reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Jak uodparniać??

Idzia dla mnie gorączka bez żadnych objawów to zakażenie dróg moczowych.Kilka razy to przechodziłam,także wiem o co chodzi , jeżeli utrzymuje się kilka dni , to radziłabym do lekarza.Ewentualnie może to być wirusówka,ale wtedy gorączka szybko przechodzi i nie utrzymuje się dłużej niż 1 - 2 dni.
Co do angin i zapalenia krtani,to przyczyną może być skrzywiona przegroda nosowa.Moja córka ma skrzywioną przegrodę nosową ( uraz okołoporodowy) i oddycha jedną dziurką, laryngolog powiedział,że dziecko więcej oddycha buzią niż nosem i może chorować często na anginy i zapalenia krtani, przewlekły katar i choruje,ale na anginy.Także radziłabym,żeby laryngolog zajrzał do nosa, bo nie zawsze zagląda( bardziej skupia się na gardle).Przegrodę można skrzywić, poprzez upadek , uderzenie i nie wszyscy wiedzą,że dziecku coś dolega, a operację można zrobić dopiero, gdy przestanie rosnąć.
Przedszkole jednak polecam, bo żadna najlepsza opieka nie zastąpi przedszkola, dziecko musi się rozwijać.
Julia
 
reklama
Agnieszka77 - michal jest pod stala kontrola laryngologa (przynajmniej jedna wityta na 3 tygodnie lub nawet czesciej przy chorobach), ktory przy kazdej wizycie oglada oba uszka, gardlo i wlasnie nos :) z przegroda jest u niego ok (choc ja mam skrzywiona :)) ale lubi oddychac przez gardlo - co pewnie skutkowalo anginami wlasnie; jak juz pisalam po wycieciu srodkowego migdalka anginy sie skonczyly (teraz jest pierwsza od roku :( ) ale zaczely sie problemy z plucami i oskrzelami;
a jezeli chodzi o te goraczki to nie sa one calkiem bez innych objawow - bo maly ma bardzo powiekszone wezly chlonne (jak przy kazdej infekcji) oraz nalot na migdalkach i wszystko to mijalo po ok 2-3 dniach; myslalam ze teraz jest to samo ale laryngolog powiedzial ze tym razem to angina; dal antybiotyk i musze powiedziec ze michal bardzo szybko zareagowal i po 2 dniach dziecko jest zdrowe :) - tylko ten antybiotyk trzeba skonczyc;
a jezeli chodzi o zakazenie drog moczowych to przez jakis czas robilam mu badania przy kazdej infekcji i tylko raz wyszlo ze ma bakterie koli i protesus, ale po bactrimie wszystko zeszlo i potem bylo juz ok wiec przestalam badac mocz, ale nastepnym razem moze jednak zbadam ??
a jezeli chodzi o przedzkole to tak jak ty uwazam ze dziecko powinno do niego chodzic - to wspanialy wynalazek - i jezeli nie ma przeciwwskazan to nie nalezy dziecku odbierac tej przyjemnosci; michal od wrzesnia wraca do przedszkola po prawie 4 miesiecznej przerwie; zobaczymy jak to bedzie :)
 
Idzia - ja jednak dla pewności badam mocz co miesiąc,nic nie zaszkodzi ,a pomóc w razie czego może.Uczulam na to ,ponieważ zakażenia dróg moczowych często wracają po jakimś czasie i często nie dają żadnych objawów.Kto to przechodził, to wie o co chodzi.Po drugie muszę i tak mieć wyniki co miesiąc, w październiku jadę do nefrologa do Poznania ( kolejnego nefrologa) z całą dokumentacją badań i wyników.Co do przedszkola , to juz się nie moge doczekać września, bo córa daje mi w domu nieźle w kość ;) Chorować , to ostatnio była chora w lipcu i na razie jest spokój, aha jeszcze miała uczelenie na ciele ponad miesiąc ( dermatlog stwierdził ,że to reakcja alergiczna , nie wiem na co :) ), ale po silnych maściach przeszło ( prawie).Mam nadzieję,że już może nie będzie tak chorować jesienią.... Ale czas pokaże ... !!! :) Pozdrawiam wszystkich !!!
Julia
 
Karola - też mam taką nadzieję, ale we wrześniu lub w październiku będzie wiadomo.Bo wtedy nie tylko nasze dzieci się męczą,ale również my :( .Pozdrawiam serdecznie :)
Julia
 
no i moj maluszek jest znowu chory :mad: dzis dostal goraczke - z wizyta do lekarza czekamy do jutra - ciekawe co tym razem sie przypaletalo ?
 
Miłe mamy! Chciałabym wam powiedziec, że mój syn zaczął chorować odkąd skończył 7 tygodni. Żeby było smieszniej jeszcze nie był na dworze. Dziś ma 4 lata i 8 miesięcy i odpukać chyba się wychorował. W listopadzie zeszłego roku złapał zapalenie płuc. Było z nim na prawde ciężko. Dopiero trzeci antybiotyk zadziałał. Pani doktor powiedziała mi, że miała już kilkoro takich dzieci u których dopiero poważna choroba spowodowała to, że organizm zaczął się bronić. Mój mały dostawał antybiotyk średnio co dwa tygodnie. Jak były trzy tygodnie bez antybiotyku to był ogromny sukces. Myślę, ze juz się wychorował czego i Waszym maluchom życzę.
 
mazurek - my tez przeszlismy takie zapalenie oskrzeli (3-ci antybiotyk dopiero zadzialal - zastrzyki) i jeszcze pomniejsze zapalenie pluc - i nic z tego :( maly ciagle choruje - ale lagodniej o krocej - ta nasza ostatnia infekcja to byly 2 dni b. wysokiej goraczki - a potem dziecko zdrowe - jak zwykle nalot na migdalkach :( leczymy sie u bardzo dobrego laryngologa ale chyba skusze sie na konsultacje u innego - moze on spojrzy na to innym okiem i cos poradzi ...
 
No i się zaczęło. Juz się cieszyliśmy, że tydzień w przedszkolu i nic. A tu dzisiaj katar na maksa i 38. No więc od początku A drugi rok w przedszkolu miał byc lepszy :(
 
reklama
Ja mialam podebne problemy raz w miwsiacu antybiotyk.Od 4 tygodnia zycia.Pozniej ok roku nie dzialaly na corke juz zadne antybiotyki.Byla leczona lekami antywirusowymi.Poznie okazlo sie ze jest alergikiem -astma.Byla leczona lwkami wzienymi.jak kaslala tak kaslala.Zmienilam lekarza i sie okazlo zapalenie plc srodmiazszowe i wyszlo tylko na zdjeciu.Jeden dobry antybiotyk i po 3 dniach poprawa.Okazalo sie ze rzeczywiscie corka jest alergivczka i ma astme Jednak pani doktor dala jej kuracje ribomunylem .Leczenie zaczyna od lekow antywirusowycjh typu heviran i groprinosyna9Chyba tak sie pisze)Czesto bierze leki homeopatyczne thymulina,dolicolcil,dolivacil( to chyba jest na grype)Od roku jest duza poprawa .Moze byla tak porzadnie chora tylko 2 razy.Ale to glownie przez alergeny kurzu i pozniej pylki.mysle ze teraz to juz bedzie coraz lepiej. :laugh:
 
Do góry