reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Jak sprawdzic czy moje dziecko ma dalej skaze bialkowa i nietolerancje laktozy?

Nie podaje dziecku zwyklego mm, ona je zupki normalnie, obiadki tez, ostatnio nawet sprobowalam troche chleba z maslem i biszkopty. Ja czytalam ze wlasnie bardzo czeste alergie sa na jablko i marchewke, na jablko moze byc poprzez reakcje krzyzowa z pylkami brzozy. Moja mala miala wysypke wokol ust, na brodzie i polikach, myslalam ze to od czestego ulewania i sliny, smarowalam ja wazelina by troche ochronic skore. Odstawilam jej jablko bo w sumie stwierdzilam ze je je najczesciej i chcialam sprawdzic czy faktycznie moze miec alergie...no i wysypka zeszla, odkad nie dostaje jablka ma piekna buzie zero kropek.
piore jej ubrania w proszku dla dzieci i plynie tez. Robilam jej testy w polsce i wyszlo ze to alergia na bialko plus laktoze, ale odczulalam ja na bialko mk. Wiem ze w pepti jest laktoza, ale w jedynce ona jest rozbita, a w dwojce juz chyba nie. Narazie jest dobrze, ma lekka wysypke na nogach ale to przyczyne odnajde niedlugo na kolejnych testach.

poza tym pytanie moje brzmialo jak sprawdzic czy dalej ma skaze, jak narazie wszyscy mi pisza o alergiach....

Jesli chodzi o to co do tej pory dostaje do jedzenia oprocz mleka to:
Kaszke, kleik ryzowy do mleka, z warzyw : ziemniaka, marchewke,seler,por, kalafior, kukurydze, cukinie, ogolnie podaje jej obiadki z bobovity i czasem w weekend sama gotuje, kalarepe,brokuly, groszek zielony. Zupki jarzynowe z bobovity z miesem indyka, krolika, obiadki tez. Dzis pierwszy raz dostala pol zoltka do zupki.
z owocow dostaje gruszki, banany, owoce lesne, niedawno sprobowalam morele. Troche soku z arbuza, ona lubi probowac wszystkiego. Niezauwazylam zeby bolal ja brzuch od czegokolwiek, a refluks juz powoli ustepuje, takze tez prawie przestala ulewac. Do picia daje jej herbatke z kopru wloskiego, ale bardzo zadko, herbatke z malin z dzika roza, i rozne nektary z gerbera i bobovity, ktore nie zawieraja w sobie soku z jablka. Niestety wody nie chce pic , ale to z naszej winy bo przy refluksie przyzwyczailismy ja do zapijania czyms co zmieni smak w buzi...
 
Ostatnia edycja:
reklama
Do góry