reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

jak sobie radzić z dolegliwościami Maluszków

no wlasnie dzwonilam do pediatry
powiedziala mi ze jesli jest pogodna to wsio oki
ale jesli od soboty to mozna kupic czopki glicerynowe i pol wlozyc
wlozylam jej i ze 2 min potem nawalila calkiem niezle
 
reklama
Moj tez dwa dni nie robil kupy , dzwonilam do poloznej i powiedziala mi ,ze do 5 dni jest dopuszczalne , ze dziecko nie robi jesli sie nie prezy i jest pogodne, ale moj sie troche prezyl i kazala mu dac na czubku lyzeczki troszke laktozy rozpuszczonej w wodzie. A po zatym to sie u mnie wiaze z tym ze ja tez mam zaparcia , a karmie moim mlekiem i tez musze np kawe slodzic laktoza.
 
Ja nie liczę kupek, ale np. wczoraj i raz w zeszłym tygodniu w ciągu dwóch godzin zrobiła 6 czy 7... Pieluchy latały w powietrzu... A czasami cały dzień nic...
 
Czesc dziewczyny
chyba u mnie podobne problemy...
Cieżko z odbijaniem- po piersi w ogóle i nigdy, dopiero po butli (stosuje karmienie mieszane, z przewagą butelki)
Duużo ulewania, płacz na głod czesciej niż co 3-4 godziny, raczej co dwie... i nie bardzo wiem co mam wtedy robic???

No i chyba kolka... Od wczoraj od 12 do 19 dziecko WYJE ... nie dowytrzymania i nic nie dziala, ani masaże, ani koperek, ani lulanie ... NIC! Tylko domowy sposób na sprowokowanie kupki ... Zrobiło dziecko kupke i poszedł spać :( Ciekawe czy jutro się to powtórzy...
Jeżeli tak, to czy to znaczy, że to kolka? Co wtedy robić? Jak przeciwdziałać, żeby było skutecznie? 7 godzin lulania non stop, to nawet za przeproszeniem siusiu nie da się zrobić...
 
ja stosuję kładzenie na brzuszku, do tego herbatka i kroplelki 2 raz po 1 na dzień Esputicon ,
niektóre dziewczyny maja kropelki sab simplex , a mi dziś położna mówiła ze kropelki espunisan też można podawać
 
Mama Iza a jakie mleko stosujesz? Bo jest mieszanka Bebilon Comfort dla dzieci z tendencją do kolek i zaparć, jest bardziej lekkostrawne bo ma mniej laktozy i szybciej trawione :) My małemu te podajemy raz dziennie :) Bo np po NAN miał nawet zielone kupy i wył w niebogłosy.
 
Hej
no wlasnie najpierw stosowalismy Bebiko 1 - bylo ok bo ma blonnik, a od wczoraj jest NAN... mimo, że droższe to gorsze mleczko, bo nie ma blonnika... chyba odstawimy?
 
Na problemy z brzuszkiem, takie kupkowe mi pediatra polecała czopki Viburcol, mają też delikatne działanie uspokajające.

A z mleczkiem sztucznym to czytałam, że dziecko musi się przestawić i na początku mogą być problemy z brzuszkiem i nie powinno się często zmieniać, bo też będzie brzuszek bolał.

Ja nie wiem czy to dobry wątek, ale co robicie z dziećmi jak nie spią? Moja w dzień śpi bardzo mało, raczej tylko na spacerku, a jak nie spi to niestety lubi być na rękach, a ja wtedy nic nie mogę zrobić...czasami na chwilę zaciekawi się karuzelą w łóżeczku, ale to góra pół godziny...
 
reklama
Oj nie mam czasu na nic... moja coreczka nie wiem sama co robi jakiś obłęd... płacze w niebogłosy za chwilke śpi w sekundzie i tak śpi może z 5 10 minut i znowu ryk i tak całe ostatnie 2 dni i nic tylko by na cycu wisiała nie koniecznie ciągła, a o spaniu w łóżeczku można w dzień zapomnieć jedynie na rękach... ja nie wiem co jej jest.. ratujcie co jej może być do tego co chwile się pręży ale żeby to była całodzienna kolka?? chyba nie prawdopodobne...
A i czy wasze dzieciaczki też robą takie mega wodniste kupki?? ja jak ją dzis przewijałam to normalnie jej pocieklo z tyłeczka wyglądało to jak rozwolnienie u dorosłego .. czuję się bezradna...
 
Do góry