reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

JAK SZYBKO SCHUDNĄĆ !!!

Też chciałabym zrzucić kilka kilogramów, ale właśnie podstawowym problemem były makarony, pieczywo... Makaron kukurydziany wypróbuję, ale pieczywo... czy ciemne faktycznie jest mniej tuczące? Czytałam że serki light i w ogóle tego typu produkty to bajka, może próbował ktoś zastąpić te produkty czymś równie dobrym?
 
reklama
ja szukam pieczywa ciemnego bez cukru lub bez syropu glukozowo-fruktozowego. co do serków to się nie wypowiem, bo przy skazie dziecka nie jadłam żadnych. wracając do pieczywa to zawsze możesz piec sama. ja kupiłam automat do chleba (pierwsze trzy bochenki wylądowały w koszu:p) i robię na mące gryczanej, kukurydzianej, ryżowej, owsianej:) do tego słonecznik, musli, otręby czy suszone owoce. Polecam! Wsypujesz składniki a maszyna robi wszystko za ciebie.
 
Kasiekm przy odchudzaniu warto jeszcze pamietać o tym by nie jeść przed telewizorem albo z książką. Tylko skupiać się na jedzeniu i starać się delektować jak najdłużej kazdym kęsem. Długo go rozgryzać w buzi.

Mózg od żoładka dostaje informację ,że jest już na jedzony po około 20 minutach od faktycznego wypełnienia żoładka...a w 20 minut... to mozna się zapchac strasznie i nad programowo.

Żołądek człowieka jest wielkości jego dwóch złożonych pięści. I takie porce maksymalnie powinniśmy przyjmować.
 
walonienka: dokładnie, to słowa mojej teściowej. swoją drogą mam ciotkę - potrafi zjeść 2-3 razy więcej pierogów niż inni, a jest patyczakiem. tajemnica tkwi właśnie w tym, że bardzo długo je, wszystko dokładnie przeżuwa:)
 
W 3 dni zrzuciłam 3 kg. Wiem, że nie jest to "zdrowe", czy też dobrze prognozujące w kwestii efektu jo-jo. Jedyne, co zrobiłam, to nie jem praktycznie żadnych węglowodanów. Rano serek, szynka lub jajko z kawałkiem chlebka. Zanim to zjem, piję sok z aloesu. Na obiad zupa krem, gotowany kurczak na parze, warzywa. Kasza z warzywami. Ryba. Na kolacje serek i szklanka soku z warzyw. Czuję się świetnie!
 
reklama
Po ciąży trudno wrócić do formy i zmobilizować się do ćwiczeń. Gdy skończyłam karmić piersią wzięłam się za ćwiczenia i przeszłam na dietę. Przed ćwiczeniami brałam Therm Line. Miałam więcej energii i więcej się pociłam. Łatwo nie było. Ale teraz wyglądam lepiej niż przed ciążą i planujemy drugiego malucha. Już wiem,że tak nie przytyję jak za pierwszym razem.
 
Do góry