reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Jak tam kochane Wasze dzieci przed komunią?

my w poniedziałek odebraliśmy alby i muszę powiedzieć, że są bardzo ładne!

asiulka Wy kupujecie białe buciki? Mi się strasznie białe nie podobają, więc zastanawiam się nad czarnymi...
 
reklama
my w poniedziałek odebraliśmy alby i muszę powiedzieć, że są bardzo ładne!

asiulka Wy kupujecie białe buciki? Mi się strasznie białe nie podobają, więc zastanawiam się nad czarnymi...

Olcia tak kochana kupujemy białe ponieważ mamy całą albę białą,no i okropnie by wyglądały te czarne butki przy białej albie.
 
JAK U WAS PRZYGOTOWANIA???
hmm u ans w sumie wszystko powoli sie toczy...ojj bardzo powoli!
teraz w niedziele mamy dogadać szczegóły co do ustrojenia kościoła i prezentu dla księdza:sorry2: (no koment)
a poza tym to alba juz w domku,Fifek wygląda w niej uroczo:-)!
a jak u Was???
bo ja...
z tego co widzę w sąsiednim miasteczku dzieci od ponad miesiąca mają próby 2 razy w tyg po półtorej godziny:szok::szok::szok:...przegięcie jakies!!Ksiadz tresuje ich na maxa bo inaczej tego nazwać nie można:no:!
 
U nas praktycznie wsi pozałatwiane,i dopięte.
Dzieciaczki od marca mają próby raz w tygodniu.
Uczą się wierszyków,i pieśni.
Nic nie jest na siłę,dzieciaki chętnie się przygotowują.
 
widzę, że wszędzie przygotowanie pełną parą:)
U nas prób jeszcze nie było i nawet nie zapowiedzieli kiedy będą. Na strojenie kościoła składka po całe ...5 zł hehe Za kamarzystę 50 zł od łebka, zdjęcia po 8 zł szt, książeczki kupione i poświęcone i pamiątki zapłacone (13 zł)

teraz synek uczy się pierwszej formułki spowiedzi i kończy zaliczanie modlitw

komunia juz za 56 dni!!! mamy 29 maja
 
Maciusia komunia jest 15 maja o 10.00
Pierwsze zaproszenia wysłane.
Resztę zaproszeń,zaczniemy rozwozić koło połowy kwietnia.
Najbliżsi z domu i rodziny ,chrzestni dostali.
Modlitwy wszystkie zaliczone,została tylko spowiedź.\
Składka na dekoracje kościoła ,prezent dla księdza i pamiątki zapłacona(100zł.)
Alba,buciki mamy.
Kamerzysta i zdjęcia 100zł -załatwione.
Sala zaliczka wpłacona,jest załatwione.
Spotkania-próby w każdy wtorek o 15.30.(1h)
 
No to widzę ze praktycznie wszystko na tym samy poziomie!!
nasza komunia 22 maja o godz.10;-),zaproszenia muszę kupić:happy2: bo jakoś ciągle wypada mi to z głowy!
Alba i butki są,książeczka,świeca i różaniec tez;-) a reszta wyjdzie w praniu!
Co do strojenia koscioła to my same wszystko ,mieszkam w małej wiosce gdzie do komunii w tym roku idzie zaledwie 6 dzieciaczków wiec będzie sie trzeba napracować!My zbierałyśmy od października do kwietnia po 50 zł miesięcznie wiec mamy po 350 zł od dziecka na organizacje i zobaczymy jak to wyjdzie:sorry2: i czy starczy!!

a jak u Was z prezentami??kupujecie coś w darze dla kościoła czy księdza(jak zwał tak zwał:confused:)
 
u nas w środę po świętach ostatnie spotkanie z rodzicami i tam pewnie się dowiem o czymś takim jak...prezent dla księdza...

8 maja idę na przyjęcie do chrześnicy. Powiedzcie proszę z czego dziewczynka się ucieszy lub ile aktualnie daje si e w kopercie?
 
Co do strojenia koscioła to my same wszystko ,mieszkam w małej wiosce gdzie do komunii w tym roku idzie zaledwie 6 dzieciaczków wiec będzie sie trzeba napracować!My zbierałyśmy od października do kwietnia po 50 zł miesięcznie wiec mamy po 350 zł od dziecka na organizacje i zobaczymy jak to wyjdzie:sorry2: i czy starczy!!

a jak u Was z prezentami??kupujecie coś w darze dla kościoła czy księdza(jak zwał tak zwał:confused:)
Maluśko dzieci, ale jak to na wsi. :-)
W miasteczku ,w którym mieszkam ( obok Radomia) idzie w tym roku do komunii 96 dzieci.:sorry2: U nas co roku taki wysyp :tak:. Niekiedy bywało , że komunia była podzielona na 2 tury, 2 msze.:tak:, bo dzieci się w ławkach nie mieściły.

