reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

jak sprawdzić czy dziecko jest uczulone na białko mleka krowiego

ciężarówka :)

Zaangażowana w BB
Dołączył(a)
17 Listopad 2010
Postów
123
Witajcie!

Proszę o informację jak mogę sprawdzić czy dziecko jest uczulone na białko mleka krowiego, czy są do tego jakies badania? czy lekarz to jakoś może stwierdzić? JUż sama nie wiem co jest mojej córeczce. Wzdęć nie ma bo ma brzuszek dość miękki, tylko jest problem z kupką nie robij ej sama gdy próbuje to strasznie sięnapina, płacze, czerwienieje, potrafi się wybudzić przez to i płakać. Musimy jej pomagać w zrobieniu kupy. Zmieniliśmy teraz tzn. od dziś mleko z bebiko 1 na bebilon 1. Bo może to przez mleko. ehh :(
 
reklama
moze zmiana mleka przyniesie efekt. u nas po bebnilonie sie poprawilo. a co do nietolerancji laktozy to mi powiedzial pediatra ze to ciezko sprawdzic. moesz sprobowac kropelek delicol bo zawieraja laktaze ktora rozklada laktoze w mleku. my tego wlasnie uzywamy i jest dobrze, w koncu...
 
nie mamy takich problemow,ale podaj Malej koper wloski zacznie puszczac gazy to powinno sie poprawic,co dajesz do picia Dziecku? Mozliwe ze to wina mleka.
 
podaję jej koper włoski ale chyba na nią za bardzo działa i to jeszcze bardziej powoduje jej bóle. Nie jestem pewna dlatego poobserwuję ją jak z tym koprem jest. Wczoraj piła cały dzień i dzisiaj od rana płacze napina się stęka. Dziaij jej podaję przegotowaną wodę. i ogóle od dzisiaj wprowadziliśmy inne mleko - Bebilon 1. bo wczęsniej było Bebiko.
 
Moja Nikola ma skaze białkową, wiedziałam o tym wcześniej niż stwierdził to lekarz. Jest wiele stron na których opisane są objawy, niektóre z nich to kolki, bóle brzucha, wymioty i biegunka a także wysypka na policzkach występująca w postaci "lakierowanych" placków, u Nikoli była także na ciele, zgięcia łokci i kolan itd.
To że mała ma problem z kupą nie oznacza że ma skaze, na tym forum kiedyś powiedziano mi że niektóre dzieci muszą się po prostu tego nauczyć i zamiast zrobić tą kupę to tak się spinają że nie mogą i cierpią, wiem bo Nikola miała tak samo. Możesz gimnastyjować małą, podawaj jej dużo wody do picia, możesz kłaść ją na brzuszek (u nas pomagało), tylko nie używaj termometru ani czopków bo będzie gorzej! Co do badań na skazę musiałabys się skonsultować z alergologiem, niby są jakieś ale one są od razu na jajka, orzechy itd.

Aha, i to że Twoim zdaniem mała ma miękki brzuszek nie oznacza że nie jest wzdęta, Ty możesz tego po prostu nie wyczuć. Nikola miała takie kolki i gazy że godzinami płakała a brzuszek miała mięciutki. I moim zdaniem koper włoski jeszcze nasila takie objawy, wymaga ilość gazów a skoro dziecko nie umie ich wydalić to cierpi...

Nikola przez długi czas była leczona na kolkę i nie miała praktycznie ruchów jelit (3 miesiące na syropie),po tym przez 10 dni dawałam jej probiotyk (diclofor 30) i po tym czasie nie było już kłopotu.
 
Ostatnia edycja:
a co powiedział ci lekarz?? Ja karmiłam piersią i też były takie podejrzenia. przez 2 pierwsze miesiące miałam odstawiony wszelki nabiał i wołowine, potem stopniowo zaczełam to wprowadzać. Małej się poprawiło i potem zauważyłam żę jak wypijałam więcej nabiału jednego dnia to mała jakby mi więcej oddawała wiatrów. Teraz się juz wszystko unormowało dostaje serki i kaszki i jest w porządku.

Ale u ciebie to faktycznie może być problem mleka. Sprawdź jak to podziała na maleństwo. Ale rozumiem cie i wiem jak wkurzające jest takie eksperymentowanie kosztem malca. życzę szybkiego odnalezienia właściwego pokarmu
 
reklama
cężarówko...
sproboj podac malenstwu kropelki esputicon,moj maluszek tez cierpial na zaparcia i kolki...bardzo sie meczyl,az wkacu kupilismy te kropelki,
i w przeciagu kilku dni efekt zadowalajacy,kupka byla codziennie :) my jestesmy na mleku bebiko 1 i jest dobrze,wczesniej podawalismy gerber,nan i maciek sie meczyl,a z tego co wiem to bebiko i bebilon to jedna firm''nutricka'' tyle ze bebilon 2razy drozszy :( a podejzewam ze sklad maja przyblizony :)
takze szczeze polecam te kropelki... i nie koniecznie musi byc to skaza... moze tylko malenstwo ma problemy z przewodem pokarmowym...
te kropelki powinny rozwiazac problem.
pozdrawiam
 
Do góry