reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Jak układać maluszka do snu żeby się zdrowo rozwijał?POMOCY!!!

cycu

Początkująca w BB
Dołączył(a)
13 Styczeń 2011
Postów
22
i tu zaczynają się duskusje!W szpitalu powiedzieli żeby synka (ma 2,5 tygodnia obecnie)kłaść wyłącznie na boczku raz jednym raz drugim,odwiedzająca mnie położna stwierdziła to samo zaś lekarz że tylko na pleckach z główką na boku bo mu się stawy biodrowe żle rozwiną i kręgosłup zaookrągli...uf!ogólnie każdy mówi i radzi co innego a ja już nic nie wiem,nie chce żeby miał problemy przez to że lerzy na boku ale boję się go położyć na pleckach bo mu się ulewa a główkę lerząc na pleckach mimo wielu starań nie chce kłaść na boczek tylko trzyma prosto i koniec kropka więc w tej pozycji mam obawy aby się nie zadławił jak mu się znów uleje:-( co robić?
 
reklama
Skoro mały tak duzo ulewa to lepiej żeby spał na boczkach, bo może się zakrztusić.
Julka praktycznie nie ulewała, i spała na pleckach, główkę musisz układać raz na jednym raz na drugim boku, żeby mięśnie z obu stron równomiernie się rozwijały.
 
Najnowsze zalecenia pediatrów-tylko na pleckach,znacznie zmniejsza to ryzyko zespołu nagłej śmierci łóżeczkowej!Jeśli się boisz,bo dziecku się ulewa,nie kładź na płasko,tylko z główką wyżej-są specjalne poduszki-kliny,mozna tez cos podłożyć pod nogi łóżeczka,aby główka była wyżej lub pod materacyk.U nas w szpitalu kładziono własnie na pleckach,w tych łóżeczkach podniesionych tak,zeby było pod skosem (mam nadzieję,że rozumiesz,co mam na myśli:)).Nawet jak jeszcze podkładałam cos dodatkowo malutkiej pod główkę,bo właśnie bałam sie zachłyśnięcia,to położne nic nie miały przeciw temu.
 
jeśli ma refluks (tak jak mój synek) to kładź na boczku. Bo jak bedzie spał na plecach to nawet jak bedzie miał wyżej pod głową to może się zachłysnąć i udusić. Zalecenie do spania na pleckach to dla zdrowych dzieci. Mój synek od urodzena spał na boku i wszystko u niego wporządku, cały zdrowy i prosty jest.
 
jeśli ma refluks (tak jak mój synek) to kładź na boczku. Bo jak bedzie spał na plecach to nawet jak bedzie miał wyżej pod głową to może się zachłysnąć i udusić. Zalecenie do spania na pleckach to dla zdrowych dzieci. Mój synek od urodzena spał na boku i wszystko u niego wporządku, cały zdrowy i prosty jest.

A jak długo tak śpi?
 
Mojego mlodego jak byl malutki po karmieniu kladlam na boczek,pozniej po godzinie przekladalam na plecki z glowka na boku naa zmiane,podnieslismy tez trszke lozeczko ok 10 cm zebu nie lezal na plasko,mozna w ty celu wykorzystac ksiazki jakies grube lub klocki drewniane(nam akurat zrobil tesc):0) pozdrawiam,zdrowk zyczymyy
 
reklama
Ja mojego synusia od narodzin kładłam na boczku, raz na jednym raz na drugim i ze stawami biodrowymi wszystko jest w porządku. Kladłam na boczek bo małemu się ulewało i dlatego aby miał ładnie okrągłą główkę....ale wiadomo zdrowie najważniejsze.
 
Do góry