reklama

Jak to jest z paszportem dla dziecka?

Temat na forum 'Niezbędnik podróżnika' rozpoczęty przez Marrtruda, 26 Kwiecień 2006.

1. Marrtruda

Marrtruda mama Romka i Julki

Wybieramy się w góry i planujemy jednodniową wycieczkę na Słowację. Jakie formalności powinnam załatwić przed tą wycieczką, żeby moja 4-letnia córka mogła przejść przez granicę? Czy potrzebuje paszportu ze zdjęciem czy tylko jakiegoś zaświadczenia?

Z góry dziękuję za odpowiedzi,

Pozdrawiam, Marta

2. Dorin

Dorin mama maj 05/sierpień 07 Wrześniowe mamy'07

My jedziemy za granicę i wyrabiamy małej paszport ale można też wyrobic dowód osobisty i na tej podstawie mozna przekraczac granicę. Czy na podstawie zaświadczenia tez można to ja nie wiem :(.

Pozdrawiam

3. reklama
  4. monika1313m

monika1313m Fanka BB :)

ja tez wybieram się zagranicę mały ma 1,5 roku i wpisalismy go do paszportu potrzebne były 2 zdiecia i paszport twoj lub meza na miejscu w biurze paszportowym dadza formularz do wypełnienia i na odbiur czekasz kilka dni

5. Marrtruda

Marrtruda mama Romka i Julki

Dziękuję bardzo za odpowiedzi. W międzyczasie poszłam do urzędu i też powiedzieli, że dowód lub paszport. Tyle, że czeka się 3-4 tygodnie... Raczej już się nie wyrobię, ale zrobię jej ten dowód, to będzie na przyszłość. A teraz po prostu nie odwiedzimy Słowacji...

6. KarinaNieZie

KarinaNieZie Wrześniowe mamy'08

A jak jest z paszportem dla niemowlaka? Czy też ma swój osobny?

7. Renee

Renee Fanka BB :)

Witajcie!

Taki maluszek moze byc wpisany do paszportu rodzica,albo ma swoj wlasny paszport.My wyrobilismy corce odrebny paszport,kiedy miala 2 miesiace.Ciezko zrobic takiemu malcowi fotografie,bo musi byc widac ucho i dziecko musi miec wyrazna twarz.Nie moze wiec to byc zaplakana buzka :)Jednak dobrze fotograficy radza sobie i w takich sytuacjach.

8. grooha1

grooha1 Fanka BB :)

Właśnie wyrobiliśmy paszport dla naszego synka. Potrzebne są dwa zdjęcia, wniosek, opłata paszportowa 30zł, znaczek skarbowy za 5zł i dużo cierpliwości (na odbiór czeka się miesiąc, a we Wrocławiu w kolejce jakieś dwie godziny). Dobry fotograf poradzi sobie ze zrobieniem zdjęcia dzidzi, ale potrzebna jest też nasza pomoc, czyli najlepiej iść z maluchem jak jest najedzony i wyspany i ma ochotę na zabawę, wtedy zdjęcie będzie na pewno udane.

9. benita_29

benita_29 Marcowa mama 2006

Witam wszytkich!
    Ja mam takie troche dziwne pytanie.Chce wyrobic malej paszport.Planujemy wyjazd na poczatku wrzesnia.Majka ma dwa naczyniaczki na glowce,dosc duze i nie wiem czy bede musiala je opisac we wniosku na paszport jako znamiona.W sumie to sa znamiona,na tyle ze one same znikaja,czasami bardzo szybko jeszcze do konca pierwszego roczku.I co bedzie jak je opisze a one do wyjazdu znikna?????????? Albo jak nie opisze,a celnik sie uprze???????????

10. reklama

Poleć forum