reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Jak szybko pozbyć się brzucha pociążowego?

Oczywiście można zrobić to samemu, ale z doświadczenia wiem, że udaje się 1/10 osób, a może 100. Inaczej wszystkie chodziłybyśmy szczupłe i piękne :)
 
reklama
No tak, bo wiele osób nie jest na tyle zdeterminowane, żeby trzymać się swoich postanowień. Gdyby ludzie byli wytrwali i mieli silną wolną wolę, to byłoby inaczej :) Niestety tak nie jest, odchudzanie jest długotrwałą, ciężką pracą.
 
A ja walczę z tymi moimi nadprogramowymi kilogramami:/ karmię piersią i nie wiem, co mam jeść i jak się zabrać za odchudzanie, aby nie pogorszyć laktacji i maluchowi nie zaszkodziło:/może któraś z mam jest w podobnej sytuacji, co ja??
 
dgiza dziękuję za odpowiedź:)niestety, mimo ćwiczeń, to nadal mam taki brzuszek i to mnie denerwuje:/ale stosuję dietę, dbam o laktację (dużo piję wody lub shakeów ze środkami na laktację) i te kilogramy powoli lecą w dół:)
 
hej dziewczyny, ktos tu jeszcze jest?
ja mam dwojke dzieci, jedno 5 lat, drugi 2,5 roku. Zawsze bylam szczupla, potem jak zaczelam mieszkac z mezem, to makarony, piwko itp. o ile po pierwszym synku schudlam ladnie to po corce zostal gruby brzuch i 10 kg na plusie...
 
nie rozumiem rady "ja mam i zyję" / dziewczyna chce zrzucić brzuch to niech to robi. ja od siebie polecę brzuszki skośne i normalne plus jeszcze trzymanie się w pozycji V przez kilkanaście sekund i tak powtarza się serie :)
 
Dziewczyny czy któraś z Was stosowała gorsety po ciąży? Żeby szybciej macica się skurczyła? Gdzieś je widziałam i słyszałam dobre opinie, ale jestem ciekawa doświadczenia innych :)
 
Bardzo możliwe, jednak jest to ogromny ucisk...
Wiadomo, że najprostsze rozwiązania są najlepsze w tym wypadku, czyli mniej i lepiej jeść plus ruch ;)
 
Jeść normalnie ale zdrowo, bez niepotrzebnych węglowodanów czyli ograniczyć cukier i mąkę , a do tego ćwiczyć kiedy sie da i ile się da, ruszać się i duzo spacerować. Jak ktos lubi i może to biegać. Tańczyć. Wszystko co powoduje spalanie kalorii i prace mieśni. Do tego trzeba jeszcze coś na zwiotczała skórę na brzuchu stosowac, bo jak spadają kg to skora może byc obwisla na brzuszku i wiotka ipomarszczona - fajne dziala orientalny olejek Busajna, mnie bardz pomogł. Warto już w ciązy sobie smarować brzuszek, jest bezpieczny dla maluszka bo w ełni naturalny, otem po ciazy te z bo nawet radzi sobie z rozstępami
 
reklama
Brzuch sam sie wchłania. Sama się dziwiłam, jak szybko potrafi po ciązy zanikać :) Już na 4 dzień od porodu miałam dużo mniejszy. Potem znikał jak się odchudzałam.
Obecnie jedna nadal mam niewielka oponkę, która nie wygląda tak źle ale jednak wolałabym aby jej nie było ;)
Zastanawiałąm się nad jakimś zabiegiem modelującym na ciało. Jak tutaj https://ego-medspa.pl/modelowanie-sylwetki/
 
Ostatnia edycja:
Do góry