekcji wirusowej.

odsetek granulocytów GRA% 30.2 norma 50-80
Granulocyty (Neut) - ich wysoki poziom wskazuje na infekcję bakteryjną.


teraz nie mam za bardzo czasu ale jak znajdę 5 min to poszukam czegoś więcej. To co jest tu to jest ze strony którą podała whitneyxx
 
Ksiulka, według mnie może to być niski poziom żelaza, w tym wieku często się tak dzieje, wyczerpują się zapasy z okresu ciąży. Hemoglobinę ma w normie, więc nie jest to jeszcze stan alarmowy, co najwyżej zbliża się do granicy normy. Podajesz już dania z mięskiem?
Porównałam te wyniki z wynikami Karolinki i wydaje mi się, że limfocytami nie powinnaś się przejmować - moja miała 70% i było ok.
 
kochana podawałam ale niestety nie chce po tych aftach jeść ani obiadków ani deserków jedynie co zjada to mleczne produkty.
zanim mu się pojawiły to jadl wszytsko i po całych słoiczkach:(
 
Podwyższone limfocyty to może właśnie z powodu aft, które mogą mieć podłoże wirusowe, chociaż ich przyczyną bywa też niedobór żalaza.
Trudno jednoznacznie stwierdzić, my, oprócz morfologii, sprawdzaliśmy poziom żelaza - wyszło na granicy normy. Jeśli to żelazo, dostaniecie na pewno syrop.
 
Mam taki problem. Od kilku dni 3-4 moja mała ciągle płacze w nocy, często przez sen. Nie można jej wtedy uspokoic, epizody powtarzają się od ok 24 do 4, a później ok 6... Generalnie, ona się męczy, ja jestem nieprzytomna. W ciągu dnia wszystko jest okej, doświadczone mamusie, miała któraś z was coś podobnego? Niebardzo wiem co mam robic...
 
reklama
Kinia u nas czesto tez sie zdazaja takie noce. Mysle, ze dzieci w ten sposob odreagowuja caly dzien i wszystkie bodzce. Ja probuje wyciszyc ja przed snem (kapiel, bajeczka na dobranoc, kolysanki, daje jej przytulanke), ale nie zawsze to dziala. Jak placze, to smyram ja po brzuszku i nuce. Nie wiem, co wiecej mozna zrobic. Nie pozostaje nam chyba nic innego, niz to przetrwac.
 
Do góry