reklama

jak umilić dziecku czas w szpitalu??

Temat na forum 'Miejsca przyjazne dzieciom' rozpoczęty przez Kiulik, 16 Grudzień 2012.

 1. Kiulik

  Kiulik Fanka BB :)

  Mojej znajomej dziecko zachorowało. Jeszcze nic nie wiadomo na 100%, jest w trakcie diagnozy, nie wiadomo ile jeszcze tam polezy. w szpitalu (IMiD - onkologia) teoretycznie ma świetlicę, ale hmmm pozostawia wiele do życzenia. Co wymyślić dziecku, 4 lata, jak pomóc rodzicom?? jeśli macie jakieś pomysły -piszcie!!
   
 2. vivienne3

  vivienne3 Fanka BB :)

  Może jakieś gry, puzzle to troche zajmie dziecko.
   
 3. reklama
 4. Idiosynkrazja

  Idiosynkrazja Fanka BB :)

  Czytanie wciągających, ciekawych bajek... Gry planszowe...
   
 5. Eminem

  Eminem Fanka BB :)

  tak, ciekawe co wymyślić dla dzieci, które w szpitalu spędzają i po pół roku, na przykład są chore na nowotwór, to straszne:)
   
 6. Kiulik

  Kiulik Fanka BB :)

  ok, ale co masz na mysli pisząc "coś"?
   
 7. Eminem

  Eminem Fanka BB :)

  Jak nasz syn był w szpitalu był maleńki, przyniosłam gry planszowe i graliśmy, układaliśmy puzzle, wieczorem czytałam bajki;)
   
 8. Kiulik

  Kiulik Fanka BB :)

  Gry, puzzle itp. szybko sie nudzą.... ale spacery po oddziale i nowe odkrycia okazały sie super;) Poza tym działa tam kilka fundacji m. in. Fundacja Spełnionych Marzeń mają spory wybór bajek i filmów, gier, puzzli do pożyczenia:) Poza tym dzieciaki sa odwiedzane przez wolontariuszki, no i czasem oddział odwiedzi jakaś gwiazda :) Nie ma źle:) Usmiechy na twarzach tych dzielnych dzieciaczków są nie do opisania...ja a nadzieję, że po tej krótkiej dla nie przygodzie z IMiD nie bede już musiała w żaden sposób tego doświadczać... Ale bardzo współczuje ty wszystkim którzy tam spędzają dni, miesiące, a nawet lata. I już wiem że ten 1 % dla takich mniejszych fundacji jest bardzo potrzebny!
   
 9. Eminem

  Eminem Fanka BB :)

  Mój syn nie leżał w szpitalu, w którym działała fundacja spełnionych marzeń, ani żadna inna a szkoda
   
 10. reklama
 11. kosola

  kosola Zaciekawiona BB

  Witam,

  my również spędziliśmy trochę czasu w szpitalu. Gry, zabawki się nudzą. Największą frajdę sprawiali córce goście, czyli rodzina, znajomi, jak również wolontariusze. Myślę, ze warto się przebrać, wziąć pacynkę i zabawić w ten sposób malucha.
   
 12. Werrka

  Werrka Zaciekawiona BB

  Strasznie to trudny temat. Bo i czas kiedy dziecko jest w szpitalu jest ciężki i dla niego samego ale i dla rodziców. Fajnie że są różne fundacje, wolontariusze którzy odwiedzają chore dzieciaki. i starają się choć w najmniejszym stopniu umilić dzieciom czas.
   

Poleć forum