My zaproszenia posłaliśmy w piątek.

W darze dla kościoła, czy tam w prezencie (jak określiła to większość rodziców) kupujemy ornat maryjny (katechetka pytała się proboszcza co jest potrzebne parafii i wymyślił sobie ten ornat, miał sobie go wybrać, z tym że powiedział, że jeśli ornat będzie droższy niż możliwości finansowe rodziców, to on się dołoży do tego).

U nas w parafii idzie do komunii 68 dzieciaczków, więc jak każdy wpłaci po 80zł (na dary, kwiaty, dekoracje kościoła), to się uzbiera niezła sumka.

U nas składka wyniosła po 100 zł . W tym jest przystrój kościoła, dary, kwiaty... Część rodziców wyznaczona jest do sprzatania w kościele, częśc na zewnątrz, część do strojenia drzwi wejściowych, wypolerowania posadzki itd.... każdy bierze w czymś udział.:tak:

Z tego co mi wiadomo ,w darze dla kościoła kupujemy komże dla ministrantów, bo tego akurat brakuje w naszej parafii.
Atfk zapytajcie na zebraniu "trójkowym" księdza czego najbardziej parafia potrzebuje najbardziej:tak:.

U nas próby to masakra jakaś. :baffled:W ciągu tygodnia mamy 3 próby , trwające od 16.30 - 18.00. Zgłupieć idzie.
Ale może dlatego, że ksiądz chce przy takiej dużej gromadce dzieci dopracować wszystko. Do tego odchodzi przerwa Świateczna...

U nas komunia 8 maja.:tak::-)
Suknia wisi w szafie,wszystkie dodatki ( oprócz rajstopek ) zakupione , pozostaje mi tylko ustalić menu i wypisać listę potrzebnych zakupów.
Przyjęcie dla ok. 30 osób ( sama najbliższa rodzina) robimy w domu.:tak:

Koszt w lokalu: 100zł - 120 zł od dorosłego, 50 zł od dziecka. Nie na mój portfel.:no:

Akurat wczoraj zrobiłam córce zdjęcia :

Julka w całej okazałości

ykpw4.jpg


Wianuszek - konwalijki z różyczkami różnej wielkości . Uroku dodają zielone wypustki przypominające listki. Skromny, ale najładniejszy z tych , które nam pokazywano.

mm6a07.jpg


Przód , a z tyłu paski, z których wiąże się kokardę.

ieq9ep.jpg


i rękawiczki. Materiał mięciuśki, coś a'la satyna.
A torebki dziewczynki dostały gratis.

2dvvjmd.jpg


Koszty:
- alba - 150 zł ( upust ze 170 zł)
- rękawiczki - 25 zł
- wianuszek - 30 zł
- buciki - 35 zł
- torebka - Gratis ;)
- pelerynka - bezcenna! ( As dzięki! )
- składka na kościół - 100 zł
- kamerzysta - 45 zł
- fotograf - zdjęcia w papierowym albumie 35 zł + 15 zł portret i po 5 zł za szt. zdjęcia z kościoła, podczas mszy Św.
- książeczka, różaniec, łańcuszek srebrny, obrazek ( ksiądz zakupował)- 65 zł

Radość bezcenna!:-D
 
Ostatnia edycja:
reklama
8 maja idę na przyjęcie do chrześnicy. Powiedzcie proszę z czego dziewczynka się ucieszy lub ile aktualnie daje si e w kopercie?

Olcia trudno stwierdzić. :sorry2:Wszystko zależy od sposobności portfela. :tak:
W zeszłym roku syn od chrzestnej dostał 500 zł , a od chrzestnego rower.:tak:
W tym roku ( po cichaczu ) juz wiem, że córka od chrzestnej ( uparła się , że musi być jakaś pamiątka) dostanie złote kolczyki , choć Julka nosi po mnie złote listki również komunijne :baffled:, a od chrzestnego rower.:tak:
Kacper cieszył się z prezentu od dziadków : Skuter Elektryczny Hulajnoga 350W Komunia Urodziny (1566261855) - Aukcje internetowe Allegro ( tylko niebieski).:tak:
 
Do góry