reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Jak ułatwić zajście w ciażę?-pozycje i specyfiki

Hej!

Ja obserwuję cykl - tzn. mierzę temperaturę i obserwuję śluz szyjkowy. Zapisuje to na wykresie, żeby wiedzieć kiedy mogę się spodziewać owulacji.
Poza tym o pierwsze dziecko staralismy się 5 miesięcy, ponieważ bylismy nieswiadomi pewnej bardzo waznej rzeczy - zeby zajść trzeba nie kochać się od miesiączki do owulacji, zeby plemniczki miały szanse nagromadzic się i "dojrzeć"
Pozdrawiam wszystkie mamuśki starajace się. My w maju bedziemy celować bo bardzo chcemy mieć rgie dzieciatko:tak:
Powodzenia!
 
reklama
Poleż tak z 10-20 minut. Dla mnie to logiczne że, trzeba poleżeć żeby, to co ma "dolecieć" do komórki jajowej doleciało a nie wypłynęło, choć i bez tego jak dni płodne i wszystko ok to powinno się udać. Dla lepszego efektu lepiej jednak trochę poleżeć, ale nie tak jak w "Lejdis" z nogami w górze (przy tyłozgięciu macicy to podobno tylko pogarsza sprawę):-) Normalnie:tak:
 
Dziewczyny nogi do góry, poduszki pod pupy wcale nie zaszkodzi sami to praktykujemy:)) Pozycja podobno najlepsza od tylu bo wtedy jest głęboko i "chłopaki" mają mniejszą drogę do przebycia :)) Trzymam kciuki za wszystkie staraczki mam nadzieję że niedługo będziemy się wspólnie cieszyć z naszych fasolinek:)
 
polezecc to nawet pol godziny z pupa wysoko (na poduszkach np.) albo z nogami ku gorze :)
specyfiki - kwas foliowy, castagnus (bez recepty ale koniecznie skonsultowac z lekarzem!!!!), wiesiolek od 1 dc do owulki, zdrowa zywnosc, umiarkowane cwiczenia fizyczne.
 
biore go drugi cykl, w ciazy na razie nie jestem, wiec nie wiem czy dziala. sluz mi sie poprawil ale nie wiem czy to nie zasluga wiesiolka. zobaczymy :)
 
witam,a więc we Wrześniu zaczynam starania o drugie dziecko , a ponieważ do tej pory nie mam rególarnych miesiączek lekarz przepisał mi terapie tabletkami antykoncepcyjnymi (logest) twierdzi że dzięki nim będę miała większe szanse na zajście w ciążę (terapia ma trwać 2 miesiące)
i tu do was pytanie Drogie Mamy :-)
Czy któraś z was miała taką terapie ? czy po niej ustabilizował wam się cykl ?
no i czy zaszłyście łatwo w ciążę ?:confused:
 
Madzia-witaj...ja w pierwsza ciążę zaszłam w pierwszym cyklu ,ale w 9t.c. poroniłam:((
potem przez kilka cykli nie mogłam zajśc w ciążę i gin dał Cilest-anty..3 opakowania-brałam bez przerwy na @-czyli codziennie przez 63 dni potem odstawiłam przyszła @ -działalismy..był monitoring i udało się -zaszłam ,donosiłam i jest Zuza:))

potem nadal nie mogłam zajśc przy kolejnym dziecku i znów po paru m-cach starań dal Cilest ,ale nie pomogły...
pomogło Clo;) jest synek..

a teraz ani anty nie pomogły ,ani Clo ani inne hormony-1,5 roku już walczymy i nawet jak zachodzę to tracę.......
 
reklama
Napewno wam się uda :).
ale jestem w szoku ze musiałaś je brać bez przerwy ... mi lekarz nic nie mówił ..no zobaczymy .. ide za 2 tyg.po te tabletki .. a zaszłaś w 1 cyklu po odstawieniu? .
A i o monitoringu cyklu nic nie mówił..:zawstydzona/y:
 
Ostatnia edycja:
Do góry