reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Jak to jest naprawdę z tym koronawirusem?

taka j.

شارع أنتوني مساعدتي، يرجى
Dołączył(a)
28 Wrzesień 2012
Postów
9 822
Jakie jest Wasze zdanie odnośnie covid-19? Ja przyznam szczerze, że się tego boję, staram się gdzie mogę dbać o to aby minimalizować ryzyko zarażenia. Chodzi mi głównie o dzieci (14 i 7 lat). Aczkolwiek widzę, że coraz większa liczba osób nie trzyma zasad i chyba nie do końca wierzy w zaraźliwość tego wirusa i że jest groźny. Chyba osób obawiających się go jest już bardzo mało. Moje dzieci siedzą w domu a przykładowo mamy dzieci z przedszkola mojego syna umawiają się na spotkanie celem zorganizowania dzieciom zdjęć pożegnalnych (od września nasze dzieci mają iść do 1 klasy). Mnie się to wydaje ryzykowne i boję się a z drugiej strony nie chcę by był pokrzywdzony bo taka fotka grupowa i inne to fajna pamiątka po przedszkolu, też nie chcę, żeby tylko jego nie było, ale jednak się boję tego wirusa. Nie wiem co mam robić.
Jakie jest Wasze zdanie odnośnie tego wszystkiego?
 
reklama
Maly 2 tyg byl na patogii dostawal 2 antybiotyki.Dziekujemy juz jest wszystko dobrze ale naprawde podejrzewam ze to mogl byc ten wirus..tym bardziej ze lekarze nie potrafili powoedziec skad te zapalenie pluc u malucha...ja nie chorowalam w ciazy..nawet nie mialam przeziebienia..i gdyby pielegniarka mi nie zmierzyla temp.to bym nie wiedziala..ona do mnie ze jestem chora a ja mowie ze nie możliwe poniewaz znam swoj organizm ..noo i zaraz nie dlugo po moim powrocie do domu zaczela sie akcja z wirusem
Cieszę się, że już wszystko dobrze. Na szczęście. Dużo, dużo zdrówka dla całej Waszej rodzinki :)
Szkoda, że te nasze testy na przeciwciała to taka lipa bo można by sobie w domu zrobić i przynajmniej byśmy wiedzieli czy już to przeszliśmy czy nie.
 
reklama
Ale udostępniając takie filmiki wyprowadzasz ludzi w błąd
Jaki błąd? ten filmik nic nie przedstawia i zanim klikniesz link jest wyraźnie napisane " dawka czarnego humoru" co oznacza że filmik został nakręcony dla " rozrywki" więc sam fakt takiego wpisu oznacza że nie został on udostępniony w celu szerzenia propagandy.
Czarny humor – odmiana komizmu, polegająca na wydobywaniu efektów humorystycznych z zestawienia elementów grozy i absurdu, charakterystyczna dla nurtu nadrealizmu, teatru absurdu, a także różnych odmian groteski.
 
Jaki błąd? ten filmik nic nie przedstawia i zanim klikniesz link jest wyraźnie napisane " dawka czarnego humoru" co oznacza że filmik został nakręcony dla " rozrywki" więc sam fakt takiego wpisu oznacza że nie został on udostępniony w celu szerzenia propagandy.
Czarny humor – odmiana komizmu, polegająca na wydobywaniu efektów humorystycznych z zestawienia elementów grozy i absurdu, charakterystyczna dla nurtu nadrealizmu, teatru absurdu, a także różnych odmian groteski.
Klikając w filmik na stronie nie ma napisane, że jest nakręcony dla zabawy. Jest pani, która prawdopodobnie jest pracownikiem medycznym, chodzi po hali i opowiada, że nie ma tam żadnych chorych na koronawirusa i nie wie dlaczego wszyscy mówią, że jest tam tak tragiczna sytuacja więc owszem jest to wprowadzanie ludzi w błąd
 
