reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

jak to jest z mową u waszych dzieci???

Do Inna22 - Oliwierek w lutym bedzie mial 2 latka i od niedawna zaczal mowic wiecej slow,na poczatku bylo mama,tata,bum, i
Jagoda .Teraz jest juz lepiej,mowi wiecej i mysle ze to dzieki czytaniu bajek ,oczywiscie w ciagu dnia tez sie nudzi ale nie poddaje sie,za to wieczorem sa idealne do usypiania.Nie masz co sie martwiac przyjdzie odpowiednia pora :) tak jak na mojego Oliwierka z siusianiem :) pozdrawiam.
 
reklama
Witam wszystkie mamy !!!
Moj synek skończy w marcu dwa latka i jest na etapie mama, tata daj , myju, wszystko rozumi umie nasladować odgłosy wielu zwierzatek !!! heh ale na pełne słowa chyba bede musiała poczekać dłużej jak cos chce to bierze za reke i prowadzi i pokazuje najczesciej zazwyczaj mowie mu wtedy powiedz mamusi co chcesz o co chodz i co to jest , jak ogladamy książeczki jak rozpozna coś na rysunku zazwyczaj nasladuje odgłosy jakie wydaje autko lub gestykuluje pokazując jak leci samolot do góry radzi sobie ale z dnia na dzień mam nadzieje ze bedzie lepiej
 
No u nas zero postępów:-(pięć czy sześć słów czasami powtarzanych, a poza tym tjutjutju mmm auuuauaua i takie tam podobne. W czerwcu Bartosz skończy 3 lata, wszyscy mówia, ze dzieci zazwyczaj ruszają ok 3lat, ale to samo słyszałam o dwólatkach i nic. Sama już nie wiem.
 
ja zauważyłam, że Wiki zaczyna mówić wyrazy, które jej trudno "pokazać" w jakis inny sposób. Np nie mowi pies, tylko hau hau (zakładam, że pies to prosty wyraz), natomiast mówi o sobie gwiazda (kfiasta- tak to w przybliżeniu brzmi) lub artysta (altysta). Wyrazy dużo trudniejsze, ale jak je pokazać??
 
Czesc dziewczyny :-)

Jak wszystkie zapewne wiedza, mowa to indywidualna sptrawa naszych pociech, ktora do 3 roku zycia powinna sie rozwinac, pozniej dopiero jest problem z ktorym warto wybrac sie do logopedy.
Moja 2,5 letnia corka mowi bardzo ladnie, troche nie wyrazie, ale probuje budowac zdania np <Mama, nie idz, szkoly> kazde slowo oddzielnie, ale jakby wszystko razem. Czasami sie zawiesza, jakby myslala nad slowkami np Mama chcem <hm mysli> cos jesc. Albo tak wszystko skroca <mamu idziemy parku jalnie śtawke> co w rzeczywistosci powinno brzmiec Mamusiu idziemy do parku na zjezdzalnie i hustawke :):-D:-D:-D

Troche cierpliwosci i nie wiadomo kiedy, ale jak sie pociechy nasze rozgadaja, to ani sie obejrzymy a powiemy "ucisz sie na chwilke, chce posluchac wiadomosci" hahaha :-D:-D:-D

Pozdrawiam wszystkie muśki ;-)
 
Cześć dziewczyny.
Ja do tej pory tylko zaglądałam więc jestem nowa.
Moja córka ma 2,5 roku.Już zeszłego lata ładnie mówiła trochę upraszczając ale bardzo wyraźnie. Teraz już buduje pełne zdania, rzadko robi błedy i buzia się jej nie zamyka przez całą dobę-dosłownie, bo lunatykuje.Bardzo szybko łapie nowe słowa i zaraz pyta co to znaczy o czym się tak mówi itd.
Myślę że to dzięki książeczkom i dlatego że bardzo dużo się do niej mówiło i zawsze poprawnie bez zdrabniania.
Ale to jest bardzo indywidualna sprawa. Moja siostra ma córkę o miesiąc młodszą od mojej i dopiero teraz zaczęła mówić trochę zdaniami i dalej mówi bardzo niewyraźnie.
 
Witam serdecznie!
Jestem mamą aktualnie 2,5 letniej dziewczynki.. Córeczka mówi dużo, wyraźnie, składa całe długie zdania, od jakiegoś czasu także złożone... ostatnio zaczyna śpiewać piosenki typu "stary niedzwiedź mocno śpi", "idzie niebo ciemną nocą" i inne kołysanki. Powtarza tez całą serię różnych wierszyków, niektóre całkiem długie. Uważam, że to bardzo dobrze jak na ten wiek i nie ukrywam, że bardzo jestem dumna:zawstydzona/y::-D
Ale wiem, że dzieci rozwijają się w różnym tempie i mają różne talenty. Jeśli bym miała powód do niepokoju, to nie porównywałabym z innymi dziećmi, ale udałabym się do doświadczonego pediatry lub logopedy:tak: W końcu co specjalista, to specjalista- wie najlepiej:blink:
 
reklama
Moja Blania ma 20 miesiecy i mowi podstawowe slowa
mama , tata , baba, ciocia, papa,kajka(piesek tesci),nie, itp.
Ale nie sklada zdan w jezyku pl:no:nie chce powiedziec prostego slowa pies(tylko nasladuje jak robi warczy szczeka, albo mowi kajka)
Nie mowi np. slowa; ''tak'':no:
I nie powtorzy tego o co sie ja prosi.. :no:
Mi sie wydaje czasem ze poprostu z lenistwa:eek::eek:
nie chce powiedziec:baffled: bo na ogol mowi bardzo duzo ale w swoim jezyku ....mowi normalnie, akcentuje zdania i wyraza emocje gdy mowi ale nie mowi po polsku ....a moze to wina tego ze w domu mowimy po polsku a po za domem juz po angielsku ?:nerd::nerd:sama nie wiem ....wszyscy Mnie zawsze pytaja w jakim jezyku mowi moje dziecko:sorry::-Da ja nie potrafie odpowiedziec:rofl2:
 
Do góry