reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Jak to jest po cesarce??

tu jest link do tych ćwiczeń http://www.szpitalkarowa.pl/reha4a.htm jak się zjedzie w dół myszką to są ćwiczenia po pierwszym miesiącu po cesarce.Są banalne ale niektóre sprawiały mi trochę trudności :p teraz nie ćwiczę bo sama nie wiem co z tymi bólami szwu ::) ale kręgosłup już tak bardzo nie boli i to zaledwie po paru dniach ćwiczeń :D
 
reklama
Super że mamy taki wątek
Ja też nadal mam zgrubiałą bliznę a dodatkowo nad blizną takiodrętwiały brzuszek. Mnie czasem boli jak zadługo ponoszęmojego szkraba albo przesadzę z domowymi obowiązkami. :p :)
 
polecam maść cebulową (cepan jesli dobrze pamiętam)..na szwy pooperacyjne (jak się już zagoją oczywiście)...Masc działa rewelacyjnie...Mja babcia miała operowane złamanie podkrętarzowe kości udowej mając 88 lat blizne smarowalismy tą maścią i bardzo szybko zrobiła się koloru skóry.. i od dawna jej juz prawie nie widac nie widac ababcia ma 96 lat..
 
cepan nie tylko jest dobry na blizne,jest tez rewelacyjny na rozstepy.nie znikaja,ale staja sie o wiele bardziej mniej widoczne :)
a co do bolacej blizny zastanawiam sie nad pojsciem do lekarza,bo bol staje sie coraz bardziej dokuczliwy :( pewnie to tez od noszenia maluszka,w koncu facet wazy juz 8 kg. w szpitalu mowili,ze przez pol roku nie wolno nosic nic ciezkiego,ale jak tu nie nosic maluszkow.
jak u Was jest z karmieniem piersia?? po cesarce to tez troche inaczej... ja mam coraz mniej pokarmu i bardzo mnie to martwi.
no i jak z tymi sprawami?? bo ja sie nie daje dotknac przez ta rane. bylo juz dobrze,ale teraz mam jakas straszna blokade. chyba za bardzo boje sie bolu.
 
czy cepan można stosować jak się karmi piersią ?

mnie też zabronili nosić ciężary ale dziecko pozwolili,nie podejrzewali chyba że tak szybko będzie moja maleńka przybierała na wadze ;D

estenskar jasne że idź do lekarza,skieruje Cię zapewne na usg(mało się nie posikałam z tym pełnym pęcherzem :D ) i będziesz miała przynajmniej spokój :)

karmienie,dzięki Bogu,ok.Bałam się że przez cesarkę nie będę mogła karmić ale wszystko było cudo :) teraz jakoś mała mniej je ::) ale pokarm jest :)

co do seksu ... ;D jest bardzo fajnie :) (no chyba że mała mnie wykończy i jedyne o czym myślę to sen :p ) powiedziałabym że nawet jest lepiej niż przed ciążą(jeśli chodzi o moje doznania),wiem że tak mówią dziewczyny po naturalnym porodzie ale u mnie faktycznie tak jest :) to pewnie przez te hormony ;) a jedyne co mnie odciąga od seksu i sprawia że nie moegę w pełni się nim cieszyć to to żeby znów nie wpaść :p niestety tabl odpadają i tylko prezerwatywa a tego nie luibię
 
czy ten cepan można kupić bez recepty?

Estehkar ja nie karmiłam piersią ale u mnie mały był zawygodny. poprostu przez dwie doby był w inkubatorze, ja byłam na lekach i wtedy nie powinno sie karmić zwłaszcza wczesniaka a jak go już dostałam to było za póżno piers be, próbowałam sciągac ale prawie wogole nie mialam pokarmu :(

Mi powiedzieli ze mogę nosić dziecko i wszystko inne jesli wazy tyle co dzidzia. No i mam wstrzymac sie z następną dzidzią przez 3 latka.

co do seksu to jest inaczej, potrzebuję więcej czasu
 
tak cepan jest bez recepty i kosztuje około 10 zeta,w zależności od apteki. Aż 3 lata zabronili Ci mieć dziecko ??? u mnie przez rok ::)
 
W ulotce Cepana jest napisane: Brak doniesień na temat negatywnych skutków stosowania leku podczas ciąży i w okresie karmienia piersią :police: Ostrzegam maść straaasznie śmierdzi :p ;)
 
ja zleciłam dziś mężowi kupno tej maści w aptece jak będzie wracał z pracy ;D mam nadzieję że zapach zniosę ;) ale..."chcesz być piękna?cierp" ;D a mąż jak chce mieć piękną żonę to też pocierpi :D
 
reklama
cepan jest rewelacyjny, fakt smierdzi okrutnie,ale co tam ;) ja teraz uzywam kremu z Avonu tez jest dobry,ale nie tak bardzo jak cepan. ja cepanu uzywalam jeszcze w ciazy,bo nie ma zadnych przeciwwskazan. jest jeszcze jedna masc,troche drozsza,niestety nie pamietam nazwy, mniej smierdzi i jest bardziej skuteczna,najlepiej zapytac w aptece.
 
Do góry