reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Jak to jest z tymi testami owulacyjnymi ?

Dołączył(a)
18 Czerwiec 2021
Postów
2
Hejka kobietki . Zaczynam przygodę z testami owulacyjnymi . Robie tesciki od 10 dnia cyklu . Cykle mam 26-27 dniowe , wiec owulacja niby przypada na 13-14 dzień cyklu. W 14 dniu miałam mocne dwie krechy . Następnego dnia już słabsze ( testy robie codziennie wieczorem koło 22-23 . Wiec jak to jest z tymi testami ? Czytałam ze owu może nastąpić do 30 paru godzin po pierwszym pozytywnym teście . A jak zrobiłam test 15 dnia to już był negatywny . Czyli owulacja mogła już mieć miejsce ? Dzis mam 16 dzień i dopiero dziś zauważyłam śluz płodny . Trochę nie rozumiem tych testów
 
reklama
Hejka kobietki . Zaczynam przygodę z testami owulacyjnymi . Robie tesciki od 10 dnia cyklu . Cykle mam 26-27 dniowe , wiec owulacja niby przypada na 13-14 dzień cyklu. W 14 dniu miałam mocne dwie krechy . Następnego dnia już słabsze ( testy robie codziennie wieczorem koło 22-23 . Wiec jak to jest z tymi testami ? Czytałam ze owu może nastąpić do 30 paru godzin po pierwszym pozytywnym teście . A jak zrobiłam test 15 dnia to już był negatywny . Czyli owulacja mogła już mieć miejsce ? Dzis mam 16 dzień i dopiero dziś zauważyłam śluz płodny . Trochę nie rozumiem tych testów
A wiesz w ogóle na jakiej zasadzie działają te testy? One nie pokazują owulacji tylko pik lh, który występuje przed owulacją. I robi się je do pierwszego pozytywnego.
 
A ile napóźniej po pozytywnym teście może wystąpić owulacja ?:)
Zazwyczaj ma miejsce 24-36 h po pozytywnym teście.

Chociaż pozytywny test nie daje gwarancji owulacji. Może być pik lh, a komórka jajowa się nie uwolni. Jak chcesz mieć pewność, że owulacja była to najlepiej udać się na monitoring do ginekologa 🙂
 
Do góry