reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Jak sprawdzic czy moje dziecko ma dalej skaze bialkowa i nietolerancje laktozy?

Basia_one

Multimama ;)
Dołączył(a)
25 Listopad 2011
Postów
2 189
Miasto
Zielona wyspa
Witam, ma ktos moze pomysł jak w łagodny sposob sprawdzic czy moja corka ma dalej skaze i nietolerancje laktozy? 4 miesiace temu robilam jej testy na alergie i odczulalam na bialko mleka krowiego, ale powiem szczerze ze nie ryzykowalam zmiany mleka z pepti na inne. Jakis miesiac temu dalam jej troszke jogurtu dla niemowlaczkow po 6 mcu, ale chyba zjadla go za duzo bo bardzo brzydko zwymiotowala no i wiadomo jej brzuszek jest nieprzyzwyczajony, ale zadnej wysypki nie miala.
Prosze o jakas rade, pewnie wieksza ilosc kobiet napisze tu zeby poradzic sie lekarza, a ja w polsce bede dopiero we wrzesniu. Z glutenem jeszcze nie zaczynalam, nie wiem czy to dobrze czy zle, poczekam do 10 mca, Maja ogolnie uczulona jest na warzywa : seler,por, pietruszka, i chyba na jablko, nie wiem do konca, ma uczulenie na skorze z tylu na nogach w zgieciach kolan. Nie wiem od czego to bo przez 2 tygodnie dawalam jej samo mleko zeby wykluczyc zeby potem zaczac od nowa wprowadzanie posilkow, ale jej to do konca nie zeszlo. Lekarka nasza gp powiedziala ze ona ma slaba postac alergii i ze to trzeba natluszczac i tyle no i probowac z takimi niealergizujacymi warzywami i owocami, 2 dni temu dalam jej pierwszy raz obiadku z indykiem, narazie jest ok.
 
reklama
Pomysłu na nietolerancję nie mam, ale .. gluten podaje się dzieciom karmionym piersią od 4 miesiąca do 6 3 gramy na 100ml pokarmu, a sztucznie od 6 msc przez 4 miesiące, najpierw po 3 gramy, potem po 6. Czemu czekasz tak długo? boisz się alergii? A może pod kolankami ma potówki?
 
To nie wyglada jak potowki, skora jest zmieniona. No wlasnie z glutenem to nie wiem, jedni pisza ze trzeba wprowadzic miedzy 6-7 miesiacem inni ze w 10. Musze powiedziec ze troche sie boje z tymi nowymi rzeczami, a czasami mysle ze dam jej cos nowego i nie bede patrzyla na wysypke na nogach, bo ona bardzo by chciala inne jedzenie niz mleko, kiedy widzi nas jedzacych obiad to az podskakuje w swoim foteliku do karmienia i buzie otwiera. Bardzo mi jej szkoda, kiedy daje jej cos innego niz mleko to tak sie cieszy.
No ale najbardziej to mnie interesuje jak z tym mlekiem sprobowac...czy dac jej jogurtu troszke, czy nie, czy zaczekac az skonczy roczek...
Juz sama nie wiem, poza tym ona ma refluks zoladkowo-przelykowy i juz tez mnie meczy to jej ulewanie, sama nie wiem tez co jej do picia dawac, wody samej pic nie chce, tzn jak juz ja przysuszy to wypije ale tak to wolalaby herbatki albo soczki.
 
Zacznij podawac jej posilki ale karzede warzywo i owoc oddzielinie i obserwuj po czym ma reakcje alergiczna tak samo z sokami.Jezeli chodzi o skaze to utrzymuj pepti .mojemu synkowi w hoalandii niedawno robili testy na skaze bialkowa i wyszlo ze niby nie ma juz alergii a jak mu podam cos z mlekiem krowim to ma wysypke i rozne inne dolegliwosci.Mnie lekarka w pl mowila ze teraz zaleca sie podawac gluten po 5 m.takze mozesz juz podawac
 
Moje dziecko miało skazę białkową do 6 miesiąca życia,też było na Pepti,od 4 miesiąca podawałam deserki owocowe a potem obiadki.W piątym miesiącu sprawdziłam czy jeszcze ma tą skazę podając mleko Bebilon 1 mieszając z pepti przez kilka dni,nic mu nie wyskakiwało,więc powoli zwiększałam ilość Bebilonu a mniej pepti.Po tygodniu dziecko piło już wyłącznie Bebilon i pije je do dziś tyle,że dwójkę.Co do krostek-może uczula ją proszek lub płyn do prania?Nie wmawiaj jej alergii na pokarmy...
 
z glutenem już za późno, teraz wprowadź po 10mcu dopiero.
Szkoda, że tyle czekałaś bo 4-6 miesiąc to okienko tolerancji immunologicznej(czyli organizm dziecka reaguje mniej gwałtownie na nowe pokarmy, w szczególności gluten)To opinia mojej pediatry, nie wyczytana nie wiadomo gdzie.
Mój syn tez miał niby skazę białkową, azs ale z czasem mu przeszło(ok10mca nie było juz śladu, a teraz po 12mcu dostaje ser biały i jogurty naturalne z mleka krowiego).Polecam Emolium do używania (kąpiel , emulsja do smarowania), oraz pranie w proszkach dla dzieci, rezygnacja z płynu do płukania.
 
A prac w jakim proszku dla dzieci? Ja uzywam od samego poczatku fairy sensitive i plyn tez to jest dostepne w tesco czy gdzie indziej w irlandii, do tej pory nic nie miala na skorze wiec chyba to nie od proszku czy plynu, a moze powinnam kupic jakis w polskim sklepie, poleccie cos. Uzywam do kapieli i smarowania oilatum, emolium w irlandii nie m, albo ja nie znalazlam.Wprowadzam jej wszystko po malu, dlatego tez zrobilam jej przerwe i podawalam samo mleko przez 2 tyg. Zauwazylam tez w tym mleku pepti 2 juz jest laktoza. Poprawia jej sie gdy podaje wapno.
dodam ze to jej sie pojawilo odkad zaczelam wprowadzac posilki stale, ale po przerwie 2 tyg. Jej to nie zeszlo.
 
Ostatnia edycja:
Dziekuje wam za odpowiedzi, Nutramigenu nie potrzebuje mam nadzieje :) mam zapas Aptamilu Pepti 2 na miesiac w przód :)

A z ta skazą to nie wiem jak zrobic, chyba sie wstrzymam do roczku, bo Maja lubo to mleko Pepti.
 
reklama
Basia_one co wprowadziłaś swoje córce do jedzenia bo samo mleko dla 9 miesiecznego dziecka to zdecydowanie za mało :-(
Laktoza to cukier zawarty w mleku (Pepti ma laktozę, jedynaka też ale tu chodzi o jej rodzaj najkrócej mówiąc). A skaza białkowa to co innego.
Może Twoja córa nie ma alergii na jedzenie tylko na proszek i płyn do płukania. Pierz jej ubranka w proszku, płynie dla dzieci (ale bez rumianku bo on często uczula) i dodatkowo płukaj. Szczerze mówiac nie słyszałam o alergii na jabłka i śliwki, seler - tak, pietruszka - też.
Nie potrafię ogarnać jednego - boisz się podawać gluten a nie boisz się dawać dziecko zwykłego mm ? pomijam mleko krowie :baffled:.
Są schematy zywienia dzieci - zajrzyj do nich.
Nie alergizuje gruszka, mięso gołębia, królik i indyk, pasternak i ziemniaki.
Mój Kuba ma nietolerancje laktozy,jest na pepti.
 
Do góry