reklama

jak umilić dziecku czas w szpitalu??

Temat na forum 'Miejsca przyjazne dzieciom' rozpoczęty przez Kiulik, 16 Grudzień 2012.

1. Kiulik

Kiulik Fanka BB :)

Mojej znajomej dziecko zachorowało. Jeszcze nic nie wiadomo na 100%, jest w trakcie diagnozy, nie wiadomo ile jeszcze tam polezy. w szpitalu (IMiD - onkologia) teoretycznie ma świetlicę, ale hmmm pozostawia wiele do życzenia. Co wymyślić dziecku, 4 lata, jak pomóc rodzicom?? jeśli macie jakieś pomysły -piszcie!!

2. vivienne3

vivienne3 Fanka BB :)

Może jakieś gry, puzzle to troche zajmie dziecko.

3. reklama
  4. Idiosynkrazja

Idiosynkrazja Fanka BB :)

Czytanie wciągających, ciekawych bajek... Gry planszowe...

5. Eminem

Eminem Fanka BB :)

tak, ciekawe co wymyślić dla dzieci, które w szpitalu spędzają i po pół roku, na przykład są chore na nowotwór, to straszne:)

6. Tata Antka

Tata Antka Zaangażowana w BB

Robić to co się robiło do tej pory będąc w domu - teraz zmieniło się tylko otoczenie :) kochać szanować uczyć - przy okazji ofiarować "coś" innym dzieciom - "coś" co nie jest rzeczą IMG_1528.jpg

7. Kiulik

ok, ale co masz na mysli pisząc "coś"?

8. Eminem

Jak nasz syn był w szpitalu był maleńki, przyniosłam gry planszowe i graliśmy, układaliśmy puzzle, wieczorem czytałam bajki;)

9. Kiulik

Gry, puzzle itp. szybko sie nudzą.... ale spacery po oddziale i nowe odkrycia okazały sie super;) Poza tym działa tam kilka fundacji m. in. Fundacja Spełnionych Marzeń mają spory wybór bajek i filmów, gier, puzzli do pożyczenia:) Poza tym dzieciaki sa odwiedzane przez wolontariuszki, no i czasem oddział odwiedzi jakaś gwiazda :) Nie ma źle:) Usmiechy na twarzach tych dzielnych dzieciaczków są nie do opisania...ja a nadzieję, że po tej krótkiej dla nie przygodzie z IMiD nie bede już musiała w żaden sposób tego doświadczać... Ale bardzo współczuje ty wszystkim którzy tam spędzają dni, miesiące, a nawet lata. I już wiem że ten 1 % dla takich mniejszych fundacji jest bardzo potrzebny!

10. reklama
  11. Eminem

Mój syn nie leżał w szpitalu, w którym działała fundacja spełnionych marzeń, ani żadna inna a szkoda

12. kosola

kosola Zaciekawiona BB

Witam,

my również spędziliśmy trochę czasu w szpitalu. Gry, zabawki się nudzą. Największą frajdę sprawiali córce goście, czyli rodzina, znajomi, jak również wolontariusze. Myślę, ze warto się przebrać, wziąć pacynkę i zabawić w ten sposób malucha.

Poleć forum