reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Jak to jest?

agnieszka81

Fan(ka)
Dołączył(a)
10 Luty 2007
Postów
1 777
Mam pytanko do mam przedszkolaków.
Za rok we wrześniu myślałam o tym żeby posłać Kubusia do przedszkola.
On jest z grudnia i będzie miał wtedy 2 lata i 9 mieś.Mam obawy czy to nie za szybko, czy sobie poradzi, no i najważniejsze : o ile wcześniej trzeba starać się o przedszkole, jakie dokumenty-zaświadczenia są potrzebne? jakie są opłaty w państwowych przedszkolach?
dziękuję z góry :-)
 
reklama
Czy nie za wcześnie, to zależy od dziecka, trudno powiedzieć. Co prawda Twojemu dziecku niewiele będzie brakowało do trzech lat, więc pewnie da sobie radę,jeśli będzie choć trochę samodzielny, bo na ogół w przedszkolach od maluszków wymaga się, żeby przynajmniej starały się same ubierać, jeść, potrafić powiedzieć, jak mają na imię i temu podobne....
Ile wcześniej trzeba się starać, to zależy, jaka jest sytuacja w przedszkolach w miejscu, gdzie mieszkasz. U nas na przykład dokumenty składało się do końca maja, a lista była wywieszona w czerwcu.Ale w Warszawie na przykład zapisy są dużo wcześniej, więc musisz po prostu się dowiedzieć w przedszkolu. Jeśli chodzi o potrzebne dokumenty, to dostaniesz kartę do wypełnienia, do której trzeba dołączyć zaświadczenie z zakładu pracy Twojego i męża. O opłaty też lepiej dowiedzieć się w przedszkolu, bo w różnych miejscach mogą się trochę różnić. U nas opłata za przedszkole, łącznie z wyżywieniem i ubezpieczeniem to w sumie jakieś 250 pln.

pozdrawiam
nikita
 
Dzięki Wielkie Nikita:tak::-)
Przemyślę jeszcze sprawę bo z tą samodzielnością to u nas średnio raczej:rofl2:, na razie walczymy z nocnikiem ze skutkiem raczej mierniusieńkim:wściekła/y::no: zobaczymy za rok:-)
 
cześć ;-)
zgadzam sie z Nikitą, wiesz mój synek poszedł do przedszkola jak miał 2 latka i 20dni ;-) ale byl dośc samodzielny tzn. korzystał z "dorosłej" toalety i sam jadł ;-)
myśle że za rok z Twój synek będzie o wiele bardziej samodzielny zresztą rocznikiem będzie trzylatek ;-) jeżeli chodzi o opłaty to samorząd gminy ustala kwote, z reguły jest to jakieś 250-300zł, ale musisz uważać,aby nie przegapić terminów, bo zapisy do przedszkola są od marca do maja, wiec już niebawem

Powodzenia,
 
Agnieszko mój Krzyś chodzi do przedszkol od kwietnia tego roku - miał 2 lata i 3 miesiące jak zaczął i powiem tak: na początku było troche problemów z aklimatyzacją ale to wiekszośc dzieci tak ma, teraz jest już ok. U nas w przedszkolu (Niepublicznym) przyjmują już dwulatków i nie ma wymogów co do "dorosłej" toalety. Krzyś na poczatek poszedł w pieluchach a po urlopie rozstaliśmy sie z pampersami. Moje dziecko stało sie już takie dorosłe i szybciej sie rozwija a jak ładnie mówi - wszyscy nie mogą sie nadziwić . Tak więc przedszkole raczej nie zaszkodzi a pomoże w rozwoju dziecka a co do pieluch to za rok napewno Wam sie uda (u nas było identycznie - rok temu nic nie kumał a teraz za pierwszym razem sie udało :tak:)
 
Dzięki dziewczyny :-)
Chyba oboje będziemy musieli dojrzeć do tej decyzji, i sytuacji.Bo na razie to sama nie wiem jak przeżyje to ze będę musiała mojego "malutkiego" Kubusia zostawić z jakimiś obcymi babami na cały dzień :-D:szok:
Jestem ciekawa jak on sobie poradzi w śród dzieci beze mnie w śród obcych...Tu gdzie mieszkamy nie ma właściwie żadnych dzieciaków ani placu zabaw, on nie ma kontaktu z rówieśnikami i obawiam się jak sobie poradzi :baffled::confused:
 
Hausfrau-podczepiam się do Twojego zapytania, ja też nie pracuję, ale mam nadzieję znaleźć pracę jak Kuba już będzie przedszkolakiem, o ile oczywiście rodzinka nam się nie powiększy do tego czasu ;-) NA CO MAM NADZIEJĘ ŻE TAK BĘDZIE :-D
 
U nas nie było wymogu, aby rodzice pracowali. Zapisy były już w marcu, a listy wywieszone były w kwietniu. Opłata w państwowym przedszkolu wynosi 180zł+ opłata za posiłki+ ubezpieczenie+ zajęcia dodatkowe+ wyprawka, więc myślę że w kwocie 250, no może 280zł zamknie się cała sprawa, ale te opłaty dodatkowe zależą chyba też od przedszkola. A my zaczynamy edukację przedszkolną już od jutra. Trzymajcie kciuki:-).
 
reklama
Co do wymogów w sprawie parujących rodziców, to chyba zależy od przedszkola. Jak jest dużo kandydatów, to jest taki wymóg. W naszym przedszkolu na przykład tak jest. Pewnie trochę inaczej jest w prywatnych placówkach. Trzeba się po prostu dowiadywać w konkretnym przedszkolu, czy rodzice muszą pracować, czy nie i w razie czego szukać innego....

pozdrawiam
nikita
 
Do góry