reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Jak szybko pozbyć się brzucha pociążowego?

Dołączył(a)
12 Styczeń 2017
Postów
4
Cześć! W nowy rok wchodzę z nowo narodzonym dzieckiem i nadwagą :p Chciałabym jak najszybciej pozbyc się brzucha pociążowego. Powiedzcie jakie cwiczenia są na to skuteczne? Jestem dość uparta i wytrwała, pogodze je jakoś z opieką nad synkiem. Najważniejsze żebym do lata wyglądała juz przyzwoicie, bo planujemy pierwsze wakacje z naszą pociechą i mama nie może wyglądać jak pulpet :p Czekam na wasze dobre rady
 
reklama
1.Poszukaj w sieci zestawów ćwiczeń.
2. Zacznij zdrowo się odżywiać, odstaw: cukier, biała mąkę, bialy ryż, białe pieczywo, margaryne, drobne kasze, slodzone gazowane napoje, słodycze, przetworzone jedzenie.
3. Gotuj w domu, nie korzystaj z dań typu: instant czy fix.
4. Używaj dużo warzyw i produktów pelnoziarnisych w kuchni.
5. Nie narzucaj sobie zbyt dużego tempa, chudniecie jest wprost proporcjonalne do tycia. Jeżeli tylas np. przez rok to tyle samo czasu zajmie chudniecie.
 
1.Poszukaj w sieci zestawów ćwiczeń.
2. Zacznij zdrowo się odżywiać, odstaw: cukier, biała mąkę, bialy ryż, białe pieczywo, margaryne, drobne kasze, slodzone gazowane napoje, słodycze, przetworzone jedzenie.
3. Gotuj w domu, nie korzystaj z dań typu: instant czy fix.
4. Używaj dużo warzyw i produktów pelnoziarnisych w kuchni.
5. Nie narzucaj sobie zbyt dużego tempa, chudniecie jest wprost proporcjonalne do tycia. Jeżeli tylas np. przez rok to tyle samo czasu zajmie chudniecie.
Ciekawa jestem czy Mi po 2 latach by takie coś pomogło?
 
CzarnaMadzia daje dobre rady.
Jesli faktycznie zle sie czujecie ze swoja waga, jesli faktycznie jest za duzo i za ciezko,jedzcie duzo warzyw i bialka, dobre tluszcze, malo wegli. Ruszajcie sie tez jak najwiecej,jesli nie macie przeciwskazan od lekarza - aerobik, bieganie, basen, rower,gdy juz stopnieje snieg. Wyrwijcie sobie na te czynnosci 1,5- 2 godz. 3-4x w tygodniu (licze z ewentualnym dojazdem/dojsciem na miejsce cwiczen czy tez ogarnieciem sie przed/po rowerze,bieganiu). Same spacery to,niestety,moze byc za malo.
Mozna tez zawsze odwiedzic dietetyka,ktory pomoze ustalic menu. No i pamietajcie,ze jeszcze rok po porodzie stabilizuja sie hormony. Ja np. wrocilam do wagi i wygladu z przed ciazy dopiero po 8 m-cach,jak przestalam karmic piersia a zaczelam znow lzej jesc i wiecej sie ruszac. Mam nadzieje,ze i tym razem sie uda,mimo ze ciaza trudniejsza,bo w znacznej mierze lezaco-odpoczynkowa.
 
Dziewczyny zgadzam się w 100% ja w ciąży przytyłam 12 kg. Nie wiem ile dokładnie zostało mi już po porodzie... Urodzilam 20 września 2 listopada zaczęłam ćwiczyć. Zaraz po pologu. 3x w tyg. siłownia. Fajnie bo można się wyrwać :) i 4 razy w tyg ćwiczę w domu z Chodakowska ;) Lubie jej ćwiczenia bo wystarcza 30 min a to nie jest dużo. Na początku ciężko ale efekty są ;) 28 grudnia dopielam się w moje stare dżinsy :p z dietą to po prostu staram się jeść zdrowiej więcej warzyw zastępować np: zamiast śmietany chudy jogurt, zamiast białego pieczywa ciemne itd.
 
A i dziewczyny dzisiaj kupiłam nasiona chia! Fajna sprawa łyżka do koktajl np. One pecznieja i jesteście długo syte. Są bogate w błonnik i dużo innych dobrych rzeczy. I są bez smaku. Tylko z nimi uwaga! Nie więcej niż 2 łyżki na dzień. Bo pecznieja mogą zapachach jelita! Pomyślałam że możecie też wrzucić jakieś fajne produkty albo przepisy co wy na to? Zadanie: schudnąć do lipca ;)
 
reklama
Do góry