reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Jak uspokoić "szalejące" serce? (temat kardio, nie miłosny ;))

Izabela Osika

Zaciekawiona BB
Dołączył(a)
31 Styczeń 2012
Postów
33
Miasto
Bielsko-Biała
Drogie.
Od rana nie mogę opanować swojego serca... Mam wrażenie, że bije wszędzie, że cała jestem jednym, wielkim bijącym sercem. Brzmi śmiesznie, ale czuję się okropnie :/ Pierwszy raz mam coś takiego i za bardzo nie wiem jak to/się uspokoić. Wolniejsze oddychanie i leżenie nic nie daje. Któraś miała podobne dolegliwości? Jak udało się to opanować?
 
reklama
A masz ciśnieniomierz?
Koniecznie umów się do rodzinnego i zrób EKG.
Na wyższy puls stosowane są lekarstwa (np. betablokery).
 
W gabinecie ginekologicznym raczej EKG nikt nie ma.\

Takie kołatanie serca w 2 trymestrze jest najczęściej związane z koniecznością pompowania coraz większej ilości krwi (do tego może dojść uczucie zmęczenia, duszność, uczucie gorąca). Nie jest to specjalnie groźne.
Jednakże ja bym na wszelki wypadek wykluczyła poważniejsze powody - np. kardiologiczne. A badałaś tarczycę (problemy z tarczycą lubią się w ciąży nasilać, a mogą powodować takie objawy).
 
W gabinecie ginekologicznym raczej EKG nikt nie ma.\

Takie kołatanie serca w 2 trymestrze jest najczęściej związane z koniecznością pompowania coraz większej ilości krwi (do tego może dojść uczucie zmęczenia, duszność, uczucie gorąca). Nie jest to specjalnie groźne.
Jednakże ja bym na wszelki wypadek wykluczyła poważniejsze powody - np. kardiologiczne. A badałaś tarczycę (problemy z tarczycą lubią się w ciąży nasilać, a mogą powodować takie objawy).
Z tego co wyczytałam faktycznie drugi trymestr ma takie "urozmaicenia". Co do tarczycy wszystko jest ok, badana. Dzięki za czujność. Kardiologicznie też nigdy problemu nie miałam. W tej chwili już jest spokojnie, bicie serca się unormowało, młody w brzuchu też jakoś jednocześnie z moim sercem uspokoił swoje wybryki. No nic. Ta ciąża pod każdym względem mnie zaskakuje ;)
 
mialam podobnie, powtarzalo mi sie tak co jakis czas do 20 tyg jakos . wszystko inne wporzadku wiec zgonilam to na ciaze .
 
Z tego co wyczytałam faktycznie drugi trymestr ma takie "urozmaicenia". Co do tarczycy wszystko jest ok, badana. Dzięki za czujność. Kardiologicznie też nigdy problemu nie miałam. W tej chwili już jest spokojnie, bicie serca się unormowało, młody w brzuchu też jakoś jednocześnie z moim sercem uspokoił swoje wybryki. No nic. Ta ciąża pod każdym względem mnie zaskakuje ;)
Mi serce zaczyna wariowac i występują zimne poty jak młody w brzuchu zaczyna się wypinac naciaga mi skórę i cały brzuch. Wtedy przez cały ten czas mam takie kołatanie. jak sie juz obróci to wszystko wraca do normy.
 
reklama
Do góry