reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Jak sobie radzicie w upały z malutkimi dzieciaczkami? Jak schłodzić mieszkanie?

Lopatkax

Fanka BB :)
Dołączył(a)
21 Wrzesień 2020
Postów
545
Hej.
Mam dwumiesięczną córkę i dosyć kiepsko znosi upały. Mieszkamy w kamienicy - i sypialnia dosyć szybko się nagrzewa.
Polecacie być może jakiś oczyszczacz powietrza, albo inne urządzenie, żeby pomóc schodzić pomieszczenie?
Zamontowanie klimy odpada.
Dzięki!
 
reklama
U nas w domu chodzą 3wairaki bo zdechnąć idzie na dole 30stopni jest u nas jeden w sypialni mały w słonie duży i u dziewczynek 1maly wiatrak bez tego nie idzie....mam małego synka 6miesiac mu leci i unas w dzień i w nocy chodzi wiatrak
Hej.
Mam dwumiesięczną córkę i dosyć kiepsko znosi upały. Mieszkamy w kamienicy - i sypialnia dosyć szybko się nagrzewa.
Polecacie być może jakiś oczyszczacz powietrza, albo inne urządzenie, żeby pomóc schodzić pomieszczenie?
Zamontowanie klimy odpada.
Dzięki!
 
U nas w domu chodzą 3wairaki bo zdechnąć idzie na dole 30stopni jest u nas jeden w sypialni mały w słonie duży i u dziewczynek 1maly wiatrak bez tego nie idzie....mam małego synka 6miesiac mu leci i unas w dzień i w nocy chodzi wiatrak
No wsnnie nie chce za bardzo używać wiatraka na małą, żeby się nie przeziębiłą... dlatego szukam jakieś innej opcji.
 
No wsnnie nie chce za bardzo używać wiatraka na małą, żeby się nie przeziębiłą... dlatego szukam jakieś innej opcji.
U mnie mały ma niecałe pół roku i nie był chory bo wiatrak jest daleko od niego i nie dmucha na niego tylko chodzi żeby te powietrze schłodzić no jak są tak wysokie temperatury to inaczej się nie da 😆
 
Hej.
Mam dwumiesięczną córkę i dosyć kiepsko znosi upały. Mieszkamy w kamienicy - i sypialnia dosyć szybko się nagrzewa.
Polecacie być może jakiś oczyszczacz powietrza, albo inne urządzenie, żeby pomóc schodzić pomieszczenie?
Zamontowanie klimy odpada.
Dzięki!
W nocy otwierasz okna na oścież by na maca schłodzić pomieszczenie. Odslaniasz wszystko, nawet rolety, bo szyba szybciej się wtedy chłodzi. Odslaniasz też zasłony i firany jeśli masz by jak najwięcej chłodu wpuścić do środka. Można też zrosić trochę przestrzeń zimną wodą. Rano zamykasz wszystkie okna i zasłaniasz. Najlepiej od zewnątrz. Jak się nie da to od wewnątrz. Roleta i zasłony na conajmniej 70% zaciemnienia. Okna otwierasz dopiero jak schłodzi się na zewnątrz. W mieście to najczęściej 1-2h po zachodzie słońca, bo beton oddaje ciepło. Jak masz balkon możesz na posadzkę rozesłać jasny materiał, by się nie nagrzał za mocno.
No i oczywiście wiatrak. W dzisiejszych czasach można mieć taki, który się porusza i nie wieje stale po dziecku. Poza tym stoi w odległości. Nie ma się czego bać, przecież nie nastawiasz na maksa. Wiatrak nie chłodzi pomieszczenia, on tylko rusza powietrze, więc wiatr jest ciepły. Możesz kupić też stacjonarna klimatyzację. Działa na wodę z kostkami lodu, ale to też jak wiatrak.
 
No wsnnie nie chce za bardzo używać wiatraka na małą, żeby się nie przeziębiłą... dlatego szukam jakieś innej opcji.
Wiatrak ustaw tak, zeby na nia nie dmuchal i bedzie ok.
Moje dzieci od urodzenia przy klimie i wiatrakach i nic wielkiego sie nie dzieje.
Jak zaczyna sie robic cieplo to zamykaj izaslaniaj okna. Wtedy wlasnie przydaje sie wiatrak zeby ruszyć powietrze.
Wkladaj ja do chlodnej wody w ciagu dbia na 2-3min niech sie schodzi.
 
Hej.
Mam dwumiesięczną córkę i dosyć kiepsko znosi upały. Mieszkamy w kamienicy - i sypialnia dosyć szybko się nagrzewa.
Polecacie być może jakiś oczyszczacz powietrza, albo inne urządzenie, żeby pomóc schodzić pomieszczenie?
Zamontowanie klimy odpada.
Dzięki!
Są takie oczyszczacze powietrza z nawilzaczem wbudowanym. Do pojemnika z woda mozesz wrzucic dodatkowo kostki lodu, to nieco schlodzi pomieszczenie. Sharpa posiada takie rozwiazanie i Panasonic tez.
 
Hej.
Mam dwumiesięczną córkę i dosyć kiepsko znosi upały. Mieszkamy w kamienicy - i sypialnia dosyć szybko się nagrzewa.
Polecacie być może jakiś oczyszczacz powietrza, albo inne urządzenie, żeby pomóc schodzić pomieszczenie?
Zamontowanie klimy odpada.
Dzięki!
Hejka, są takie oczyszczacze powietrza z nawilżaczem, to działa całkiem fajnie. Do pojemnika z wodą można wrzucić kostki lodu, takie rozwiązanie potrafi nieco schłodzić pomieszczenie. Sharp się specjalizuje w takich urządzeniach, Panasonic również, sama ostatnio przekopałam pół internetu :) Link do: Oczyszczacz powietrza SHARP - LoveAir.pl
 
reklama
Hej.
Mam dwumiesięczną córkę i dosyć kiepsko znosi upały. Mieszkamy w kamienicy - i sypialnia dosyć szybko się nagrzewa.
Polecacie być może jakiś oczyszczacz powietrza, albo inne urządzenie, żeby pomóc schodzić pomieszczenie?
Zamontowanie klimy odpada.
Dzięki!
Przed klimatyzacja mieliśmy klimatyzer.
Jest to ruchome z rurą za okno i naprawdę daje rade.
 
Do góry