reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Jak to działa?! O zajściu w ciąże.

chyba nie wierzysz zbytnio swojej dziewczynie podejrzewasz że miała innych
testy dna dopiero po porodzie można zrobić


Ja wiem że miała innych bo jak jej pogadałem, to się przyznała(ale i tak wiedziałem przed)! Teraz w nic jej nie wierze!!! Kiedyś zanim wiedzieliśmy ze jest w ciąży to powiedziała że ktoś jej czegoś dosypał bo nic nie pamiętała na imprezie i ktoś mógł ja zgwałcić! Później zaczęła się sama pocieszać że koleżanki jej pilnowały! Więc wyobraźcie sobie moją pozycje... Powiedziała że chce to dziecko i dzięki niemu się zmieni i będzie miała dla kogo żyć! Ja jej do końca nie wierzę! Jak ktoś zdradzi raz to "może" się zmienić ... ...ale nie zdradzając wielokrotnie!

USG jest najdokładniejsze co do terminu właśnie na początku ciąży.
Różnica do 6 dni. Pod koniec USG różnice mogą sięgać nawet meisiąca, bo dzieci rosną różnie.
Nie uzskasz pewności co do dnia poczęcia. Nie ma takiej możliwości.
Twoja dziewczyna też nie może być niczego pewna. Przykro mi.
Testy na ojcostwo (czy to krwi czy DNA) można wykonać dopiero po porodzie.
I o ile się nie mylę, to potrzebna jest zgoda matki (ale nie jestem pewna).
Życzę powodzenia!

Myślałem ze DNA można zrobić dopiero po roku i że jest to niebezpieczne dla dziecka?
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
reklama
malena81- to prawda, teoretycznie potrzeba zgody matki na test na ojcostwo, chyba że sprawa odbywa się sądownie i sąd zadecyduje, że można zrobić test bez tej zgody.

JaVoR666- jednym z podstawowych badań w ciąży jest odczyn coombsa. Wskazuje on czy nie ma konfliktu serologicznego. Jeśli twoja partnerka ma rh + a tamten rh -(wtedy jest konflikt), to wykluczy cię on jako ojca. No chyba, że obaj jesteście +(wtedy nie ma problemu), to pozostanie ci dalsze oczekiwanie.

Ciężko precyzyjnie ustalić termin zapłodnienia na podstawie miesiączki i usg- wiem po sobie, bo z obliczeń moje Kosmiciątko jest starsze o 10 dni niż na usg. Liczenie po porodzie też nie pomoże, bo dziecko może się urodzić 2 tyg. wcześniej lub później niż był ustalony przez lekarza termin. Te terminy tak naprawdę są orientacyjne.
 
Myślałem ze DNA można zrobić dopiero po roku i że jest to niebezpieczne dla dziecka?

Pobranie próbki do badania DNA jest całkowicie nieinwazyjne - najczęsciej pobiera się wymaz z wewnętrznej części policzka - nie boli i niczym nie grozi.
A w sumie to wystarczy włos.
Dlaczego dopiero po roku? DNA się nie zmienia przecież :)
 
Jesli chodzi o czas, metody, przepisy itp. dot. badan, to wygoogluj sobie 'ustalanie ojcostwa' i wszystko znajdziesz. Link pierwszy z brzegu:
Pewny Tato

Aha- i moze oboje pomyslcie o zrobieniu testow na HIV, WZWC i weneryczne.
 
JaVoR666- jednym z podstawowych badań w ciąży jest odczyn coombsa. Wskazuje on czy nie ma konfliktu serologicznego. Jeśli twoja partnerka ma rh + a tamten rh -(wtedy jest konflikt), to wykluczy cię on jako ojca. No chyba, że obaj jesteście +(wtedy nie ma problemu), to pozostanie ci dalsze oczekiwanie.
.


Ja mam 0rh- (zero rh minus)
Tamten też może mieć taką samą krew jak ja.
Wiem że ojciec miał 0rh+ a mama 0rh- i byl konflikt, jednak wszystko było dobrze i powiedziano że lepiej że dziecko odziedziczyło 0rh-

Dziękuje wszystkim aktywnym w tym temacie:)!
Zobaczymy jak się urodzi. Jak krew będzie się zgadzała to robimy DNA i później myślimy nad najlepszym "happy end-em" jeśli w ogóle taki będzie miał miejsce!
Ja ze swojej strony zrobię wszystko aby dziecku nic nie brakowało, a brakować nie będzie bo mój interes dobrze działa. Od października zaczynam studia stacjonarne o kierunku "Informatyka". Od dziecka zawsze chciałem takie skończyć tylko że rodziców nie było na nie stać. Teraz miałem trochę refleksji czy jednak mam się na nie wybrać i stwierdziłem że idę! Ich ukończenie znacznie poprawi moją psychikę i już daje kolejne pomysł na bardzo przyszłościowy biznes:)!

Pozdrawiam
JaVoR666
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
Ja mam 0rh- (zero rh minus)
Tamten też może mieć taką samą krew jak ja.
Wiem że ojciec miał 0rh+ a mama 0rh- i byl konflikt, jednak wszystko było dobrze i powiedziano że lepiej że dziecko odziedziczyło 0rh-

Masz rzadka grupe krwi, wiec mysle,ze jest duze prawdopodobienstwo,zebys sie dowiedzial,czy jestes ojcem. Powodzenia :-)
 
Masz rzadka grupe krwi, wiec mysle,ze jest duze prawdopodobienstwo,zebys sie dowiedzial,czy jestes ojcem. Powodzenia :-)

może nawet testy nie będą potrzebne :tak:

a żeby wiedzieć jakie długie ma cykle to musiałbyć mieć jej kalendarzyk z całego roku ,w tym momencie na dwoje babka wróżyła :sorry2:
 
reklama
Ja mam 0rh- (zero rh minus)
Tamten też może mieć taką samą krew jak ja.
Wiem że ojciec miał 0rh+ a mama 0rh- i byl konflikt, jednak wszystko było dobrze i powiedziano że lepiej że dziecko odziedziczyło 0rh-

Dziękuje wszystkim aktywnym w tym temacie:)!
Zobaczymy jak się urodzi. Jak krew będzie się zgadzała to robimy DNA i później myślimy nad najlepszym "happy end-em" jeśli w ogóle taki będzie miał miejsce!
Ja ze swojej strony zrobię wszystko aby dziecku nic nie brakowało, a brakować nie będzie bo mój interes dobrze działa. Od października zaczynam studia stacjonarne o kierunku "Informatyka". Od dziecka zawsze chciałem takie skończyć tylko że rodziców nie było na nie stać. Teraz miałem trochę refleksji czy jednak mam się na nie wybrać i stwierdziłem że idę! Ich ukończenie znacznie poprawi moją psychikę i już daje kolejne pomysł na bardzo przyszłościowy biznes:)!

Pozdrawiam
JaVoR666

Masz bardzo fajne podejście do tej sytuacji i stalowe nerwy bo ta kobieta przyprawiła mnie o mdłośći.
Jeżeli to będzie twój Skarbek to Kochaj go mocno bardzo mocno.:-)
 
Do góry