Klikając w filmik na stronie nie ma napisane, że jest nakręcony dla zabawy. Jest pani, która prawdopodobnie jest pracownikiem medycznym, chodzi po hali i opowiada, że nie ma tam żadnych chorych na koronawirusa i nie wie dlaczego wszyscy mówią, że jest tam tak tragiczna sytuacja więc owszem jest to wprowadzanie ludzi w błąd
Tak tylko ta "Pani" to sprzątaczka która sprząta halę przed jej otwarciem. Ta właśnie Pani wciela się na przedstawionym filmie w ROLĘ lekarza (tak jak aktorzy w teatrze w rolę). Ta właśnie Pani nagrała ten czarny humor aby wydobyć z tej całej sytuacji efekty humorystyczne.
Na stronie głównej tamtej strony w "filtrowaniu" po kliknięciu kategorii " Czarny humor" wyświetli się również taki komunikat tak jak wyżej w linku również jest taka informacja podana.
Szkoda tylko że nawet osoba komentująca przed Tobą wiedziała co jest na nim przedstawione tylko nie Ty.
Nie sądziłam że będę musiała tłumaczyć dorosłej osobie co to oznacza czarny humor.
Czyli według Ciebie
jak ktoś przedstawia coś dla rozrywki w innym świetle to wprowadza ludzi w błąd?
Czyli jak na Youtube są różnego rodzaju filmiki które przedstawiają inne sytuacje w różnym humorystycznym świetle to również wprowadza ludzi w błąd?
Czyli jak ja się przebiore i daną sytuację przedstawię w innym świetle to wprowadzam ludzi w błąd tym że nagrywam filmik dla rozrywki ?
Czyli jak oglądasz kabaret w telewizji (ostatnio również był podobny do przedstawionego wyżej filmu 😂) to oni również wprowadzają kogoś w błąd?

Tak więc jeżeli próbujesz już się do czegoś przyczepić to nie rób tego na siłę ponieważ w tym momencie robisz z siebie osobę mało "douczoną" (łagodnie mówiąc) w niektórych tematach i niestety o tym świadczą Twoje powyższe komentarze.😉
i na tym zakończę tą dyskusję ponieważ nie mam ochoty tłumaczyć DOROSŁEJ osobie co oznaczają co niektóre definicje/sytuacje (i to nie pierwszy raz😂)
Aaa i tak jeszcze na marginesie filmiki humorystyczne/czarne humory/memy/ to nie wprowadzenie ludzi w błąd. Może jak wrzucę jakiegoś mema to również stwierdzisz że to wprowadzenie ludzi w błąd? 😉 i będę musiała tłumaczyć co to mem i w jakim celu się je tworzy?
 
Tak tylko ta "Pani" to sprzątaczka która sprząta halę przed jej otwarciem. Ta właśnie Pani wciela się na przedstawionym filmie w ROLĘ lekarza (tak jak aktorzy w teatrze w rolę). Ta właśnie Pani nagrała ten czarny humor aby wydobyć z tej całej sytuacji efekty humorystyczne.
Na stronie głównej tamtej strony w "filtrowaniu" po kliknięciu kategorii " Czarny humor" wyświetli się również taki komunikat tak jak wyżej w linku również jest taka informacja podana.
Szkoda tylko że nawet osoba komentująca przed Tobą wiedziała co jest na nim przedstawione tylko nie Ty.
Nie sądziłam że będę musiała tłumaczyć dorosłej osobie co to oznacza czarny humor.
Czyli według Ciebie
jak ktoś przedstawia coś dla rozrywki w innym świetle to wprowadza ludzi w błąd?
Czyli jak na Youtube są różnego rodzaju filmiki które przedstawiają inne sytuacje w różnym humorystycznym świetle to również wprowadza ludzi w błąd?
Czyli jak ja się przebiore i daną sytuację przedstawię w innym świetle to wprowadzam ludzi w błąd tym że nagrywam filmik dla rozrywki ?
Czyli jak oglądasz kabaret w telewizji (ostatnio również był podobny do przedstawionego wyżej filmu 😂) to oni również wprowadzają kogoś w błąd?

Tak więc jeżeli próbujesz już się do czegoś przyczepić to nie rób tego na siłę ponieważ w tym momencie robisz z siebie osobę mało "douczoną" (łagodnie mówiąc) w niektórych tematach i niestety o tym świadczą Twoje powyższe komentarze.😉
i na tym zakończę tą dyskusję ponieważ nie mam ochoty tłumaczyć DOROSŁEJ osobie co oznaczają co niektóre definicje/sytuacje (i to nie pierwszy raz😂)
Aaa i tak jeszcze na marginesie filmiki humorystyczne/czarne humory/memy/ to nie wprowadzenie ludzi w błąd. Może jak wrzucę jakiegoś mema to również stwierdzisz że to wprowadzenie ludzi w błąd? 😉 i będę musiała tłumaczyć co to mem i w jakim celu się je tworzy?
Ok może nie zrozumiałam kontekstu tego filmiku, bo dla mnie chore jest żeby żartować z tragedii jaka się wydarzyła na taką skalę, ale nie daje Ci to prawa żeby mnie obrażać. Mam nadzieję, że zrobiło a Ci się po tym lepiej.
 
reklama
Do góry