reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

jak to jest z mową u waszych dzieci???

Ja się też martwiłam o to, ze mała mało mówi - ja bardzo szybko nauczylam sie mowić, czytać i pisać - i łazilam za córą z książeczkami i wypłakiwałam sie na ramieniu mężą :-)
Kochane, bzdura, że dziecko da sie "szybciej" nauczyć - przeczytajcie sobie artykuł w najnowszej polityce (chyba) który podsunąła mi moja mama - dzieciaczki mają to w genach. Rodzic, choćby sie starał to nic nie wskura zmuszając dziecko do mowy - bo dziecko ma to w genach w jaki sposób i jak szybko jego mowa się rozwinie. Dlatego wyluzowałysmy, nadal czytamy książeczki ale już bez stresu :-) Przeciez ja mówię, ba nawet piszę :-) Jakoś się nauczyłam, choć moja mama pracowała tak jak ja i nie latala za mna ze stosem encyklopedii. Słowo na dziś "nie chcę!" :-)
 
reklama
Tez jestem tego zdania,dziecka nie wolno zmuszac,przyjdzie pora ze zacznie sam mowic,dokladnie ma to w genach,a pozatym zmuszanie nie da nic dobrego dziecko moze sie zablokowac...
 
Do góry