reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Jak ubierać 3 miesięczną dzidzię na spacery?

dib2 jak ty masz bluzkę na ramiączkach, to dziecku zakładasz długi rękaw? Dziwne... poza tym rajstopki i spodenki w ciepły dzień to chyba przesada, zwłaszcza, ze dziecko na pewno jest przykryte jakimś kocem. Może na razie nie jest aż tak ciepło, ale przecież z każdym dniem będzie się ocieplać, więc w końcu trzeba będzie zdjąć te barchany;-)
Moja starsza córka urodziła się w marcu, ale latem jako maluszek chodziła w body na krótki rękaw, a nieraz nawet była w samym pampersie.
 
reklama
Ja myślę, że to zależy od samego dziecka, pewnie są dzieci zmarźlaki i gorące maluchy, tak jak i my.
Trzeba po prostu sprawdzać na bieżąco i dostosowywać ubiór, innej rady nie ma. Zwłaszcza, że zależy jeszcze gdzie kto mieszka, bo pogoda jest różna. U mnie było kilka gorących dni, sama się opalałam na działce, więc też nie ubrałabym małego w długi rękaw przy takiej temperaturze. Poza tym zgadzam się z poprzedniczką, że kiedyś i tak trzeba będzie zacząć ubierać lżej, więc chyba warto stopniowo przyzwyczajać.
 
No ja dziewczyny Wam powiem że ile osob tyle opinii na ten temat. Niestety nasze pociechy nie potrafia jeszcze powiedzieć czy im cieplo czy zimno więc możemy się ewentualnie domyślać. Ale mi osobiście polozna mówiła że malemu na noc 1 rekawek zakladać ( maly urodzil sie w marcu), natomiast siostra mówila mi że takie dziecko lubi ciepło i niestety my dorośli inaczej odczuwamy temperaturę niz taki ledwo urodzony maluszek. Ja osobiście po eksperymentach stwierdzilam że mój synek faktycznie lubi ciepło i być zabecikowany na maxa:-), teraz ma dwa m-ce i dalej lubi ciepełko, no ale to już zależy od dziecka:tak:
 
Do góry