reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Jak ułatwić dziecku przyjście na świat ?

Kittykiry

Początkująca w BB
Dołączył(a)
19 Październik 2013
Postów
22
Niedługo rodze i zastanawiam sie czy jest mozliwosc aby ułatwić dziecku przyjscie na świat aby poród nie był traumatyczny...
 
reklama
spróbuj pod koniec ciąży siadać po turecku ja tak często siedziałam i poród trwał 6,5 godziny ale gwarancji na to ci nie dam
 
Kittykiry, przede wszystkim postaraj się zadbać o to, aby poród nie był traumatyczny dla Ciebie. Maluch musi się przecisnąć, jedyną alternatywą jest cesarskie cięcie, za to fakt jak Ty przetrwasz poród i jakim wspomnieniem będzie on dla Ciebie, będzie rzutować na Twoje postrzeganie macierzyństwa i samego dziecka. Nikt z nas nie pamięta własnego porodu, za to każda matka pamięta jak rodziła swoje dziecko. Chodzi o to, aby dla nas - matek - to wspomnienie było jak najmniej bolesne i wstrząsające, aby nie kojarzyć porodu z czymś koszmarnym i płakać na samą myśl o nim. Także moja rada - dbaj przede wszystkim o własny komfort w tych trudnych chwilach. A dziecku poród wynagrodzisz tuleniem, częstym przystawianiem do piersi, swoją bliskością i miłością po drugiej stronie brzucha.
 
Do góry