reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Jak śpią Wasze 4 miesięczne dzieciaczki??

bombelq

Fanka BB :)
Dołączył(a)
29 Sierpień 2011
Postów
228
Miasto
Słupsk
Witam
Mam pytanko jaki śpią w nocy i w dzień Wasze pociechy??Moja Zosia skończyła 4 miesiące i zasypia codziennie bardzo regularnie bo ok 19.30 ale...no właśnie zawsze jest jakieś ale budzi się w nocy na karmienie-jest na butli ( i tu nie ma reguły czasem o 1 czasem o 3 potrafi wstać) i potem ok godziny 5 niestety ale już wstaje i jest wyspana i zaczyna swój dzień.W dzień ma krótkie drzemki max 30 minut i tak co 2 godziny te drzemki i czasem na spacerze pośpi dłużej np do 2 godzin.Nie wiem co z nią zrobić bo 5 rano trochę wcześnie jak na wstawanie,nie wiem czy za długo śpi w dzień czy jak?Przetrzymać się jej też nie da o 19.30 jest jej pora i chodzi spać.Dostała na noc ostatnio kaszkę(słyszałam że zapycha i dzieci dłużej śpią) ale Zosia o 2.30 była już głodna i całą butlę wrąbała.Jak u Was jest??Czy doczekam się żeby Zosia chociaż do 6.30 spała :)))
 
reklama
napewno sie doczekasz:) moj Aan jak mial 4 miesiace to cale noce przesypial i tez szedl spac kolo 19.30 ale rowniez wstawal o 5. dopiero jak skonczyl pol roku to zaczal spac do 7:) takze wszytko jest mozliwe:)
 
pewnie, że się doczekasz.
ja jeszcze dwa tygodnie temu wstawałam o 5 a teraz pięknie wczoraj nawet do 7.30
Liczę że do 3 roku prześpimy cale noce:)
 
bombelq - to prawda, wszystko jest możliwe :)
moja córeczka ma prawie 2 lata i.. do północy śpi pięknie, potem budzi się co godzina .. :)

Od jej narodzin nie przespałam jeszcze ani jednej nocy, ale od paru miesięcy śpimy w łóżku we troje więc pobudki nie są już tak męczące.

Mam szczerą nadzieję, ze twój maluszek okaże się tym standardowym ładnie śpiącym dzieckiem :)
 
Hej! witam jako nowicjuszka na forum:) Mój synek ma 16 tydzień życia. Zasypia wcześnie i próby przetrzymania na późniejsze spanie zakończyły się płaczem przemęczeniowym-tj. ryk ;/ Dlatego w zależności od drzemek dziennych kąpiemy 18.15-18.45. Jedzonko (na piersi) i zasypia 19-19.30. Nocne karmienia: ok.23, 3, 5-przebudzenie na godzinkę. później spanie ok 1-2h. w ciągu dnia drzemki: ok 10-45min, sporadycznie 2h; ok 13-14 drzemka 2h (na spacerku najczęściej). Jesli pierwsza drzemka trwała 2h to po 16 już nie śpimy, jesli 40min to czasem Michałek późnym popołudniem ma drugą 40min. Ech, podobnie Bombelq marzy mi się dłuższe spanie...
 
U nas było pieknie do czasu az malemu nie zaczely isc zebale.. o 21 mleczko i pobudka o 6 rano...ale teraz wybudza sie nawet jak mu smoczek wypadnie (czasem sam go sobie przez sen wyciaga) i mmomentami jest tak co 10 min.....czasami wstaje 10/15 razy w nocy..
 
No dzięki za słowa pocieszenia ja tak czekam czekam i mam nadzieje że się doczekam liczyłam po cichu że jak Zosia dostanie na noc kaszkę może dłużej będzie spać póki c dwa razy dostała na noc i niestety dalej budzi się w nocy na jedzonko ;/
Martina13 widzę że moja mała śpi podobnie jak Twoja pociecha tzn w dzień ma podobne drzemki u nas też próby przetrzymania Zosi dłużej nic nie przyniosły marudziła strasznie i po prostu zrezygnowaliśmy z tego lekarz powiedział ,że to za małe dziecko jeszcze aby je przetrzymywać;/
A Tobie Don_Kichot nie zazdroszczę ale wiem że podczas ząbkowania właśnie tak bywa niestety, koleżanki mała nie dość że miała mega biegunki,marudziła,nie spała w nocy itp i to za każdym nowym zębem teraz ma ponad rok i jest podobnie jak ma wyjść kolejny ząb.
No cóż dziewczyny zostaje nam przetrwać te chwile naszych pociech i pocieszyć się że będzie lepiej.
Pozdrawiam
 
No tak pośpimy kiedyś.. podobno po dwóch latkach jest szansa hehe:)
Pogłębię nieco temat. A w jaki sposób usypiają Wasze maleństwa? Pytam bo my "popełniamy grzech lulania", taka pokolkowa pozostałość. Mój synek staram się żeby spał w łóżeczku. Przez jakiś czas wózkowałam, ale będąc na wyjeździe musiałam zmienić metodę, bo wózek zostawał na dole. I tym sposobem Michalek nauczył się spać w łóżeczku również za dnia. Za dnia trzeba nieco polulać, pieluszką zakryć oczka. Wieczorem jest latwiej, bo rytuał kąpielowy pomaga, czasem synek usypia przy cycusiu, czasem chwilę go przytulamy, po czym zasypia sam w łóżeczku. Przy nocnych przebudzeniach różnie bywa, najczęściej jednak staram się żeby zasypiał sam. Nie wiem jak Wy drogie Mamusie, ale ja nie umiałabym chyba zastosować tej metody samowypłakiwania się maleństwa. Bardzo jestem ciekawa Waszych metod.. i hehe.. mam nadzieję że znajdą się lulające Mamusie. Ciekawi mnie opinia Mam starszych dzieci, kiedy nauczyły się Wasze pociechy same usypiać?
 
reklama
Zosia od 2 dni dostaję kaszkę ryżową na noc i jakoś dziwnie mi śpi tzn niespokojnie,budzi się co 2 godziny trzeba ja ponownie usypiać myślicie że może to po kaszce być??Je ją ze smakiem i nie ma problemów najpierw parę dni w dzień dostała żeby zobaczyć reakcję niby wszystko ok ale teraz się zastanawiam czy w nocy może ją brzuszek od tej kaszki boli sam nie wiem....
 
Do góry