reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Jak to wyglada z naszymi wyplatami??

reklama
Witam,

A ja mam pytanie z innej beczki: w lipcu byly u nas podwyzki dla wszystkich pracownikow, ale nie premie uznaniowe czy cos tylko podywzki zwiekszajace podstawe wynagrodzenia, dla kazdego byla przewidziana taka sama pula pieniedzy jako wyrownanie za 6 mc od stycznia do czerwca...720zl. Ja dostalam niespelna 220 z wytlumaczeniem ze jestem od marca na l4 100% ciazowym ale l4 wiec mi sie nie nalezy. Dzis dostalam pensje i jest co do grosza taka jaka byla mc i dwa mc temu. Wiem ze dostaje zasilek chorobowy ale czy nie powinna byc naliczona nowa podstawa tego zasilku to raz a dwa czy sluszenie nie dostalam wyrownania jak inni?? Uslyszalam tylko ze dostane swoja wyzsza pensje po powrocie z macierzynskiego???
 
Nie podstawa jest obliczana raz, dlatego ważne jest to w ktorym momencie idziesz na L4:tak: 12 miesięcy średnia poprzedzające powstanie pierwszej niezdolności do pracy w ciąży, chyba że przez trzy miesiące później pracowałaś,(mialas ciaglosc pracy) to od nastepnej niezdolności. Otrzymaną średnią dzielą na 30 i otrzymują tzw stawkę dzienną, ktorą mnożą przez liczbę dni w miesiącu, więc im dłuższy miesiąc tym dostaniemy więcej:) Paranoja, ale tak jest.. Co do podstawy i wliczania do średniej premii to zależy jak premia określona jest w regulaminie- jeśli jest pomniejszana proporcjonalnie do czasu absencji chorobowej- to wlicza się ją do postawy, jeśli nie- nie wlicza. Suma sumarum, z reguly to 100% to 80-90% niestety...
 
moze byl jakis blad w zwolnieniu u mnie byl zle wpisany nr nipu pracodawcy wiec tez nie dostalam calej wyplaty zapytaj sie w kadrach jaki byl powod mniejszej wyplaty ;-)
 
reklama
Do góry