reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

jak to jest z tym słońcem latem

Dołączył(a)
11 Grudzień 2010
Postów
13
Miasto
łódzkie - Zduńska Wola
witam
mam takie pytanie odnosnie przebywania na słońcu małych dzieci.Wiadomo ze do godziny 15 najbardziej jest niebezpieczne.a co w przypadku gdy jest juz po 18.00 a na termometrze dalej 30 stopni.Wychodzic wtedy z dzieckiem czy nie nie robiac mu krzywdy? syn ma 16 miesięcy.
 
reklama
Hej, ja z moją 10 miesięcznicą Majką wychodzę normalnie. Teraz zazwyczaj koło 11-12 na 2-3 godzinki i po południu ok 16-17 czesem 18 na 2-3. Wiem,że jest niebezpiecznie itd ale nie przesadzajmy. Jest lato,piękna pogoda, wystarczy picie, czapa i krem. Za naszych czasów nawet kremem nas nie smarowali i żadne poparzone nie było. Myślę,że w dzisiejszych czasach za dużo ssię wszystkim przejmujemy: na słonko nie, zupki pomidorowej nie, loda nie, i tak dalej. ;-):-)
 
Tak jak mówi Agnieszka ja też wychodzę, mam dobry krem z filtrem 50, nakrycie głowy i parasol, mój pediatra nie ma nic przeciwko. Wydaje mi się że nie chodzi o to żeby na lato zamykać dzieci w piwnicy tylko żeby nie wystawiać ich na bezpośrednie działanie promieni słonecznych, wszystko jest dla ludzi byle z rozsądkiem.
 
Witam, Po przeczytaniu odpowiedzi, których udzieliły Agnieszka i Freiya w pełni sie z nimi zgadzam, że należy kierować się zdrowym rozsądkiem. Przy bardzo wysokich temperaturach nie wolno wystawiać dziecka na bezpośrednie działanie Słońca. Na spacer można wyjść wcześnie rano albo wieczorem. Konieczne jest nakrycie głowy i obfite pojenie oraz kremy z filtrami. Takie same zasady dotyczą też osób starszych, chorych na serce itd. :)
 
Do góry