reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Jak ułożyć Plan Dnia dla TRZYLATKA-PRZEDSZKOLAKA ???

wiolka21

Zaciekawiona BB
Dołączył(a)
29 Styczeń 2009
Postów
32
Mam pytanko do doświadczonych mam, które już wypróbowały ułożenie planu dnia dla swoich pociech.... słyszałam, że taki plan dnia pomaga bardzo w wychowaniu grzecznego i ułożonego dziecka, moja córcia nie bardzo mnie słucha, krzyczy bije.... przeczytałam gdzieś, że jak dziecko ma codziennie te same obowiazki i czynnosci w ciagu dnia sie powtarzaja to czuje sie bardziej bezpieczne, jest grzeczne i spokojniejsze.... slucha co się do niego mówi.....

Napiszę wam tak:
Od pon do pt od 8:00 do 14:00 córka jest w przedszkolu a reszte dnia spedzamy razem... weekendy sa wolne zazwyczaj w domu tez spedzane wspolnie.....
 
reklama
Ps. Chodzi mi o to, zebyscie podpowiedzialy mi co jest najodpowiedniejsze w planie dnia dla dziecka w wieku trzech lat....
 
wiesz to chyba zależy głównie od dziecka , moja zawsze była awanturnicą i próbuje stawiac na swoim - córka lubi wiedzieć wcześniej że cos nastapi np : dzień wcześniej mówie jej ze pojedzie do babci i będzie tam spała ... po kolei tłumacze co sie będzie działo, rano przypominam -
pamietam jak miała roczek i nie dawała mi wyjść do pracy - teściowa zaproponowała żebym czmychała po angielsku a ona ja zagadywała- i to była najgorsze, córka nie wiedziała gdzie jest mama i płakała a potem zapominała.. potem zmieniłam taktykę i mówiłam "mamusia idzie do pracy wróci po twojej drzemce i obiadku" o dziwo , dawała buziaka i szła się bawic z babcią :szok:.. teraz tez to działa mówie wieczorem za 5 min sprzątasz zabawki, ok? --za chwile mówie 5 minut minęło sprzątamy .. i co ? sprząta gdy powiem bez uprzedzenia ze ma sprzatac jest płacz ...
... ustal jej plan , odbierasz ją i po drodze omów z nią co będziecie robiły zaplanuj że teraz pójdziecie na plac zabaw albo na obiadek a potem na plac , potem będziecię sie bawić , potem sama sie pobawi bo ty musisz zająć sie np praniem..... tylko musisz jej przypominac przed dana czynnościa co nastapi bo dziecko nie ma długotrwałej pamięci... może pomoże u nas to działa choc bywały i cięzkie dni ...
... możesz też zrobić tablice z obrazkami z planem dnia ..
 
Ostatnia edycja:
Do góry