reklama

Jak uzyskać zadośćuczynienie za brak odpowiedzialności?

Temat na forum 'Rozmowy o wszystkim' rozpoczęty przez blanczi1, 23 Czerwiec 2016.

1. blanczi1

blanczi1 Początkująca w BB

Hej. Szukam dobrej rady. Jestem w pracy, gdy nagle dzwoni do mnie przedszkolanka i mówi, że muszę przyjechać do mojego Krzysia. Ja zaraz całą w strach i jadę. Na miejscu okazuje się że na wycieczce Krzyś złamał sobie rękę. Przedszkolanki twierdziły, że przy wysiadaniu z tramwaju jakoś się poślizgnął i tak niefortunnie podparł się rączką. Od razu zabrałam go do szpitala i wszystkim zajęłam. Ale teraz gdy ochłonęłam, myślę że nie po to daje moje dziecko pod opiekę przedszkolanek by wracało z wycieczki połamane. Zaczęłam szukać jakiejś możliwości zadośćuczynienia, ale w przedszkolu stwierdzili, że im przykro ale takie rzeczy się zdarzają. Dlatego próbuje znaleźć jakąś kancelarię, która pomoże mi w tej sprawie. Może macie jakąś, która byłą by pomocna w tej sytuacji, w końcu, chcę mieć pewność że moje dziecko jest pod dobrą opieką i ktoś ponosi za nie odpowiedzialność gdy mnie nie ma przy nim, a nie że takie rzeczy się zdarzają.

2. aniaslu

aniaslu Administrator Członek załogi

Wszystkie dzieci powinny być ubezpieczone w przedszkolu i za uszczerbek na zdrowiu płaci ubezpieczyciel. Sprawdź to

3. reklama
  4. happybeti

happybeti show must go on...

Takie rzeczy sie zdarzaja. Jak pisala Aniaslu, dzieci w prezedszkolu objete sa ubezpieczeniem i to do ubezpieczyciela powinnas zglosic wypadek.
    Panie nauczycielki sa objete ubezpieczeniem odpowiedzialnosci cywilnej- wlasnie w odniesieniu do takich przypadkow, gdy dziecku cos sie stanie. Oczywiscie, mozesz probowac isc do sadu i starac sie o odszkodowanie od nauczycielek, ale bardzo watpie, czy jakikolwiek sad uznalby ten wypadek za zaniedbanie obowiazkow wychowawcy. Dziecko bylo pod opieka, nie bylo pozostawione same sobie. Ze przy wysiadaniu z tramwaju sie posliznal- zdarza sie. Nie sadze, by za taki wypadek nauczycielka miala odpowiadac.

5. cytrynowa_

cytrynowa_ Fanka BB :) Członek załogi

Nawet przy chuchajaco dmuchajcej mamie moze sie zdarzyc ze dziecko upadnie i cos sobie polamie. Nie oznacza to ze jest to zla matka. Ot zdarzylo sie. To tylko dziecko.
    Zaniedbanie byloby wtedy gdyby przedszkolanki zignorowaly sprawe i kazaly mu z ta polamana reka chodzic caly dzien az go nie odbierzesz.

6. Dulce

Dulce Fanka BB :)

też tak myślę, nie ma co panikować

Poleć forum