reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Jak ubrać na mróz?

G

goszczaca

Gość
Hej dziewczyny. Poradzcie mi jak mam ubrac swojego dwulatka na taką pogodę jak teraz. Jestem totalnie głupia, co młodemu założyć żeby miał ciepło przede wszystkim w nogi. Kombinezon jak mu założę wyjdzie na chwilę i wraca do domu. Założę mu zwykłą kurtkę to chętnie biega. Jak mu założę zwykłą kurtkę, to nogi ma konkretnie wychlodzone. Zakladam mu rajstopki z froty plus kalesony plus podwójne jeansy albo spodnie polarowe. Po powrocie nogi jak lody. Kupiłam młodemu już 3 pary butów. Jedne skórzane ocieplane lasockiego, drugie śniegowce, no i 3 ostatnie firmy martes i też klops, niby ciepłe buty a stopki zamarznięte:( nawet po 15 min. Czy jest jakaś odzież termo dla takich dzieci, jakiś pomysł czy coś innego bo już nic nie wiem.
 
reklama
W kombinezonie pewnie mu nie wygodnie. Ubieraj na cebulkę. Ale bez przesady. Myślę ze grubsze rajstopki i ocieplane spodnie spokojnie wystarcza. Co do butow to najwazniejsze zeby nie przemakaly. A ze ma zimne nogi no coz raczej nic nie poradzisz. Po powrocie z podworka daj dziecku ciepla herbate na rozgrzanie. Sadze ze lepszy mroz i jak dziecko troche zmarznie niz plucha i przemoczenie. Oczywiscie wszystko z rozsadkiem.
 
Powiem tak założyłam mu rajstopy z froty i spodnie z polaru i nogi od pupy w dół zimne. Złapał się za nogi po 5 minutach na dworzu i biegi w stronę domu. Wypił herbatkę, rozgrzal się trochę drugie podejście zrobiłam z wyjaciem. Zalozylam mu na rajstopy dwie pary spodni polarowych jedne ciensze drugie grubsze, no i biegał po dworzu godzinę. Ruszam się swobodnie, nóżki miał ciepłe, ale bez przesady. Czy jest takie coś jak termo rajstopy czy coś podobnego? Gdzie takie coś można kupić?
 
Do góry