reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Jak ubierać noworodka

Dołączył(a)
7 Marzec 2023
Postów
9
Hej rodzę na przełomie luty/ marzec i zastanawiam się jakie zestawy przygotować do szpitala. Dodam że to moje pierwsze dziecko a zdania są podzielone.
Po porodzie: Body z długim rękawem, pajac bawełniany, skarpetki oraz czapeczka ?
Na wyjście: body z długim rękawem, cieplejszy pajac skarpetki, grubsza bawełniana czapeczka, kombinezon i cienki kocyk ?
Proszę o radę ;)
 
reklama
Hej rodzę na przełomie luty/ marzec i zastanawiam się jakie zestawy przygotować do szpitala. Dodam że to moje pierwsze dziecko a zdania są podzielone.
Po porodzie: Body z długim rękawem, pajac bawełniany, skarpetki oraz czapeczka ?
Na wyjście: body z długim rękawem, cieplejszy pajac skarpetki, grubsza bawełniana czapeczka, kombinezon i cienki kocyk ?
Proszę o radę ;)
W szpitalu jest tak ciepło, że wystarczy pieluszka, body z krótkim rękawkiem, pajacyk. Na wyjście masz pewnie w nosidełku ocieplacz/otulacz z kapturem(na pasy i wtedy nie musi być kombinezonu, bo one cieplutkie).. I wtedy wystarczy tak jak w szpitalu plus okrycie.. czyli maluszka ubierz podobnie body z długim, spodenki skarpetki i kombinezon ale cieńszy może być polarowy(te pierwsze kombinezony/pajace mają przeważnie na rączki odwijki), czapeczka. Będzie dobrzem luty/marzec mrozów już nie powinno być, nawet jeśli śnieg będzie.
 
Ostatnia edycja:
Po porodzie wystarczą same body i spodenki albo sam pajac. Możesz zawsze dziecko przykryć kocykiem, po co tyle warstw w pomieszczeniu? Zwykle na oddziałach noworodkowych jest bardzo ciepło. Jestem przeciwna czapkom w zamkniętych pomieszczeniach, moje dziecko od razu miało zdjętą czapkę, gdy tylko zobaczyłam, że mu ją ubrali. Po co skarpetki na pajacyk? No chyba że taki bez zakrytych stópek to jasne.

Jesli dziecko zabierasz ze szpitala w foteliku to nie zakładamy kombinezonu ze względu na bezpieczeństwo, wystarczy body długi rękaw, możesz tego pajaca na to założyć, polecam otulacz lub śpiworek do fotelika (są śpiworki, które można użyć w foteliku i w wózku), czapka. Wcześniej można rozgrzać samochód, jeśli uważasz, że dziecku może być za zimno.
 
Ja rodziłam 21 marca i jak wychodziłam to jeszcze leżał śnieg ;-) Także może być różnie i raczej będzie zimniej niż cieplej.

Moim zdaniem - do szpitala pajace (aczkolwiek musisz się dowiedzieć, bo u mnie szpital dawał swoje ubranka i jak ktoś miał swoje, to potem przepadały w pralniach szpitalnych).

A ze szpitala masz daleko do domu? Spacerem z wózkiem? Samochodem?
 
ja rodzę w tym terminie i spakowałam zestawy body na krotki rękaw + pajac, jakiś zestaw mam body na długi + klasyczne śpiochy no i rożek. Skarpetki pakuje i jedną czapeczkę ale wątpię, że się przydadzą. Na wyjście planuje body na krótki rękaw, pajac, na to mam taki cieplejszy pajacyk, że w środku dresowy a na zewnątrz miś, w tym do fotelika a w foteliku otulacz. A no i czapeczka, mam taką z merynosa :)
 
Do szpitala wystarczy raczej bodziak, ja miałam na długi rękaw. Nie wiem jak jest w Twoim szpitalu, ale u nas zawijają szczelnie dzieciątka w rozki/kocyki. Łatwiej manewrować takim zawiniątkiem w pierwszych dniach, a jak nie ma śpiochow/pajacow to szybciej można się dostać do pieluszki ;) na wyjście to tak jak dziewczyny pisały, body, skarpetki, dresowy/polarowy pajacyk, czapka i śpiworek zimowy dopasowany do fotelika.
 
Dziewczyny, pamiętajcie, ze do fotelika zadne pajace typu miś ;) bo pasów nie dociągniecie odpowiednio mocno, a to trzeba porządnie dociągnąc.
Pamiętajcie też, ze do fotelika nie wolno ubierać grubszych czapek.
Ja bym ubrała zwyczajnie body na długi i pajaca. Zawsze mozna przykryć kocem :)

Do fotelika warto mieć raczej śpiworek niż otulacz i koniecznie trzeba zwrócić uwagę na to, zeby plecy były maksymalnie cienkie, zeby dziecko było dobrze ułożone.

A i jak na początek, to mnie się sprawdzały bodziaki kopertowe :)
 
Dziewczyny, pamiętajcie, ze do fotelika zadne pajace typu miś ;) bo pasów nie dociągniecie odpowiednio mocno, a to trzeba porządnie dociągnąc.
Pamiętajcie też, ze do fotelika nie wolno ubierać grubszych czapek.
Ja bym ubrała zwyczajnie body na długi i pajaca. Zawsze mozna przykryć kocem :)

Do fotelika warto mieć raczej śpiworek niż otulacz i koniecznie trzeba zwrócić uwagę na to, zeby plecy były maksymalnie cienkie, zeby dziecko było dobrze ułożone.

A i jak na początek, to mnie się sprawdzały bodziaki kopertowe :)
Jak ja nienawidziłam tych kopertowych. Dla mnie tragedia i tylko więcej czasu zajmowało. Ale to co kto woli. Warto spróbować bo może pod pasować 😊


Do szpitala bym wzięła tylko pajace. Jest tam naprawdę gorąco. Na wyjście i przejście do auta dodałabym czapeczkę i kocyk.
 
reklama
Jak ja nienawidziłam tych kopertowych. Dla mnie tragedia i tylko więcej czasu zajmowało. Ale to co kto woli. Warto spróbować bo może pod pasować 😊


Do szpitala bym wzięła tylko pajace. Jest tam naprawdę gorąco. Na wyjście i przejście do auta dodałabym czapeczkę i kocyk.
Na początku, jak człowiek nie wie, jak ogarnąć głowkę, to kopertowe są wybawieniem :)
Potem sie już mniej cyka, więc mozna normalne :D chociaż ja do tej pory wolę te na zakladkę od guziczkow przy szyi.
 
Do góry