reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Jak sobie radzić z przeziębieniem i innymi dolegliwościami w ciąży

Ja trochę się przeziebilam kilka dni temu i byłam już przerażona, że zaraz w zatoki mi wejdzie :/
Ale szybko zaczęłam płukać nos i zatoki takim aparacikiem specjalnym i chyba (!) już mi przechodzi :D
Aż nie mogę uwierzyć, bo zwykle katary u mnie kończą się zapaleniem zatok i antybiotykiem (tak w 90%), a tym razem chyba mi się upiekło.

Także na katar gorąco polecam płukanie zatok :)
(Brzmi kiepsko, ale w rzeczywistości to nic strasznego)
Mam takie cuś w domu butelkę i płyn ale boję się tego użyć brrrr
 
reklama
Ja mogę tylko podpowiedzieć leki. Xenna balance lub Dicopeg. Bezpieczne w ciąży. No i dużo picia. Na mnie najlepiej dziala kawa ale teraz od 2 tygodni nie jestem sobą stanie jej wypić więc też mam trochę problemów z wyproznieniem.
 
Na zaparcia po pierwsze dużo pić - zwłaszcza wody, po drugie - jeść dużo błonnikowych rzeczy.
Na zgagę recepty niestety brak, na razie mam sporadycznie, ale pewnie potem będzie gorzej, na pewno jeść mało i częściej no i nie smażeninę, na razie się sprawdza. Doraźnie zimne mleko popijane małymi łykami, albo zimna woda, też popijana małymi łykami.
 
Dokładnie - trzeba zadbać o błonnik w diecie :) Często nasza dieta nie jest różnorodna i do kiedy nie ma złych objawów, nie dbamy o jej urozmaicenie. Podobnie z witaminami. Dlatego warto też sięgać po różnorodne suplementy i uzupełniać takie braki. Mój sprawdzony sposób na zdrowe jelita i błonnik to colon. Z tym, że ja nie biorę tego podstawowego suplementu, ale wersję cardio, bo ma również w składzie B6 i B12, które pomagają w produkcji czerwonych krwinek.
 
reklama
Do góry