reklama

Jak układać maluszka do snu żeby się zdrowo rozwijał?POMOCY!!!

Temat na forum 'Spanie' rozpoczęty przez cycu, 18 Styczeń 2011.

1. cycu

cycu Zaciekawiona BB

i tu zaczynają się duskusje!W szpitalu powiedzieli żeby synka (ma 2,5 tygodnia obecnie)kłaść wyłącznie na boczku raz jednym raz drugim,odwiedzająca mnie położna stwierdziła to samo zaś lekarz że tylko na pleckach z główką na boku bo mu się stawy biodrowe żle rozwiną i kręgosłup zaookrągli...uf!ogólnie każdy mówi i radzi co innego a ja już nic nie wiem,nie chce żeby miał problemy przez to że lerzy na boku ale boję się go położyć na pleckach bo mu się ulewa a główkę lerząc na pleckach mimo wielu starań nie chce kłaść na boczek tylko trzyma prosto i koniec kropka więc w tej pozycji mam obawy aby się nie zadławił jak mu się znów uleje:-( co robić?

2. Kamiśka :)

Kamiśka :) Moderator

Skoro mały tak duzo ulewa to lepiej żeby spał na boczkach, bo może się zakrztusić.
    Julka praktycznie nie ulewała, i spała na pleckach, główkę musisz układać raz na jednym raz na drugim boku, żeby mięśnie z obu stron równomiernie się rozwijały.

3. reklama
  4. happybeti

happybeti show must go on...

Najnowsze zalecenia pediatrów-tylko na pleckach,znacznie zmniejsza to ryzyko zespołu nagłej śmierci łóżeczkowej!Jeśli się boisz,bo dziecku się ulewa,nie kładź na płasko,tylko z główką wyżej-są specjalne poduszki-kliny,mozna tez cos podłożyć pod nogi łóżeczka,aby główka była wyżej lub pod materacyk.U nas w szpitalu kładziono własnie na pleckach,w tych łóżeczkach podniesionych tak,zeby było pod skosem (mam nadzieję,że rozumiesz,co mam na myśli:)).Nawet jak jeszcze podkładałam cos dodatkowo malutkiej pod główkę,bo właśnie bałam sie zachłyśnięcia,to położne nic nie miały przeciw temu.

5. Iwonka1985

Iwonka1985 Fanka BB :)

jeśli ma refluks (tak jak mój synek) to kładź na boczku. Bo jak bedzie spał na plecach to nawet jak bedzie miał wyżej pod głową to może się zachłysnąć i udusić. Zalecenie do spania na pleckach to dla zdrowych dzieci. Mój synek od urodzena spał na boku i wszystko u niego wporządku, cały zdrowy i prosty jest.

6. cycu

cycu Zaciekawiona BB

A jak długo tak śpi?

7. Iwonka1985

Iwonka1985 Fanka BB :)

teraz to już się sam odwraca na boki i na pleckach też śpi. Ma już 13.5 mies.

8. izi85

izi85 Mamisiiiima P&N

Mojego mlodego jak byl malutki po karmieniu kladlam na boczek,pozniej po godzinie przekladalam na plecki z glowka na boku naa zmiane,podnieslismy tez trszke lozeczko ok 10 cm zebu nie lezal na plasko,mozna w ty celu wykorzystac ksiazki jakies grube lub klocki drewniane(nam akurat zrobil tesc):0) pozdrawiam,zdrowk zyczymyy

9. Bibiana

Bibiana Fanka BB :)

Ja mojego synusia od narodzin kładłam na boczku, raz na jednym raz na drugim i ze stawami biodrowymi wszystko jest w porządku. Kladłam na boczek bo małemu się ulewało i dlatego aby miał ładnie okrągłą główkę....ale wiadomo zdrowie najważniejsze.

10. reklama

Poleć forum